ابعاد استاندارد درب های ساختمان چقدر است؟

استاندارد ابعاد درب های ساختمان در بازار چقدر است؟

دسته بندی : صنعت ساختمان مقالات
1399/11/08

دانستن ابعاد درب استاندارد ساختمان برای ما حائز اهمیت است، شاید شما هم تجربه کرده باشید در برخی ساختمان ها اشیاء بزرگ از درب ورودی به راحتی رد نمیشه و یا اشیاء عریض به سختی از درِ اتاق خواب وارد میشود. که باربری ها بیشتر از این موضع رنج می کشند.

پس در انتخاب درب ساختمان حتما ابعاد استاندارد را در نظر بگیرید. می توانید درب های استاندارد پایون را مشاهده کنید.

در این مقاله به بررسی استاندارد ابعاد درب های ساختمان، درب ضد سرقت، درب باغ، درب حیاط، درب اتاق خواب و سرویس بهداشتی می پردازیم. با توجه به اهمیت ابعاد استاندارد درب ساختمان، برای بررسی با ما همراه باشید.

 ابعاد استاندارد درب ضد سرقت چقدر است؟

به طور کلی با توجه به نوع درب، استاندارد ابعاد درب های ساختمان معلوم می شود. برای مثال درب های ضد سرقت ترکی معمولاً دارای اندازه های معادلِ ۲۱۱ در ۱۰۹ سانتی متر هست. همچنین به طور استثنا شما میتوانید در پایه ضدسرقت ترکی را با ابعاد ۲۱۵ در ۱۱۵ مشاهده کنید. بیشترِ درب های ضد سرقت ایرانی در اندازه ۲۱۵ در ۱۱۵ هست. درب های ترکی دارای اندازه کوچکتری هستند.

از این رو ما می توانیم به شما بگویم استاندارد ابعاد درب های ساختمانی با توجه به اینکه برند و شرکت تولیدکننده می‌تواند متفاوت باشد، نوعِ درب و ابعاد آن نیز متفاوت خواهد بود.
برای مشاهده انواع مختلف این محصولات، دسته بندی درب ساختمان را می توانید بررسی کنید.

ابعاد استاندارد درب تک لنگه پایون برای ورودی ساختمان

 

ابعاد استاندارد درب اتاق خواب برای خانه ای ایرانی:

استاندارد ابعاد درِ اتاق خواب، ۷۰ الی ۸۵ سانتی متر هست. توجه داشته باشید که این اندازه ها برای یک لنگه درب است. لذا اگر شما دارای درب های دولنگه برای اتاق خواب خود باشید، جز استثنائات هستید. درب اتاق باید دارای اندازه کاملاً استاندارد باشد. که شما بتوانید به راحتی وسایل ساختمانی و همچنین وسایل خانگی را از آن عبور دهید.

ارتفاع درب پارکینگ و لابی چقدر باشد؟

درب پارکینگ و درب لابی را می توانید با ارتفاع 223 و 240 و در عرض 265، 315 و 350 سانتیمتر  مشاهده کنید. این ابعاد در واقع ارتفاع و عرض درب های لابی هست. استاندارد ابعاد درب پارکینگ می تواند به صورت دو لنگه و یا تک لنگه پارکینگی در اندازه های فوق باشند.

ابعاد استاندارد درب ماشین رو ، چه اندازه ای است؟

درب های ماشین رو، به درب های دو لنگه و یا تک لنگه پارکینگی اطلاق می شود که عرض در ورودی ساختمان نباید کمتر از 200 سانتی متر باشد. در کل درب حیاط، درب پارکینگ و یا درب باغ را می توانیم در یک دسته قرار بدهیم در حقیقت این نوع درب ها دولنگه هستند ولی با توجه به مکان استفاده، اندازه و حتی طرح درب باید با هارمونی ساختمان مطابقت داشته باشد که برای بررسی پیشنهاد می کنیم محتوای دسته بندی محصولات درب حیاط را مطالعه کنید.

ابعاد استاندارد درب دو لنگه پارکینگ

اندازه و ابعاد مناسب سرویس بهداشتی :

برای مثال درب های سرویس بهداشتی نظیر حمام و دستشویی دارای ابعادی متفاوت نسبت به درب‌های لابی می باشند. استاندارد ابعاد درب های ساختمانی سرویس بهداشتی معادل ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر باشند. شما می‌توانید با توجه به شرکت سازنده، فروشگاه عرضه کننده، برند درب، ابعاد مختلفی را برای درب های سرویس بهداشتی مشاهده کنید.

 

استاندارد ابعاد درب های ساختمان در دو نوع متفاوت:

جالب است بدانید که درب های لابی به دو صورت در بازار یافت می شوند.

اولین نوع، درب هایی هستند که دارای دولنگه برابر با یکدیگر می باشند. این درب ها دارای اندازه بزرگتری هستند.

مدل دوم که دارای دو لنگه اندازه متفاوت دارند که نسبت به نوع اول دارای ابعاد و اندازه کوچکتر هستند.

با توجه به توضیحاتی که داده شد. ما می ‌توانیم ابعاد استاندارد درب های ساختمانی را بشناسیم و در حین خرید به این ابعاد توجه داشته باشیم.

البته لازم به ذکر است که شما می توانید با کارشناسان ما تماس داشته باشید تا مشاوره رایگان و راهنمایی کامل را خدمت شما عزیران ارائه کنند.

درب فلزی پایون یکی از مهم ترین هدف های خود را جلب رضایت مشتریان قرار داده است. همچنین قیمت های مناسب و طرح های زیبا و متفاوت از ویژگی های برجسته ما هست.

اگرچه استاندارد ابعاد درب های ساختمان یک اندازه مشخص است، اما اگر سازه ساختمان شما طراحی خاصی دارد که خارج از اندازه استاندارد شرکت ها و تولید کننده ها هست. می توانید به فروشگاه ها و شرکت های تولید کننده هر اندازه ای را که دوست داشته باشید درخواست دهید که در شرکت آذر فلز پایون برای سفارشات خاص در کنار شما خواهد بود.

البته  قیمت درب ها با اندازه دلخواه کمی گران تر است. اما به خاطر مرغوبیت و متناسب بودن اندازه آن با محیط شما، ارزش سفارش اندازه دلخواه را دارد.

ابعاد استاندارد درب دو لنگه طرح لاله برای ورودی حیاط و باغ ابعاد استاندارد درب دو لنگه نفررو طرح لاله پایون

 

اندازه استاندارد درب فلزی فروشگاه اینترنتی پایون:

اندازه استاندارد دربهای تولیدی شرکت آذر فلز پایون برای دربهای تک لنگه ، یک ونیم لنگه، دو لنگه و تک لنگه پارکینگی در جدول زیر مشاهده می کنید.

تک لنگه یک و نیم لنگه دو لنگه تک لنگه پارکینگ
Cm 108*223 Cm 153*223 Cm 200*223 Cm 315*223
Cm 116*223 Cm 161*223 Cm 265*223 Cm 315*240
Cm 116*240 Cm 315*223 Cm 265*223
Cm 315*240
Cm 350*240

 

اگر قصد خرید درب ورودی ، درب پارکینگ و یا درب نفررو دارید پیشنهاد ما خرید با ابعاد استاندارد پایون است. چون که این اندازه ها را شهرداری های کشور تایید کرده اند و از  لحاظ فنی و مهندسی بررسی های لازم و کافی انجام شده است. برای مشاوره رایگان و خرید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره خرید

  • *********09 لطفا شماره کامل و معتبر وارد نمایید

 

آیا شما با مشکل استاندارد نبودن درب های ساختمان مواجه شده اید؟ اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

 

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “استاندارد ابعاد درب های ساختمان در بازار چقدر است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید