آیا درب ورودی ساختمان شما امنیت لازم را دارد؟

  • 11 / 11 / 2019
  • 1801 بازدید
آیا درب ورودی ساختمان شما امنیت لازم را دارد؟

تامین امنیت ساکنین خانه مسکونی، دارایی های شخصی، اموال و جلوگیری از سرقت آنها ارتباط مستقیمی با کیفیت درب ورودی ساختمان دارد. بسته به این که درب های ورودی ساختمان با استفاده از چه فناوری هایی تولید شده اند و چه نوع قفل هایی برای آن نصب شده است، امنیت درب ها تامین می شود. اکثر مردم تصور می کنند درب‌ های ورودی ساختمان در قسمت درب جلوی خانه بسیار ایمن هستند، در حالی که از ورودی پنجره ها یا درب پشتی ساختمان غافل می شوند. هر یک از درب ها و پنجره های ساختمان به عنوان یک راه نفوذ سارقین به داخل خانه محسوب می شود؛ بنابراین لازم است از محصولاتی در این قسمت استفاده شود که نهایت امنیت و ایمنی را فراهم آورد.

ممکن است کیفیت انواع درب ورودی ساختمان که در بازار وجود دارد مشابه باشد اما در حقیقت، میزان تامین امنیتی که هر درب ایجاد می کند، متفاوت بوده و به تکنولوژی آن بستگی دارد. درب هایی که صرفاً در یک چهارچوب نصب می شوند و قفل ساده‌ای دارند بیشتر در معرض سرقت و نفوذ افراد متفرقه قرار می گیرند؛ بنابراین فاقد هر نوع امنیت هستند.

با ورود نسل جدید قفل های هوشمند برای درب ورودی ساختمان، فناوری های ساختمانی برای تامین امنیت بیشتر، دچار تغییرات و تحولات چشمگیری شده است. در ادامه مطلب به چند نکته برجسته و ارزشمند اشاره می کنیم که می توانید با استفاده از آنها مسئله امنیت در درب های ورودی ساختمان خود را بررسی کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که آیا نیاز به تعویض درب های قدیمی دارید یا خیر. با ما همراه باشید.

درب ورودی ساختمان شما از چه جنسی ساخته شده است؟

درب ورودی ساختمان شما از چه جنسی ساخته شده است؟

جنس درب های ورودی ساختمان به طور مستقیم با میزان نفوذ سارقین در ارتباط است. درب های آهنی به سختی از طریق ابزار یا فشارهای غیر متعارف باز می شوند و معمولاً در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم هستند. به درب ورودی منزل خود یک ضربه وارد کنید؛ از صدایی که تولید می‌کند می‌توانید متوجه شوید که هسته اصلی درب، توخالی است یا توپُر؟! اگر درب از استحکام کافی برخوردار نیست، حتماً آن را با یک درب جدید جایگزین کنید.

چهارچوب درب ورودی ساختمان شما چقدر محکم است؟

چهارچوب درب ورودی ساختمان شما چقدر محکم است؟

چهارچوب درب های ورودی همانقدر اهمیت دارند که لنگه درب ها مهم هستند. چهارچوب های درب، نقش مهمی در امنیت ساختمان ایفا می کنند. اگر چهارچوب درب های ساختمان از چوب های مقاوم یا استیل ساخته نشده باشند به راحتی نفوذ پذیر خواهند بود. برای امتحان چهارچوب می‌توانید روی قسمتی از آن فشار مختصری وارد کنید؛ چهارچوب نباید در محل خود حرکت کند یا هرگونه انحراف پذیری داشته باشد.

چه نوع قفل هایی بر روی درب ورودی ساختمان شما نصب شده است؟

چه نوع قفل هایی بر روی درب ورودی ساختمان شما نصب شده است؟

یکی دیگر از عواملی که امنیت ساختمان را تامین می کند نصب قفل های پیشرفته برای درب های ورودی است. انواع قفل های هوشمند که از طریق رمز یا کارت اعتباری باز می شوند، در این مورد مناسب تر هستند. اگر قفل درب های ساختمان شما از نوع قفل های قدیمی است باید برای امنیت بیشتر، هر چه سریع‌ تر، قفل های ضد سرقت را نصب کنید.

 

بیشتر بخوانید : نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

 

آیا درب ورودی ساختمان شما ترکیبی از فلز و شیشه است؟

آیا درب ورودی ساختمان شما ترکیبی از فلز و شیشه است؟

اگر در محل ورودی ساختمان شما درب هایی وجود دارد که ترکیبی از فلز و شیشه است، حتماً در قسمتی که شیشه ها قرار دارند باید میله های محافظ قرار داشته باشد. در غیر این صورت، نفوذ سارقین از طریق شکستن شیشه ها ساده تر خواهد شد.

آیا در محل ورودی ساختمان شما روشنایی یا نور کافی وجود دارد؟

یکی از عواملی که از ورود سارقین به ساختمان جلوگیری می کند، وجود روشنایی و نور کافی در نزدیکی ورودی ساختمان است. همچنین درب هایی که مجهز به سنسورهای حرکتی باشند، امنیت ساختمان را فراهم می‌کنند و به این ترتیب چنانچه شخصی به درب ورودی نزدیک شود، چراغ‌ها به صورت خودکار و اتوماتیک روشن می شوند.

آیا برای هر درب ورودی، یک دوربین مداربسته نصب کرده اید؟

اگر ساختمان شما دارای چند ورودی است باید در محل درب های ورودی، یک دوربین مداربسته نصب کرده باشید. به این ترتیب، امنیت ساختمان خود را ارتقا داده اید.

پس از اینکه به تمام سوالات فوق در مورد درب ورودی ساختمان خود پاسخ دادید، اکنون لازم است قسمت هایی را که دارای کمبود یا محدودیت هایی هستند به سرعت، به روزرسانی کنید. خرید درب فلزی ضد سرقت، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
dapibus Donec porta. felis efficitur. justo ut