تاریخچه درب های فلزی

  • 15 / 01 / 2019
  • 1757 بازدید
تاریخچه درب های فلزی

درب یک عضو متحرک جهت جلوگیری از دسترسی به یک محوطه و یا فضای محصور مانند ساختمان،سالن،اتاق و غیره می باشد.درب ها به شکل معمول از بخش های ثابت و متحرک تشکیل می شوند.اصولا این دو بخش توسط لولا به یکدیگر مرتبط می گردند.گردش در لولا ها ممکن است به صورت افقی و یا عمودی باشد

با گذشت زمان بیش از پیش شاهد استفاده از درب های فلزی هستیم، نه تنها برای ساختمان های تجاری و صنعتی بلکه امروزه بطور گسترده در ساختمان های مسکونی نیز از درب های فلزی استفاده میکنند .اما بیایید به مسیری که هزاران سال طول کشید تا درب فلزی همگانی شود نگاهی بیندازیم.

تاریخچه درب های فلزی

تاریخچه درب های فلزی

تاریخچه

پس از آنکه اجدادمان از زندگی غار نشینی خسته شدند، سکونت دائمی خود را با حفر سوراخ ها و حفره هایی طراحی و شروع کردند. آنها برای حفاظت از خود از پوست و مردار حیوانات استفاده میکردند. پوست حیوانات کمک میکرد تا آنها در داخل این حفره ها گرم شوند و از نفوذ حیوانات و تهاجمات به داخل جلوگیری کنند.

آنها بعد از مدتی دریافتند که از خطر نفوذ حیوانات در امان نیستند. بنابراین چندی بعد درب چوبی ساخته و استفاده شد.

درب چوبی بهبود قابل ملاحظه ای نسبت به پوست حیوانات بود. نمونه ای از آنها را میتوان در درب های معبد حضرت سلیمان است که در کتاب مقدس نیز به آن اشاره شده است مشاهده کرد. از کهن ترین مدارک و نمونه های موجود درب در معماری ایرانی را میتوان در نقش قلعه های مادی در آثار دوره شاروقین یافت. اغلب آنها از چوب ساخته شده است و روی آنها آهنکوب شده است.

پس از سالها استفاده از درب چوبی آتش سوزی بزرگ لندن در سال ۱۶۶۶ نشان داد که این درب ها در مقابل آتش سوزی هیچ مقاومتی ندارند. این آتش سوزی بخش وسیعی از شهر را نابود کرد و بسیاری را بی خانمان کرد.

این مورد همچون جرقه ای در ذهن مهندسان و مخترعان قرار گرفت و کمی بعد دالستروم اولین درب فولادی ضد آتش را اختراع کرد و در سال ۱۹۰۴ شرکت محصولات فولادی خود را بنا کرد اولین نمونه های این درب ها را میتوانید در این لینک ببینید.

تاریخچه درب های فلزی

تاریخچه درب های فلزی

با صحبت از مهندسان و مخترعان و شروع انقلاب صنعتی بزرگترین کارخانه جات در آمریکا تاسیس شد. پس از تاسیس این کارخانه جات نیاز به حفاظت از کارخانه ها و تولیدات صنعتی بیش از پیش حس شد. درب هایی که در مقابل آتش،دمای شدید،مواد شیمیایی خطرناک مقاوم بودند.پس از کارخانه جات مهندسان و معماران برای مدارس و مناطقی با تراکم بالا نیز از درب های ضد آتش فولادی استفاده کردند.

چند دهه بعد و به مرور زمان این درب ها به مناطق مسکونی نیز رسید.

بیشتر بخوانید : طراحی در صنعت؛ تلفیق آهن با طبیعت

درب های فولادی در دنیای امروز

امروزه درب های فولادی در ردیف بهترین و پرفروشترین درب ها هستند درب هایی با دوام و طول عمر بالا که در عین حفظ امنیت خانه تان زیبا نیز هستند .این درب ها عایق صدا هستند و در مقابل پوسیدگی بسیار مقاومند.

نسل جدید درب های فلزی حیاط و پارکینگ

نسل جدید درب های فلزی حیاط و پارکینگ

 دربهای فولادی هم اکنون می تواند به تمام شکل ها، اندازه ها و طرح ها ساخته و رنگ شود. اما اگر همچنان چوب را ترجیح میدهید میتوانید یک درب فولادی محکم بگیرید. و در سطوح بیرونی از پانل های چوبی استفاده کنید .و سپس قدرت فولاد را در کنار چوب حس کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
mattis mattis amet, ut eleifend adipiscing dolor Curabitur Donec elit. nec