حس زیبایی شناسی با ۱۰ مدل از درب های فلزی ساده و جذاب

  • 05 / 12 / 2019
  • 2438 بازدید
حس زیبایی شناسی با ۱۰ مدل از درب های فلزی ساده و جذاب

درک و شناخت مفاهیم و عناصر زیبایی و زیبایی شناسی نه تنها در هنر، بلکه در معماری، صنعت و ساختمان سازی نیز جلوه کرده است. تلفیقی از هنر و صنعت منجر به طراحی و تولید محصولاتی بی نظیر گشته که درب های آهنی، نمونه ‌ای از آنها محسوب می شود. درب های ورودی خانه، اولین محلی هستند که در نظر مخاطبان جلوه می کنند. درب های فلزی، سبک خاصی را برای ساختمان های مسکونی یا تجاری به وجود می آورند. طرح ها و نقش هایی که در سال های اخیر به صنعت تولید انواع درب فلزی وارد شده است، محصولاتی بی همتا با مقاومت فوق ‌العاده را در اختیار مشتریان قرار داده است.

مشتریان با خریدن یکی از مدل های درب فلزی که از زیبایی ظاهری منحصر به فرد برخوردار باشد، نه تنها جلوه ویژه‌ای به ساختمان خود می بخشند، بلکه نهایت ایمنی را نیز برای حفاظت از اموال شخصی و اعضای خانواده فراهم می کنند. مجموعه دانش تخصصی و ذوق هنری کارشناسان تولید درب های فلزی در کنار ماشین آلات و فناوری های روز دنیا، محصولاتی محبوب را به بازار ارائه کرده است؛ محصولاتی که به جنبه زیبایی شناسی آن در راستای مشخصات ‌فنی پیشرفته، توجه شده است.

مدل درب آهنی ورودی ساختمان

مدل درب آهنی ورودی ساختمان

مدل درب آهنی ورودی ساختمان که از خطوط انتزاعی مورب و ناهمگون به شکل های ربع، نیم و تمام دایره در اندازه های مختلف شکل گرفته است، در واقع از فضای کیهانی و سیارات الهام گرفته شده که در ذهن بیننده تداعی گر عظمت، شکوه و جذابیت کهکشان هاست!

طرح و مدل درب ورودی حیاط - ویلا و پارکینگ

طرح و مدل درب ورودی حیاط – ویلا و پارکینگ

طرح و مدل درب ورودی حیاط – ویلا و پارکینگ برگرفته از خطوط منحنی شکل، حس آرامش و ماورایی به بیننده القاء می کند.

طرح ترکیبی جدید درب آهنی تزیین شده با گلهای فرفورژه

طرح ترکیبی جدید درب آهنی تزیین شده با گلهای فرفورژه

طرح ترکیبی جدید درب آهنی تزیین شده با گلهای فرفورژه پیچ و تاب خورده که جلوه ای زیبا و جذاب به ساختمان ببخشد.

طرح مدرن و جذاب درب فلزی

طرح مدرن و جذاب درب فلزی

این طرح مدرن و جذاب درب فلزی  که بر اساس اشکال هندسی متقارن و با نظم مشخص ساخته و پرداخته شده که باعث جذابیت و ایجاد ظاهر منسجم و مرتب گشته این طرح با نمای کلاسیک و با نمای مدرن و  به عنوان حفاظ و پنجره و نرده در هر دو سبک معماری تناسب فراوانی داشته و باعث به وجود آمدن جلوه ای اصیل در عین زیبایی به ساختمان و بنا خواهد می شود.

طرح زیبای درب فلزی

طرح زیبای درب فلزی

طرح زیبای درب فلزی با بهره گیری از خطوط و اشکال مورب ساخته و پرداخته شده است. جهت استفاده در ورودی ساختمان و درب پارکینگ ، لابی بسیار مناسب می باشد . استفاده از خطوط منحنی و مدور در معماری ساختمان ها ، از محبوبیت بیشتری نسبت به خطوط صاف درمیان مردم برخوردار بوده و نیز با هارمونی معماری نوین نیز هماهنگی بیشتری دارد.

درب فلزی ساده و جذاب ، طرحی ظریف متشکل از شاخ و برگ گیاهان به سبک ختایی است و در دو مدل فرفورژه دار و بدون فرفورژه تولید و عرضه میگردد. این مدل ساده و زیبای درب آهنی به سبب یکپارچگی ، ظرافت و طراحی خلوت آن از امنیت و استحکام بالایی برخوردار بوده و در استفاده به عنوان درب ورودی اصلی و درب آپارتمانی  بسیار مناسب است.

طرح درب فلزی جدید ورودی آپارتمان و ساختمان

طرح درب فلزی جدید ورودی آپارتمان و ساختمان

اشکال هندسی در طراحی مدرن دارای جایگاه ویژه ای هستند و این نوع طراحی در معماری نوین فضای بیرونی ساختمان ها کاربرد های فراوانی داشته است. طرح درب فلزی جدید ورودی آپارتمان و ساختمان به جهت استفاده به عنوان ورودی منزل و ساختمان هایی که از این نوع معماری در فضای بیرونی ساختمان خود بهره گرفته اند میتواند یک گزینه ی ایده آل و مناسب باشد.

مدل ساده درب فلزی شیک و جذاب

مدل ساده درب فلزی شیک و جذاب

مدل ساده درب فلزی شیک و جذاب که طرحی مینیمال بشمار میرود ، چشم هر بیننده ای را به خود جذب میکند. این نوع سبک معماری که به تازگی و در زندگی های مدرن طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است یکی از سبک های طراحی و معماری محبوب انبوه سازان و معماران ساختمانی است.

طرح زیبای گره چینی درب فلزی ورودی ساختمان گزینه ای بسیار مناسب جهت استفاده در اماکنی است که براساس معماری اسلامی – اسلیمی پایه ریزی شده اند می باشد. گره چینی به تزئینات و طرح های هندسی گفته می شود که با اصول و نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته و مجموعا تشکیل یک طرح و شکل واحد را می دهند.

طرح مدرن مدل درب حیاط آهنی جدید

طرح مدرن مدل درب حیاط آهنی جدید

طرح مدرن مدل درب حیاط آهنی جدید بر پایه نقوش درختی شکل به ویژه درخت تاک می باشد که شامل پیچش ها و گردش های پی در پی و هماهنگ شاخه های برگدار کامل و نیم برگها و گره هاست.

درب های زیبا، عامل افزایش ارزش ساختمان

درب های آهنی زیبا که برای ساختمان ها نصب می شوند، یکی از مهمترین عواملی است که می تواند ارزش یک ساختمان را افزایش دهد. خرید درب فلزی بر اساس فاکتورهای مختلف خریداران، نسبت به خرید تصمیم گیری می کنند. شکی در آن نیست که درب های فلزی حداکثر ایمنی را ارائه می دهند پس چه بهتر آنکه مدل درب ها نیز بسیار زیبا طراحی شود.

درب های زیبا، عامل افزایش ارزش ساختمان

درب های زیبا، عامل افزایش ارزش ساختمان

طرح ها و نقش هایی که برای انواع درب آهنی ارائه شده اند در بسیاری موارد شبیه درب های فرفورژه هستند. قطعات فلزی جوشکاری شده بر روی لنگه های درب یا تولید درب ها به روش برش لیزری، زیباترین نقش ها را برای درب فراهم می سازد. یک درب ورودی زیبا، ارزش ساختمان را دو چندان می کند.

تقارن، عامل زیباسازی درب های آهنی

تقارن، عامل زیباسازی درب های آهنی

تقارن، عامل زیباسازی درب های آهنی

به طور طبیعی، چشم انسان نسبت به تقارن در طرح ها و نقش ها حساس است. عناصر طراحی به هر شیوه ای که اجرا شوند اگر متقارن تر باشند، بیشتر جلب نظر می کنند. از این ویژگی زیبایی شناسی می توان در تولید درب های فلزی و آهنی نیز استفاده کرد. این مسئله در خصوص درب های تک لنگه و دو لنگه قابل اجرا می باشد؛ حتی آن دسته از درب هایی که لنگه های آن به صورت شبکه ای یا یکپارچه هستند نیز می توانند از این هنر بهره‌مند شوند. هر چه طرح ها و نقش های انواع درب آهنی، متقارن تر باشد و از یک نظم بخصوص تبعیت کند، بهتر جلوه می کند.

جوشکاری قطعات فلزی فرفورژه بر روی لنگه های درب

قطعات فلزی فرفورژه گل بر روی لنگه های درب

قطعات فلزی فرفورژه گل بر روی لنگه های درب

یکی از کارهایی که موجب می شود درب های آهنی زیباتر به نظر بیایند، افزودن قطعات زیبای گل فلزی فرفورژه بر روی لنگه های درب است. تفاوتی نمی کند درب ها در کدام محل نصب شوند، آنچه اهمیت دارد این است که بتوان طرح های برجسته فرفورژه را با جوشکاری برخی از قطعات فلزی بر روی درب ها به وجود آورد. برای این مدل طراحی نیز باید طبق اصول هنری و طراحی صنعتی اقدام گردد. آن دسته از درب های فلزی که به صورت کاملاً برنامه ریزی شده، طراحی و تولید می شوند نسبت به سایر درب ها برتری دارند.

قطعات فلزی فرفورژه گل بر روی لنگه های درب

قطعات فلزی فرفورژه گل بر روی لنگه های درب

توجه به زیبایی شناسی برای درب های آهنی، همان چیزی است که نسل های آینده به آن نیاز دارند و این مسئله حتی در پروژه های ساختمان سازی نیز وجود دارد. ساختمان هایی که برای زیباسازی محله ها و شهرها از درب های مدرن بهره گرفته اند، بی شک، ارزش بالاتری دارند. انواع درب های پارکینگ، درب آپارتمان، درب ویلا و غیره همگی شامل قوانین زیبایی شناسی برای درب های آهنی می ‌باشند.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
sem, mattis sed risus ante. mattis Phasellus commodo vel,