تکنولوژی برش لیزری چیست

  • 16 / 06 / 2019
  • 1937 بازدید
تکنولوژی برش لیزری چیست

تکنولوژی برش لیزری فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می‌شود؛ امروزه این فناوری در صنعت به شدت مورد توجه و استفاده است. فرآیندی که با تاثیر موثر بر روی فلز با کاهش هزینه ها و حفظ بالاترین سطح ایمنی محصول نهایی را با بالاترین کیفیت ایجاد میکند.


تکنولوژی برش لیزری فلزات

برش لیزری با تمرکز بر قدرت لیزر با توان بالا، باعث ایجاد برش بر روی سطوح میشود. درواقع طبق این فرآیند انرژی جذب شده روی ماده به گرما تبدیل میشود و این گرما ماده را بخار میکند.

تکنولوژی برش لیزری فلزات

در دستگاه برش لیزری، پرتو لیزر به‌صورت متمرکز به سطح ماده مورد نظر هدایت می‌شود و در طی آن سطح مورد نظر می‌تواند ذوب شود، سوزانده شود، تبخیر شود و یا حتی توسط جت گاز منفجر شود. درواقع، می‌توان گفت که عمل دستگاه برش لیزر بر روی سطح، به جنس ماده برش خورده بستگی دارد و اگر سطح فلزی باشد آن را ذوب میکند.

تکنولوژی برش لیزری فلزات

برای برش فلزات سه نوع فرایند برش وجود دارد گاز، کریستال و فیبر

لیزر دستگاهی است که به عنوان تقویت کننده تابش الکترومغناطیسی استفاده می شود. این تابش ممکن است مرئی یا نامرئی باشد. اشعه لیزر یک تابش قوی با ویژگی های خاص است. لیزر دارای تابش یکنواخت با فرکانسی واحد است.

تکنولوژی برش لیزری فلزات

 

بیشتر بخوانید : فناوری برش لیزری چیست؟

 

یکی دیگر از ویژگی های مهم آن نیز هماهنگی فضایی آن است که امکان انتقال تابش اشعه لیزر را به صورت پرتو نازک فراهم می کند و آن را در یک نقطه کوچک متمرکز می کند.

فناوری برش لیزری فلزات

وظیفه لیزر در برنامه های کاربردی صنعتی، ایجاد پرتو تابشی و آوردن آن به جایی است که مورد نیاز است جایی که باید متریال گرم شود و برش ایجاد شود.

فناوری برش لیزری فلزات

لیزر برای برش متریال هایی مثل فولاد ،آلومینیوم و آلیاژهای آن مناسب است. فرایند برش توسط دستگاه های برش لیزری بسیار کارآمد و دقیق است و توسط کامپیوتر کنترل می شود. این تکنولوژی در مقایسه با سایر تکنیک های برش خطای کمتری دارد ولی از لحاظ هزینه گران قیمت تر است.

فناوری برش لیزری نرده ساختمان

اگر همه پارامترهای مربوط به برش لیزری کنترل شده و به موقع بررسی شود. برش لیزری به یک روند پایدار، قایل اعتماد و دقیق تبدیل میشود.

 

بیشتر بخوانید : ویژگی ها و مقایسه درب فلزی برش لیزری ساختمان با سایر انواع درب ورودی

فناوری برش لیزری نرده ساختمان

امروز تکنولوژی برش لیزری به طورسریعی در حال گسترش است و مانند تمامی شاخه ها در معماری و طراحی داخلی منزل نیز نفوذ کرده است.

این تکنیک اجازه میدهد که در طراحی داخلی از صفحاتی با برش دلخواه به منظور استفاده برای حفاظ ، نرده راه پله ،پنجره و پارتیشن بهره ببریم.

فناوری برش لیزری حفاظ ساختمان

ورق هایی که با طرح دلخواه برش خورده میشوند و در نهایت با رنگی که مطابق دکوراسیون ماست رنگ آمیزی میشوند.

فناوری برش لیزری حفاظ ساختمان

فناوری برش لیزری حفاظ ساختمان

فناوری برش لیزری

فناوری برش لیزری حفاظ ساختمان

فناوری برش لیزری پارتیشن بندی

فناوری برش لیزری نمای ساختمان

فناوری برش لیزری ساختمان

فناوری برش لیزری ساختمان

فناوری برش لیزری

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
Aliquam tempus libero. sit massa venenatis, Donec lectus Phasellus mattis