ترکیب رنگ های آبی و زرد برای طراحی دکوراسیون خانه

ترکیب رنگ های آبی و زرد برای طراحی دکوراسیون خانه

دسته بندی : دکوراسیون
1398/04/19

استفاده از دو رنگ کاملاً متفاوت و متضاد به صورت ترکیبی خاص می تواند طبیعت دیگری را در طراحی دکوراسیون خانه به وجود آورد. برخی از ایده های طراحی دکوراسیون، نشانگر این واقعیت است که دو رنگ متضاد که به نوعی مکمل یکدیگر به کار گرفته شوند، می توانند محیط داخلی یک خانه را به بهترین شکل به یک فضای آرامش بخش مبدل سازند.

طراحی دکوراسیون خانه در تمام قسمت ها، اتاق خواب، سالن نشیمن یا حتی آشپزخانه با دو رنگ جذاب به سادگی امکان پذیر است. تنها کافیست به قوانین طراحی دکوراسیون داخلی آشنا باشید. در این مطلب به دکوراسیون خاص، استفاده شده از دو رنگ آبی و زرد اشاره می کنیم. این رنگ ها اگرچه هر کدام به تنهایی، پویایی و نشاط کمتری دارند اما هنگامی که در کنار یکدیگر استفاده شوند، جذابیت و هیجان خاصی را در فضا ایجاد می کنند.

ترکیب رنگ های آبی و زرد برای طراحی دکوراسیون خانه

ترکیب رنگ زرد و آبی برای طراحی دکوراسیون خانه در سالن نشیمن

یکی از قسمت هایی که به طراحی دکوراسیون نیاز دارد، سالن نشیمن است. زیباترین مبلمان و اسباب و وسایل در این قسمت قرار می گیرند، بنابراین ترکیب رنگ زرد و آبی در طیف های روشن و تیره، نمای متفاوت را می تواند ایجاد کند.

ترکیب رنگ زرد و آبی برای طراحی دکوراسیون خانه در سالن نشیمن

رنگ زرد تیره نمادی از پویایی و تکامل است و احساس گرما را منتقل می کند؛ در مقابل، رنگ آبی روشن، احساس آرامش خیال را در فرد به وجود می آورد؛ بنابراین استفاده از این دو رنگ در کنار هم، نتیجه‌ای شامل پویایی و آرامش را در فرد در بر خواهد داشت.

ترکیب رنگ زرد و آبی برای طراحی دکوراسیون سالن نشیمن شامل انتخاب رنگ مبلمان، میز و صندلی ها، کوسن های روی مبل، پرده های پنجره های سالن نشیمن است. اگر تمام این موارد هماهنگ با یکدیگر انتخاب شود، سالن نشیمن به زیباترین مکان خانه مبدل خواهد شد!

ترکیب رنگ زرد و آبی برای طراحی دکوراسیون خانه در سالن نشیمن

طراحی دکوراسیون سالن نشیمن با طیف رنگی زرد و آبی زمانی به یک ایده شگفت انگیز تبدیل می شود که طرح های آن هماهنگ با کاغذ دیواری انتخاب گردد. برای ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فرد می توانید به راحتی کاغذ دیواری جذاب را با نمای مبلمان هماهنگ کنید. این ایده به طرز چشم نوازی، نظر مهمانان شما را به خود جلب می کند. در این فضای زیبا، احساس جذابیت و جنب و جوش خاصی خواهید داشت.

 

[on]

بیشتر بخوانید : روانشناسی رنگ ها در چیدمان فضای داخلی منزل

[off]

 

استفاده از ترکیب رنگ زرد و آبی در اتاق خواب

یکی دیگر از قسمت های خانه که طراحی دکوراسیون برای آن اهمیت زیادی دارد، اتاق خواب است. رویایی ترین دکوراسیون را با یک انتخاب ماهرانه می‌توانید این فضا به وجود آورید. شاید در پایان اجرای طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب، خود شما هم شگفت زده شوید!

استفاده از ترکیب رنگ زرد و آبی در اتاق خواب استفاده از ترکیب رنگ زرد و آبی در اتاق خواب

برای دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از رنگ های زرد و آبی به نورپردازی، سرویس خواب، روتختی و تابلوهای دیوار دقت داشته باشید. اگر از کاغذ دیواری استفاده کرده‌اید به هماهنگی کاغذ دیواری و مبلمان خواب نیز توجه کنید.

ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون آشپزخانه

اگرچه طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید با رنگ های تیره و تند برای احساس پویایی و جذابیت به کار رود، اما زرد و آبی تیره نیز برای این مکان تقریباً استفاده می شوند. دکوراسیون آشپزخانه متفاوت از دکوراسیون سایر قسمت های خانه اجرا می شود و باید به نوعی باشد که هنگام آشپزی تداخلی با افراد حاضر در آشپزخانه ایجاد نکند.

ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون آشپزخانه

 

[on]

بیشتر بخوانید : خلاقیت در دکوراسیون منزل با ابتکار و ایده های خلاقانه جدید و متفاوت

[off]

 

نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه

برای طراحی دکوراسیون خانه از طریق رنگ های آبی و زرد در هر قسمت از خانه که اقدام به این کار می کنید ابتدا باید بودجه مالی را در نظر بگیرید. ممکن است برخی از برندهایی که قصد خریداری آن ها را دارید در رنگ های آبی یا زرد وجود نداشته باشند و شما مجبور باشید آنها را سفارشی خریداری کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدام، هزینه‌های اولیه را برای اجرای کامل طراحی دکوراسیون خانه به رنگ های آبی و زرد با طراحان دکوراسیون داخلی مطرح کنید. سعی کنید از جدیدترین ایده ها و کم هزینه ترین مدل ها برای شروع کار استفاده کنید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ترکیب رنگ های آبی و زرد برای طراحی دکوراسیون خانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید