بهترین سنگ برای ساخت راه پله های ساختمان چیست؟

بهترین سنگ برای ساخت راه پله های ساختمان چیست؟

اگر به دنبال این هستید که بهترین سنگ راه پله های ساختمانی را از بازار خریداری کنید مطالعه این مطلب به شما کمک می کند…..
در میان انواع سنگ های ساختمانی نامی از سنگ مرمر، سنگ گرانیت، سنگ تراورتن و سنگ های مصنوعی به گوش شما می خورد؛ اما به راستی بزرگترین چالش این است که کدام یک از این سنگ ها برای کدام یک از قسمت های ساختمان مناسب ترند؟! به طور مثال کدام سنگ برای درب ورودی مناسب تر است و کدام یک برای پله های داخل ساختمان به کار می روند؟ کدام سنگ ها برای کفپوش داخل ساختمان مناسب تر است؟ و از کدام یک برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود؟ سوالات فوق به همراه سایر سوالات، مهم ترین مواردی هستند که مشتریان خرید سنگ های ساختمانی با آن مواجه می باشند.

بهترین سنگ برای ساخت راه پله های ساختمان چیست؟

انتخاب بهترین سنگ برای ساخت راه پله، دقت، ظرافت و حساسیت زیادی را طلب می‌کند. مشتریان خرید سنگ، شرکت های پیمانکار ساختمانی، مهندسان ساخت و ساز و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند در نگاه اول به دو عامل قیمت و دوام و زیبایی آنها توجه بیشتری دارند. مهندسان ساخت و ساز ترجیح می‌دهند سنگ‌ هایی را به کار ببرند که برای آنها مقرون به صرفه تر باشد و به علاوه بتوانند بودجه مالی خود را در این راستا مدیریت کنند.

در حال حاضر بهترین سنگ های ساختمانی مناسب برای راه پله، سنگ های گرانیتی، سنگ های آهکی، سنگ های حاوی مقادیر سیلیس و برخی از مدل های سنگ فرش می باشند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ برای ساخت راه پله

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ برای ساخت راه پله

خرید انواع سنگ مناسب چه در ساختمان که در نمای بیرونی و چه در محیط داخل ساختمان تحت تاثیر عوامل مختلف، متغیر خواهد بود. خرید ها با توجه به شرایط عملیاتی و محل انجام می گیرد؛ به این مفهوم که ابتدا مهندسان، اندازه و ابعاد آن قسمت از ساختمان که قرار است که سنگها در آنجا نصب شود به طور دقیق مشخص می کنند؛ سپس ابعاد و اندازه ها و میزان سنگ مورد نیاز را ارزیابی کرده و در نهایت نسبت به خرید برای ساخت راه پله اقدام می کنند.

هر چه قیمت سنگها اولیه ساختمانی بیشتر باشد، قیمت خرید سنگهای قابل استفاده در راه پله ها بیشتر است؛ به طور مثال، قیمت خرید سنگ گرانیت در مقایسه با سنگ آهکی یا سنگ فرش ها گران تر خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید : انتخاب سنگ مناسب برای کفپوش ساختمان ها

 

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ برای ساخت راه پله، ماهیت و ترکیبات شیمیایی سنگ ها است. سنگ هایی که دوام و استحکام کمتری در برابر شرایط محیطی دارند، ارزان قیمت هستند؛ در مقابل، سنگ های با دوام تر و مقاوم تر، گران قیمت تر هستند.

عامل مهم دیگر در تعیین قیمت سنگ ساختمانی برای پروژه های راه پله، هزینه های حمل و نقل است. در پروژه هایی که نصب سنگها توسط نیروی شرکت های ساختمانی اجرا می شود، هزینه نصب و ساخت راه پله به صورت مجزا تعیین می گردد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ برای ساخت راه پله

بهترین راهکار خرید سنگ برای ساخت راه پله

بهترین راهکار خرید سنگ برای ساخت راه پله

راه پله ها یکی از ارکان دکوراسیون ساختمان در مقابل درب ورودی یا فضای داخل هستند؛ بنابراین سنگ هایی که برای ساخت راه پله ها به کار می روند باید دوام و استحکام فوق العاده بالایی داشته باشند. در حال حاضر متداول ترین و بهترین سنگ ساختمانی برای این قسمت، گرانیت معرفی شده است. گرانیت دارای سختی و استحکام فوق العاده بالا بوده و به راحتی تمیز می شود. همچنین مقاومت خوبی در برابر نفوذ آب و آتش سوزی دارد. نصب سنگ گرانیت در راه پله علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری، از سر خوردن افراد روی پله ها نیز جلوگیری می کند. بهترین راهکار برای انتخاب سنگ مناسب برای ساخت راه پله ها، مشورت با کارشناسان فروش در مجموعه های تخصصی تامین سنگ ساختمانی است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
eget Phasellus commodo nec ut libero vel, dolor. fringilla ut neque.