ایده های زیبا و رویایی برای دکوراسیون اتاق کودک

ایده های زیبا و رویایی برای دکوراسیون اتاق کودک

دسته بندی : دکوراسیون
1398/03/04

دکوراسیون اتاق کودک امروزه به یکی از چالش های طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل شده است، چرا که کودکان اکثر وقت خود را در اتاق شخصی خود سپری می کند. آپارتمان ها و ساختمان هایی که امروزه به طور مدرن ساخته می شوند یک اتاق ویژه را برای کودکان نیز در نظر می گیرند، به همین دلیل طراحی دکوراسیون اتاق کودک، یکی از ملزومات طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

تزیین اتاق کودک با ایده های جدید

تزیین اتاق کودک با ایده های جدید

طراحی و مدل هایی که برای اتاق کودک و نوجوان استفاده می‌شود باید به گونه‌ای باشد که با شخصیت آنها سازگاری داشته به طوری که کودکان را از دنیای بیرون متمایز نکند. طرح های مدرن، شیک و سرگرم کننده با طیف رنگی جذاب، همه به نوعی در دکوراسیون اتاق کودک اجرا می شوند. برخی از کارشناسان طراحی اتاق کودکان و نوجوانان عقیده دارند با طرح های خاص، والدین آنها نیز به دوران کودکی خود باز می گردند.

تزیین اتاق کودک با ایده های جدید

فضای پویا، جذاب و چشم نواز در دکور اتاق کودک

هنگامی که صحبت از دکوراسیون اتاق کودک به میان می آید، ناخودآگاه طیف رنگ های صورتی، سفید، نقره ای و خاکستری در ذهن ها تداعی می شود. اگر چه بیش از نیمی از پروژه‌های طراحی دکوراسیون برای اتاق کودک از این رنگ ها استفاده می کند اما سایر رنگ های تند و تیز نظیر نارنجی، آبی، قرمز، سبز چمنی، قهوه ای و غیره نیز در طراحی دکور این مکان به کار می روند. استفاده از سبک های مدرن به صورت رنگ های مکمل و متضاد، هر دو شیوه هایی هستند که طرفداران خاص خود را در این خصوص دارند.

فضای پویا، جذاب و چشم نواز در دکوراسیون اتاق کودک
عناصر مختلفی در طراحی دکور اتاق کودک اجرا می شوند؛ استفاده از باکس های تزئینی، پرده های هماهنگ با رنگ اتاق و رنگ اسباب و وسایل کودکان، چیدمان عروسک ها، فرش یا موکت، استفاده از قفسه ها، صندلی های راحتی و …، همه عواملی هستند که برای طراحی اتاق کودکان به کار می روند.

[on]

بیشتر بخوانید : مدل پرده های جدید و مدرن دکوراتیو با والان ساده

[off]

 

تزیین خلاقیانه اتاق کودک استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از کاغذ دیواری برای تزیین اتاق کودک

شاید تعجب کنید اگر بگوییم مدل های کاغذ دیواری و پوستر های سه بعدی به بازار ارائه شده است که هر کدام، طراحی بی نظیری را در ظاهر اتاق کودک ایجاد می کنند. از زمانی که کفپوش ها و پارکت ها به تدریج، جای موکت و فرش را گرفته‌اند، استفاده از سبک های مختلف کاغذ دیواری و انواع استیکر نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته است.

استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق کودک
منابع مختلفی در خصوص طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شیوه های استثنایی و رویایی در دسترس هستند اما آنچه اهمیت دارد، تفاوت طرح ها و رنگ ها برای اتاق کودکان۰ تا ۷ سال و 7 تا ۱۲ سال می باشد.

[on]

بیشتر بخوانید : ایده های دکوراسیون با کمترین بودجه برای آپارتمان های کوچک

[off]

 

استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق کودک

برای دکوراسیون اتاق کودکانی که بیشتر از ۸ سال دارند، طیف رنگی اسباب و وسایل، اندکی متفاوت است. در این میان، دکوراسیون اتاق نوجوانان، دنیای متفاوتی از کودکان را ارائه می دهد.

دکوراسیون اتاق کودک ۰ تا 4 سال

دکوراسیون اتاق کودک در محدوده سنی 0 تا 3 یا 4 سال، زیباترین، شیک ترین و رویایی ترین نمای دکوراسیون را در فضا ایجاد می کند. ترکیبی از رنگ های دلنشین و آرامش بخش برای طراحی اتاق نوزادان و کودکان ۱ تا ۴ سال در این خصوص به کار می رود. همچنین مدل های مختلف تخت به طوری که از نظر ابعاد، اندازه و رنگ، متناسب با اتاق کودک باشد، در این خصوص توضیح می شود. نمونه هایی اززیباترین دکوراسیون کودکان ۰ تا ۴ سال را در زیر مشاهده می کنید:

دکوراسیون اتاق کودک ۰ تا 4 سال

ایده های زیبا و رویایی برای دکوراسیون اتاق کودک

ایده های زیبا و رویایی برای دکوراسیون اتاق کودک

ایده های زیبا و رویایی برای دکوراسیون اتاق کودک

برای چیدمان اتاق کودک، جایگاه قفسه ها و اسباب بازی ها مهم هستند. استفاده از آباژور با پایه های بلند یا کوتاه در این مورد مناسب خواهد بود. برای کودکانی که به کتاب خواندن و نقاشی کردن علاقه دارند، یک قسمت از اتاق می تواند به فعالیت های هنری کودک اختصاص داده شود. استفاده از آویزها یا وسایل تزیینی مطابق با سلیقه کودکان باید نصب شود. اکثر کودکان علاقه دارند شخصیت های کارتونی را در اتاق خود داشته باشند، به این ترتیب استفاده از تِم شخصیت های کارتونی یکی دیگر از ایده های پرطرفدار برای دکوراسیون اتاق کودک است.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ایده های زیبا و رویایی برای دکوراسیون اتاق کودک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید