ایده های دکوراسیون خارجی؛ اطلاعاتی که هر فردی نیاز دارد

ایده های دکوراسیون خارجی؛ اطلاعاتی که هر فردی نیاز دارد

دسته بندی : دکوراسیون
1398/09/23

آیا تاکنون هرگز به این مسئله توجه داشته باشید که چه چیزی ممکن است دکوراسیون خارجی یک ساختمان یا خانه را از نظر زیبایی بصری جذاب جلوه دهد؟ به راستی چرا برخی از ساختمان های مسکونی در شهرها وجود دارند که احساس خوشایندی را در مخاطب به وجود می‌آورند؟ در مقابل، برخی از ساختمان ها به گونه ای ساخته شده اند که احساس بسیار کم اهمیت و کم رنگی را در مخاطب القا می کنند؟ چرا برخی از ساختمان ها از ایده های طراحی دکوراسیون برای نمای بیرونی، بی بهره بوده اند؟

پرداختن به مسئله طراحی دکوراسیون خارجی یک خانه، مجموعه ‌ای از مراحل پیچیده شامل انتخاب رنگ، مصالح اولیه، تعادل و تناسب میان اشکال، ابعاد و خطوط می باشد. اجرا کردن موارد فوق به صورت کاملاً حرفه ‌ای از عهده طراحان تازه کار خارج است. برای اینکه نمای بیرونی یک ساختمان به طرز شگفت انگیز و زیبا تاثیرگذار جلوه کند، لازم است سال ها تجربه و دانش تخصصی، پشتوانه طراحی دکوراسیون خارجی قرار گیرد.
با رعایت برخی از اصول طراحی دکوراسیون برای نمای خارجی خانه ها و ساختمان های مسکونی، به راحتی می توان نتایج شگفت انگیزی را ایجاد کرد. برخی از نکات مهم وجود دارد که در این راه مفید واقع می شوند. در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه دکوراسیون خارجی ساختمان را حرفه ای طراحی کنیم؟

1- به تقارن و تعادل میان اشکال، توجه داشته باشید

به تقارن و تعادل میان اشکال، توجه داشته باشید

همانند تمام طراحی ها و نقاشی ها، عنصر تعادل و تقارن در نقشه ها و شکل ها، فاکتور بسیار مهم در ایجاد یک فضای طراحی شده به صورت حرفه ای می باشد. نمای یک خانه هر چند هم که عادی به نظر آید باید از منظر نمای بیرونی دارای تعادل و تقارن باشد. موقعیتی را تصور کنید که نمای بیرونی خانه دارای پنجره های متقارن از هر دو طرف نسبت به مرکز ساختمان می باشد؛ اشکال و طرز قرار گرفتن آجرها برای دکوراسیون خارجی باید متناسب و متعادل باشند.

2- طراحی نمای بیرونی با توجه به کاربری ساختمان

طراحی نمای بیرونی با توجه به کاربری ساختمان

هنگام طراحی دکوراسیون خارجی دقت داشته باشید که کاربری ساختمان در قسمت‌ های مختلف چگونه است؛ اگر قرار است ساختمان نور طبیعی بیشتری را دریافت کند پنجره های بزرگ تری به صورت متقارن باید در نظر گرفته شوند. در مقابل، طراحی متفاوتی برای آن دسته از ساختمان هایی که در مناطق مختلف آب و هوایی قرار دارند، قابل اجرا است. در هر صورت یک طراح حرفه ای باید تمام نیازهای ساختمان را در نظر گرفته و سپس برای استفاده از مصالح و طرح ‌ها تصمیم ‌گیری کند.

3- انتخاب صحیح مصالح و مواد اولیه

یکی از مهمترین عواملی که زیبایی نمای بیرونی یک ساختمان را تضمین می کند، انتخاب صحیح مصالح و مواد اولیه است. مصالح آلومینیوم، آجر، چوب، سنگ، گچ، فلزات و غیره همگی برای دکوراسیون خارجی یک ساختمان قابل استفاده هستند اما آنچه اهمیت دارد این است که این مصالح چگونه می‌توانند در کنار یکدیگر یک نمای زیبا و جذاب را به وجود آورند؟! قبل از هر گونه سرمایه ‌گذاری برای خرید مصالح گران ‌قیمت، مشورت با یک طراح و معمار حرفه ای الزامی است.

 

[on]

بیشتر بخوانید : حس زیبایی شناسی با ۱۰ مدل از درب های فلزی ساده و جذاب

[off]

 

4- تلاقی رنگ ها و نقش ها

تلاقی رنگ ها و نقش ها

انتخاب حرفه ای یک طیف رنگی برای دکوراسیون خارجی ساختمان یک ایده عاقلانه است. انتخاب رنگ در این مورد بسیار اهمیت دارد؛ چه بسا یک رنگ مناسب بتواند نقص ها و کمبودهای نمای بیرونی ساختمان را جبران کند. اگر از رنگ های تیره و روشن در کنار یکدیگر استفاده شود، سایه های سبک تر یا تیره را بهتر برای نمای بیرونی به وجود می آورد و این ویژگی می تواند جلوه ساختمان را در نظر مخاطب، بسیار زیباتر و و هوشمندانه تر جلوه دهد.

5- انتخاب درب و پنجره های مناسب

انتخاب درب و پنجره های مناسب

اولین نمایی که قبل از ورود به خانه با آن مواجه می‌شوید درب های ورودی است. انتخاب درب مناسب برای ورودی ساختمان یا ورودی پارکینگ که از بهترین مصالح اولیه ساخته شده است نقش مهمی در زیبای ساختمان ایفا می کند. این مسئله در خصوص نمای پنجره ها نیز وجود دارد. پنجره هایی به سبک مدرن با مواد اولیه مقاوم و بادوام برای زیباسازی نمای بیرونی ساختمان الزامی است.

 

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ایده های دکوراسیون خارجی؛ اطلاعاتی که هر فردی نیاز دارد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید