انتخاب بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزادان

انتخاب بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزادان

دسته بندی : دکوراسیون
1398/06/23

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزادان اهمیت زیادی دارد. طبق نظریه روانشناسان، رنگ ها تأثیراتی زیادی بر آرامش و روان افراد دارد. نوزادان نیز از این امر مستثنی نیستند.
انتخاب رنگ مناسب و آرامش بخش، محیط اتاق نوزادان را تغییر می دهد؛ هم مادر و هم نوزاد به نوعی در این فضا احساس آرامش و لذت بیشتری خواهند داشت. لازم نیست شما در انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزادان، مانند یک روانشناس رفتار کنید؛ کافی است رنگ هایی را انتخاب کنید که واقعاً به شما آرامش می دهند. در ادامه به برخی از بهترین رنگ ها برای اتاق نوزادان آشنا می شوید.

آبی عمیق – ملایم – آبی یخی

آبی عمیق – ملایم – آبی یخی

رنگ آبی یخی، همانند آسمان و دریای آرام، عمیق و تأثیرگذار است. این آبی ملایم می تواند ذهن را آرام کند؛ احساس خوبی در فرد به وجود آورد و او را در ژرفای خیال فرو برد! استفاده از این رنگ آبی در دکوراسیون اتاق نوزادان باعث می شود استرس و نگرانی از محیط دور باشد. اگر ترجیح می دهید اتاق خواب نوزاد را به محیط آرام و به دور از اضطراب تبدیل کنید، این رنگ بسیار مناسب است. سایه های روشن در اتاق، همراه با حس ناب آرامش، در رنگ آبی یخی نهفته است!

سبز روشن اقیانوسی – سبزآبی روشن

سبز روشن اقیانوسی – سبزآبی روشن

سبز روشن اقیانوسی، یکی دیگر از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزادان است. این نوع رنگ سبز برای مادران، احساس آرامش و اطمینان خاطر را به ارمغان می آورد. مطالعات نشان داده اند قرار گرفتن در یک محیط با رنگ سبز می تواند توانایی خواندن را ارتقا دهد. رنگ سبز اقیانوسی یکی از زیباترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزادان است. این رنگ قدرت زیادی برای القای حس آرامش به محیط دارد.

بنفش روشن، مات – کدر

بنفش روشن، مات – کدر

یکی دیگر از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزادان، بنفش روشن با نمای کدر است. بنفش کم رنگ در ترکیب با رنگ آبی روشن می تواند آرامش را در محیط خواب نوزادان ایجاد کند. سعی کنید هرگز از بنفش تیره برای دکوراسیون اتاق نوزادان استفاده نکنید! رنگ های تیره باعث می شوند سایه های کدر در اتاق به وجود آید که این عامل، اضطراب را بیشتر می کند. رنگ های خنک و سبک، همیشه بهترین انتخاب هستند!

صورتی روشن

صورتی روشن

اگر قصد دارید دکوراسیون اتاق نوزادان را همانند یک قصر رویایی تزئین کنید می توانید رنگ صورتی روشن را برای این کار انتخاب کنید! این رنگ در نمای اتاق، جلوه بی نظیر و بسیار چشم نوازی را ایجاد می کند. آرامش مادر و نوزاد در اتاق از طریق رنگ صورتی روشن، تأمین خواهد شد. بسیاری بر این باور هستند که رنگ صورتی روشن برای اتاق خواب نوزادان دختر، مناسب تر است.

رنگ خاکی – به رنگ زمین

رنگ خاکی – به رنگ زمین

یکی دیگر از رنگ های مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزادان، رنگ خنثی، خاکی می باشد. در نمای ظاهری، این رنگ را به صورت کرمی تیره مشاهده می کنید اما در حقیقت، اینچنین نیست! رنگ خاکی را می توان تلفیقی از رنگ های بژ و قهوه ای بسیار روشن معرفی کرد. این کنتراست زیبا برای اتاق نوزاد، آرامش بخش است.

سفید – خاکستری یخی

سفید – خاکستری یخی

یکی دیگر از ترکیب های رنگ برای دکوراسیون اتاق نوزادان، رنگ های سفید – خاکستری یخی به صورت تلفیقی است. این رنگ ها، نمای اتاق را همانند یک قصر سپید جلوه می دهند. نوزاد در این فضا مانند فرشته ای آسمانی خواهد بود. رنگ سفید، آرامش بخش می باشد و رنگ خاکستری یخی نیز باعث تقویت فکر و احساسات می شود. آرامش روانی نوزاد و مادر از طریق این رنگ ها تأمین می گردد. فراموش نکنید از خاکستری تیره با رنگ سفید برای دکوراسیون اتاق نوزادان استفاده نکنید. همیشه رنگ هایی را به کار ببرید که نهایت آرامش را در اتاق به وجود آورند.

 

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “انتخاب بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزادان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید