درب پارکینگ، کدام مدل و جنس را انتخاب کنیم؟

درب پارکینگ، کدام مدل و جنس را انتخاب کنیم؟

دسته بندی : صنعت ساختمان
1398/04/27

انتخاب درب پارکینگ برای خانه های مسکونی به موقعیت جغرافیایی خانه ها و نقشه ساختمان بستگی دارد. تعویض درب های پارکینگ در مدل های قدیمی با مدل های جدیدتر، فضای زیبا و مدرن را برای ورودی ساختمان فراهم می سازد. این روش، یک اقدام سریع آسان و مقرون به صرفه است که نه تنها امنیت پارکینگ را تامین می کند، بلکه نمای ظاهری ساختمان را نیز زیباتر می سازد. انواع درب پارکینگ از جنس های مختلف و در مدل های متنوع ساخته می شوند. انتخاب صحیح درب مناسب برای نصب درب در ورودی پارکینگ ساختمان های مسکونی از هدر رفتن بودجه مالی جلوگیری کرده و در طولانی مدت، یک محصول مرغوب و ایده‌آل را برای ساکنین خانه فراهم می کند.

طراحی و مدل انواع درب پارکینگ

خرید درب پارکینگ در مدل های مورد نظر مشتریان و همچنین مدل های سفارشی مطابق با سلیقه ساکنین خانه از طریق شرکت های فروش درب های ساختمانی و یا کارخانه های تولید کننده درب پارکینگ امکان پذیر است. هنگامی که برای انتخاب درب مناسب برای پارکینگ تصمیم گیری می کنید، گزینه های زیادی در دسترس دارید؛ هرچه نمونه های طراحی شده برای پارکینگ، جذاب تر و خلاقانه تر باشند، احتمال فروش آن ها افزایش بیشتری خواهد داشت.

طراحی و مدل انواع درب پارکینگ

طراحی و مدل انواع درب پارکینگ

اولین گام برای انتخاب و خرید درب پارکینگ، تصمیم‌گیری برای طرح درب می باشد. به طور قطع باید نوعی از درب را انتخاب کنید که با طراحی و معماری خانه شما هماهنگی داشته باشد و به نوعی، نمای بیرونی را تکمیل کند؛ به طور مثال اگر معماری ساختمان شما به سبک مدرن و امروزی طراحی شده است باید از مدل هایی با طراحی مدرن به سبک امروزی استفاده کنید.

درب های مدرن عبارتند از درب هایی که با رنگ های متنوع، خطوط، برجستگی ها و فرورفتگی ها و بر اساس اشکال هندسی طراحی و تولید شده اند. این مدل درب ها هم به صورت تک لنگه و هم به صورت دو لنگه وجود دارند.

انتخاب درب پارکینگ بر اساس رنگ

انتخاب درب پارکینگ بر اساس رنگ

عامل مهم دیگری که در انتخاب درب پارکینگ نقش دارد، رنگ مناسب است. ایده های طراحی دکوراسیون خارجی ساختمان ها بیان می کنند که نوعی از درب های پارکینگ می توانند زیباترین نما را ایجاد کنند که از نظر رنگ با نمای ساختمان هماهنگ باشند. این هماهنگی می‌تواند به صورت رنگ های مکمل و یا رنگ های متضاد اجرا شود. رنگ های متضاد درب با نمای ساختمانی، جلوه بی نظیری را ایجاد می کنند.

رنگ متضاد شامل درب پارکینگ سیاه و رنگ نمای ساختمان سفید رنگ است. رنگ هماهنگ شامل درب های پارکینگ خاکستری یا سفید در کنار نمای ساختمان سفید رنگ می باشد. این دو ترکیب رنگ را در دو شکل زیر مشاهده می کنید.

انتخاب درب پارکینگ بر اساس رنگ

 

[on]

بیشتر بخوانید : مقایسه مزایا و ویژگی‌های درب های فلزی با درب های چوبی

[off]

 

جنس درب پارکینگ

جنس درب پارکینگ

انواع درب پارکینگ از مصالح اولیه متفاوت ساخته می شوند. درب های فلزی، چوبی و درب های ساخته شده از جنس فایبرگلاس، متداول ترین مصالح برای ساخت  هستند. درب های فایبرگلاس در ظاهر، مانند درب های چوبی دیده می شود اما از نظر عایق حرارت، ایده آل تر عمل می کنند.

هر یک از انواع درب پارکینگ چوبی، فلزی و فایبرگلاس دارای مزایا و معایبی هستند؛ مزایای درب های پارکینگ عموماً بیشتر از معایب آن جلب توجه می کند.

یکی از مزایای درب پارکینگ چوبی، قابلیت رنگ آمیزی آن طبق طرح دلخواه است اما این درب ها به مرور زمان دچار فرسودگی می شوند. یکی از مهم‌ترین مزایای درب پارکینگ فلزی، امنیت بالا و دوام و طول عمر زیاد آنها است.

راهنمای انتخاب درب پارکینگ مناسب و خاص

راهنمای انتخاب درب پارکینگ مناسب و خاص

هیچ قانون و قاعده کلی وجود ندارد که به شما بگوید چگونه می توانید درب پارکینگ را انتخاب کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم در خرید درب مناسب برای پارکینگ، چند نکته زیر را همواره در نظر داشته باشید:

  • توجه به ابعاد و اندازه های درب
  • تک لنگه بودن یا دو لنگه بودن درب ها
  • فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب
  • نحوه باز و بسته شدن مدل انتخابی درب
  • وزن لنگه های درب
  • هزینه های خرید شامل خرید درب ها، نصب و خدمات گارانتی
  • توجه به هماهنگی طراحی درب با نمای ساختمان
  • مقاومت و پایداری درب ها در شرایط مختلف محیطی
  • برند تولیدکننده درب

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “درب پارکینگ، کدام مدل و جنس را انتخاب کنیم؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید