ایده های انتخاب و خرید پرده های توری برای دکوراسیون داخلی ساختمان

ایده های انتخاب و خرید پرده های توری برای دکوراسیون داخلی ساختمان

دسته بندی : دکوراسیون
1398/04/15

یکی از عواملی که موجب زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان ها می شود و به عنوان یک عنصر در طراحی داخلی آپارتمان های مسکونی مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از پرده های توری والان دار یا به سبک آکاردئونی است. پرده های توری والان دار در دو مدل ساده و آکاردئونی برای پنجره های ساختمان نصب می شود.

 

 

زیباترین مدل پرده توری

گام به گام تا انتخاب پرده های توری والان دار و آکاردئونی

یکی از عواملی که موجب زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان ها می شود و به عنوان یک عنصر در طراحی داخلی آپارتمان های مسکونی مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از پرده  والان دار یا به سبک آکاردئونی است. این پرده ها در دو مدل ساده و آکاردئونی برای پنجره های ساختمان نصب می شود. انواع پرده می‌تواند به صورت ساده یا در مدل پلیسه ای، طراحی و نصب شود. آنچه می‌تواند فضای پنجره ها را زیباتر سازد، انتخاب مناسب پرده های توری، دوخت و طراحی جذاب و همچنین متناسب با دکوراسیون اطراف پنجره می باشد.

انتخاب پرده های توری والان دار و آکاردئونی

اهمیت زیباسازی با پرده های توری در داخل ساختمان به اندازه‌ای است که قصد داریم این مطلب را به طور اختصاصی به نحوه انتخاب و طراحی داخل ساختمان از طریق این ابزارهای مهم بپردازیم. در تمام تصاویر به نوع هماهنگی دکوراسیون داخلی ساختمان با پرده های توری والان دار و آکاردئونی یا پلیسه دار دقت داشته باشید.

انتخاب پرده های توری والان دار و آکاردئونی

 

بیشتر بخوانید : ایده های جذاب از پرده های مهره ای که چشم شما را خیره می کنند

 

 

نکات مهم در انتخاب و خرید پرده های توری

 رنگ و سبک پرده را به درستی انتخاب کنید

انتخاب پرده های توری در سبک های مختلف نباید بسیار پیچیده و دشوار باشد. در نگاه اول، شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از سبک طراحی پرده را می خواهید اجرا کنید. در گام دوم، رنگ مناسب با دکوراسیون مورد نظر یا رنگ مناسب برای اتاق را انتخاب کنید.

نکات مهم در انتخاب و خرید پرده های توری

مدل های مختلفی از پارچه های توری وجود دارند که برای پرده، طرح های بسیار متنوع و جذابی را ایجاد می کنند. انواع تورهای ارگانزا یا پرده های ساده برای این کار استفاده می شوند. عموماً پرده های توری با گلدوزی، سبک های کلاسیک را در نمای پنجره به وجود می آورند. این نوع پارچه ها یک نمای یکپارچه با جذابیت خاص را در معرض دید ساکنین خانه قرار می دهند.

نکات مهم در انتخاب و خرید پرده های توری نکات مهم در انتخاب و خرید پرده های توری

اگرچه طراحی پرده های توری به سبک مدرن و کلاسیک در ساختمان های مختلف، متفاوت است، اما مدل های کلاسیک به طور شگفت انگیز می توانند با دکوراسیون مدرن اتاق، هماهنگی ایجاد کنند. اگر با دید دکوراسیون مدرن، قصد خرید پرده های توری را دارید، می توانید پارچه های ساده یا طرح های هندسی و گلدار را برای این کار انتخاب کنید.

نکات مهم در انتخاب و خرید پرده های توری

هنگامی که صحبت از انتخاب رنگ مناسب برای پرده به میان می‌آید، منظور، مطابقت رنگ پرده ها با نما و سایر اشیای تزئینی در اتاق است؛ به طوری که ساده ترین و زیباترین نما را به وجود آورد. رنگ پرده ها بهتر است با فرش، کفپوش‌ها یا کاغذ دیواری سازگاری داشته باشد. هماهنگی رنگ ها، طراوت و شادابی خاصی را به ساکنین خانه منتقل می کند.

ابعاد و اندازه های پنجره را اندازه گیری کنید

دومین عامل مهم در خرید پرده های توری آکاردئونی این است که ابعاد پنجره را اندازه گیری کنید. آن فضای پنجره که می خواهید توسط پرده های توری، پوشش داده شود، باید به دقت ثبت شود و فضای لازم را برای نصب میله یا ریل های پنجره باید در نظر بگیرید. در این حالت، چند سانتی متر باید از ابعاد استاندارد، بیشتر اندازه گیری کنید؛ به این صورت از ورود نور مستقیم به داخل اتاق جلوگیری کنیم می شود.

زیباترین مدل پرده توری

برخی از پنجره ها از سقف تا کف ساختمان امتداد یافته‌اند؛ بنابراین اندازه گیری راحت تری دارند و برخی از ساکنین خانه ترجیح می دهد اندازه پرده های توری را برای پنجره هایی که تا کف ساختمان ادامه نیافته اند نیز بلند، در نظر بگیرند.

در اندازه گیری فضای مورد نیاز برای نصب پرده ها به این عامل دقت داشته باشید که سمت باز و بسته شدن یا ثابت و متحرک بودن والان ها نیز در نظر گرفته شود. عموماً این پرده ها به طوری نصب می شوند که از سقف تا کف را در مقابل پنجره، پوشش دهند؛ مگر آن که پرده ها برای قسمت آشپزخانه نصب شود که در این صورت پرده های کوتاه تر مورد استفاده قرار می گیرند.

زیباترین مدل پرده توری

در هنگام اندازه گیری برای پرده های توری در ساختمان در نظر داشته باشید که چند اینچ از کف فاصله داشته باشد؛ چرا که هنگام تمیز کردن کف ساختمان، کثیف نشوند.

 

 

بیشتر بخوانید : زیباترین ایده های دکوراسیون پرده برای درب ورودی و پنجره ها

 

ابعاد و اندازه های پرده های توری

ابعاد و اندازه های پرده های توری را در نظر داشته باشید

پس از آنکه اندازه گیری ابعاد مورد نیاز برای پرده های توری آکاردئونی به پایان رسید، برای خرید پارچه های مناسب پرده و طرح های آن اقدام کنید. با توجه به این که دوخت و نصب پرده از طریق کسب و کارهای این حوزه انجام می شود، آنها به درستی می دانند که از چه پارچه با چه ابعاد و اندازه ها برای یک مورد به خصوص باید استفاده کنند.

برای پرده های توری یا پلیسه ای عموماً طول پارچه ها را دو برابر از مقدار واقعی، بیشتر در نظر می گیرند تا در هنگام دوخت بتوانند مدل مورد نظر را بر روی آن اجرا کنند.

زیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونیزیباترین مدل های پرده های توری والان دار و آکاردئونی

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید