تامین امنیت خانه با انتخاب درب ورودی آهنی و یا چوبی

  • 08 / 12 / 2019
  • 737 بازدید
تامین امنیت خانه با انتخاب درب ورودی آهنی و یا چوبی

آیا تا به حال در انتخاب درب مناسب برای ساختمان دچار تردید شده اید؟ به نظر شما درب های چوبی برای ورودی ساختمان بهتر هستند یا باید درب های آهنی و فلزی را انتخاب کرد؟ به راستی کدام یک از مدل های درب ورودی می‌توانند امنیت ساختمان را فراهم کنند؟ کدام یک از درب های موجود در بازار می توانند نمای زیباتری را برای ورودی ساختمان به وجود آورند؟

بنابراین اگر قصد دارید درب مناسب برای ساختمان خود انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا به مسائل فوق بپردازیم.

مقدمه‌ای بر مقایسه درب های چوبی و درب های آهنی

در نگاه ظاهری، انوع درب های چوبی و درب های آهنی که در بازار وجود دارند هر دو برای نصب در درب ورودی ساختمان مناسب اند. هر دو نوع درب، زیبایی ویژه‌ای را برای ورودی ساختمان به وجود می‌آورند و از بهترین متریال اولیه ساخته شده اند. موضوعی که در انتخاب درب های چوبی و درب های آهنی اهمیت دارد در حقیقت این است که این دو نوع درب، چه تفاوت های اصلی با یکدیگر دارند؟ چگونه می توان یک انتخاب صحیح میان درب های چوبی و درب های آهنی انجام داد؟ آیا درب های آهنی به مراتب، ایمن تر و محکم تر از درب های چوبی نیستند؟! در قسمت های بعدی همین مطلب، مواردی را بیان می‌کنیم که می توانند سوال فوق را به درستی پاسخ دهند.

تامین امنیت خانه با انتخاب درب ورودی مناسب 

تامین امنیت خانه با انتخاب درب ورودی مناسب 

انتخاب درب مناسب که از مواد اولیه محکم و بادوام ساخته شده است، امنیت خانه را به صورت صددرصد فراهم می آورد. چنانچه برای هر نوع درب ورودی، سیستم قفل مناسب نصب شود، به طور قطع، امنیت خانه بیشتر تامین خواهد شد. با این حال لازم است یک نکته را خاطرنشان کنیم؛ هر اندازه هم که قفل درب ها، ضد سرقت و مقاوم باشند اما جنس لنگه های درب از مواد مرغوب ساخته نشده باشد، این درب ها به شدت در برابر نفوذ سارقان آسیب پذیر خواهند بود.

با توجه به توضیحات فوق، اولین مقایسه ای که می توان میان درب های چوبی و درب های آهنی انجام داد استحکام فوق العاده بالای درب های فلزی است. شکستن درب های چوبی به مراتب راحت تر از درب های فلزی می باشد.

جمله فوق به معنای آن نیست که نصب درب های چوبی برای ورودی ساختمان مناسب نیستند؛ در مقابل، فناوری های جدید برای ساخت درب های چوبی به بازار ارائه شده‌اند که درب را به صورت چند لایه و غیر قابل نفوذ طراحی کرده اند.

نفوذ به درب های چوبی توخالی راحت تر از درب های چوبی توپر و چند لایه می باشد. در همین راستا درب های فلزی که به صورت درب های فرفورژه طراحی شدند نیز تقریباً مقاوم و غیر قابل نفوذ هستند.

استحکام و دوام بالا – تامین امنیت

استحکام و دوام بالا - تامین امنیت

دومین عاملی که به عنوان مقایسه میان درب های چوبی و درب های فلزی مطرح می شود دوام، استحکام و تامین امنیت توسط این دو مدل درب است. رنگ آمیزی درب های چوبی با چالش ها و محدودیت های بیشتری مواجه است. سطح چوب قبل از رنگ آمیزی باید تحت فرایند آماده سازی و سایش قرار گیرد تا تمام قسمت های ناهموار آن برطرف شود. در نهایت اگر تمام مراحل رنگ آمیزی نیز به درستی و طبق استانداردها انجام گیرد، در طولانی مدت، درب های چوبی با فرسایش، تاب خوردگی و ترک خوردگی مواجه خواهند شد.

این مسئله در مورد درب های فلزی وجود ندارد. رنگ آمیزی درب های آهنی اگر چه فرایندی چند مرحله ‌ای است اما ثبات رنگ بر روی لنگه های درب در طولانی مدت حفظ می شود و هیچ گاه ترک خوردگی یا انحراف لنگه ها به وجود نخواهد آمد.

جذابیت و زیبایی ظاهری

ماده اولیه چوب و آهن موادی هستند که با استفاده از آنها زیباترین طرح ها را می توان برای درب ساختمان ایجاد کرد. در کارخانه تولید درب ساختمانی، متریال چوب و آهن تحت فرآیندهای مختلف به اشکال متفاوت تبدیل می شوند. طرح ها و مدل هایی که برای محصولات نهایی اجرا می گردد، زیباترین نما را برای ورودی ساختمان به وجود می‌آورد. درب های چوبی و درب های فلزی، هر دو قابلیت تبدیل شدن به درب های جذاب را دارند.

قابلیت جلوگیری از اتلاف انرژی

استحکام و دوام بالا - تامین امنیت

هنگام نصب درب های چوبی و فلزی در ورودی ساختمان ها لازم است تمهیدات لازم برای جلوگیری از اتلاف انرژی داخل ساختمان در نظر گرفته شود. به این ترتیب از افزایش هزینه ‌های مصرف انرژی جلوگیری خواهد شد. صرف نظر از نوع درب های چوبی یا درب های فلزی که شما برای ساختمان انتخاب می کنید، لازم است هنگام نصب درب ها اطمینان حاصل کنید که هیچ شکاف، درز یا حفره ای در محل اتصال درب و چهارچوب ها وجود نداشته باشد. به این ترتیب انرژی داخل ساختمان هدر نمی رود.

انتخاب درب های مقرون به صرفه

انتخاب صحیح یکی از مدل های درب های چوبی و درب های آهنی می‌تواند بر روی هزینه نهایی خرید درب و نصب و راه اندازی آن تاثیر گذار باشد. وزن لنگه های درب در قیمت آنها موثر است. لازم است قبل از خرید درب های فلزی و چوبی ابتدا نکات مثبت و منفی این درب ها را در نظر گرفته و سپس تصمیم بگیرید آیا خرید آنها برای شما مقرون به صرفه است یا خیر؟!

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
ipsum consequat. libero commodo Donec accumsan massa