خدمات بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

خدمات بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

دسته بندی : صنعت ساختمان
1398/05/01

خدمات بازسازی ساختمان به معنای تمام عملیات و پروژه‌هایی است که برای ساختمان های قدیمی اجرا می شوند تا از نظر ظاهری و ایمنی به کیفیت بالاتری دست پیدا کنند. حوزه تعمیرات انواع ساختمان های قدیمی با کاربری مسکونی و اداری، طیف وسیعی را به خود اختصاص داده است. بازسازی یک بنای مسکونی با مرمت برخی از قسمت‌ها اندکی متفاوت است؛ زمانی که صحبت از تعمیرات ساختمان به میان می آید در حقیقت، تغییر بافت ساختمان از حالت قدیمی و سنتی به سبک مدرن و امروزی است.

در ساختمان های قدیمی، قسمت هایی که برای بازسازی انتخاب می شوند از نظر مصالح اولیه و دکوراسیون به طورکلی دچار تغییر و تحول می گردند.

چند نکته مهم در مورد بازسازی ساختمان ها وجود دارد. تعمیرات تمام قسمت داخلی یک ساختمان با محدودیت ها و چالش هایی روبرو است. تعمیرات یک ساختمان، قسمت‌های مختلفی را در بر می گیرد. فرایند بازسازی با توجه به فضای مورد نظر، رعایت اصول ساخت و ساز به همراه استاندارد ایمنی ساختمان، نیاز واحد ساختمانی به بازسازی و نوسازی، لزوم کف سازی و رنگ آمیزی و بسیاری موارد دیگر امکان پذیر است.

خدمات بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

در بازسازی ساختمان های مختلف، توجه به استفاده از خدمات شرکت های مهندسی با تجربه در این زمینه ضرورت دارد. با توجه به اینکه ساختمان های قدیمی در سال های قبل ساخته شده اند، زمانی که برای تعمیرات اقدام می شود باید تمام فاکتورهای ساختمانی نظیر مصالح اولیه، کف، سقف، دیوارها و همچنین سیستم های تاسیساتی، لوله کشی و کابل های برق به طور کامل ارزیابی گردد.

[on]

بیشتر بخوانید : آنچه لازم است درباره مصالح ساختمانی بدانیم

[off]

تعمیرات ساختمان و دکوراسیون داخلی

تعمیرات ساختمان و دکوراسیون داخلی

یکی از اهدافی که در بازسازی ساختمان های قدیمی آن را دنبال می کند، تغییر دکوراسیون داخلی است. بسیاری از ساختمان های قدیمی که ظرفیت بازسازی مناسبی داشته باشند با استفاده از مصالح جدید دکوراسیون، قابل تغییر و زیباتر شدن هستند؛ به طور مثال، اتاق ها یا آشپزخانه هایی که قبلاً از مصالح ساده نظیر کاشی ها و گچ ساخته شده بودند، اکنون با استفاده از ابزارهای طراحی دکوراسیون داخلی نظیر سنگ های مصنوعی، سقف ها و دیوارهای کاذب و همچنین سیستم های نورپردازی، به طرز شگفت آوری قابل بازسازی می باشند.

تعمیرات ساختمان ها برای تمام قسمت های داخل ساختمان امکان پذیر است، به شرطی که تحت نظر شرکت های مهندسی انجام شود.

نکات مهم در بازسازی ساختمان های قدیمی

گام اول: مشورت با شرکت های مهندسی

نکات مهم در بازسازی ساختمان های قدیمی

مهمترین و اولین نکته در اقدام برای تعمیرات ساختمان های قدیمی، مشاوره با افراد و مهندسان حرفه ای در این زمینه است. مهندسان مشاور در بازسازی انواع ساختمان ها، نیاز ساختمان را در نظر می گیرند؛ خواسته های مشتری را به طور کامل بررسی می کنند و در نهایت برای بازرسی و کارشناسی ساختمان مورد نظر اقدام می نمایند. استفاده از خدمات مشاوره مهندسی برای تعمیرات ساختمان های قدیمی موجب می شود هزینه های عملیاتی به همراه تعیین دقیق ملزومات به صورت شفاف و آشکار برای مشتری مشخص شود. هر آنچه که در این پروژه ها مورد نیاز است از طریق مشاوره مهندسی ساختمان قابل دریافت است.

[on]

بیشتر بخوانید : فناوری ساختمان سبز چیست و چه تأثیری بر محیط زیست دارد؟

[off]

گام دوم: انتخاب مصالح مناسب

نکات مهم در بازسازی ساختمان های قدیمی

پس از پایان مشاوره مهندسی برای بازرسی پروژه بازسازی، نوبت به انتخاب مصالح مناسب می رسد. بازسازی قسمت های مختلف داخل ساختمان و همچنین نمای بیرونی از نظر دیوارها، سقف و کف اهمیت دارد.

کف سازی مناسب از طریق انواع کفپوش های مدرن انجام می گیرد. بازسازی ساختمان در قسمت دیوارها با استفاده از انواع دیوارپوش ها، کاغذ دیواری، سنگ و آجر دکوراتیو قابل اجرا هستند. برای زیباتر شدن نمای داخلی می توان از قرنیزها به عنوان یکی از ابزارهای دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

استفاده از شیوه های مدرن و زیبای نورپردازی برای سقف کاذب، یکی دیگر از پارامترهایی است که در مرحله انتخاب مصالح مناسب به آن دقت می شود. طرح ها و مدل های سقف کاذب در ساختمان در نظر گرفته می شود. در فرایند بازسازی ساختمان نیاز به استفاده از مصالح اولیه نظیر گچ و سیمان الزامی است.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “خدمات بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید