درب HDF ، یک انتخاب حرفه ای و زیبا برای ساختمان

درب HDF ، یک انتخاب حرفه ای و زیبا برای ساختمان

درب اچ دی اف HDF مخفف واژه High Density Fiberboard است نوعی درب چوبی است که نام آن در کنار درب های MDF در صنعت تولید درب چوبی قرار گرفته است. هر کدام از این درب ها اگرچه از چوب تشکیل شده‌اند اما نباید به جای یکدیگر به کار روند. درب های MDF از تخته های چوبی ساخته می شوند اما به راستی یک درب HDF به کدام یک از درب ها اختصاص دارد؟ با جستجوی زیاد در میان درب های چوبی و با بررسی منابع به این نتیجه میرسیم که انواع تخته های چوبی که برای تولید درب ساختمانی به کار می روند از نظر بافت و فشرده شدگی بافت چوب یا لایه‌های آن با یکدیگر تفاوت دارند. مجموعه همین عوامل موجب شده است تخته هایی برای تولید درب اچ دی اف و درب ام دی اف به بازار عرضه شوند.

درب HDF ، یک انتخاب حرفه ای و زیبا برای ساختمان

در خصوص مفهوم درب اچ دی اف HDF برای طراحی و تولید انواع درب ساختمانی به دو جمله زیر دقت کنید:

“درب HDF ، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و از نظر سختی، مقاوم تر و سخت تر از درب MDF است.”

“درب های HDF از نظر استانداردهای درب، قابل رقابت با درب های MDF هستند.”

هنوز هم بسیاری از مشتریان درب های ساختمانی در خرید درب چوبی با تخته های اچ دی اف و ام دی اف دچار سردرگمی و اشتباه می‌شوند؛ چرا که درک درستی از درب اچ دی اف در دست ندارند. این مطلب را به طور اختصاصی به معرفی بهترین انواع تخته های اچ دی اف برای تولید درب ساختمانی برای نصب در ورودی آپارتمان یا درب اتاق ها اختصاص داده ایم.

"درب HDF ، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و از نظر سختی، مقاوم تر و سخت تر از درب MDF است."

تخته های HDF برای تولید درب اچ دی اف چیست؟

تخته های اچ دی اف یا در عبارت انگلیسی High Density Fiberboard، به چوب MDF شباهت دارند. هر دو جزو کامپوزیت های مصنوعی ساخته دست بشر هستند. تخته های اچ دی اف و ام دی اف هر دو عبارت اند از تخته های چوبی که از فشرده شدن الیاف چوب ساخته شده اند. به این ترتیب در یک مقایسه می توان گفت چوب اچ دی اف، مقاوم تر و فشرده تر از ام دی اف است. به طور نوعی دانسیته چوب اچ دی اف برای تولید درب اچ دی اف برابر با ۹۰۰ کیلوگرم در هر مترمکعب گزارش شده است.

به واسطه ثبات و مقاومت چوب های اچ دی اف از آن برای انواع کفپوش ها، پوشش کف، پوشش درب اچ دی اف و موارد دیگر استفاده می شود.

تخته های HDF برای تولید درب اچ دی اف چیست؟

ویژگی های تخته های HDF

چوب اچ دی اف یک تخته با ضخامت بسیار باریک است. ضخامت این تخته ها معمولاً ۳ تا ۸ میلیمتر تعیین شده‌اند. نمونه‌ای از این تخته های مقاوم در محیط آپارتمان شما با تعداد زیاد وجود دارند اما ممکن است تاکنون آنها را ندیده باشید! تخته‌های مقاوم که به عنوان محافظ در مبلمان در زیر پارچه مبل نصب شده‌اند از نوع تخته اچ دی اف هستند.

ویژگی های تخته های HDF

اگر در بازار با چوب های مواجه شدید که ضخامت آنها بیشتر است ۱۹ میلی متر بود و به شما گفته شد این چوب ها از نوع اچ دی اف هستند به طور قطع این جمله اشتباه است. فشردگی لایه های این چوب ها به قدری زیاد است که ضخامت آن بسیار نازک می باشد.

درب HDF، زیباترین انتخاب برای ساختمان

این نوع درب ها که از لایه های محافظ چوبی اچ دی اف با مقاومت بالا ساخته شده است با ایجاد ظاهری یکپارچه و یکنواخت با قابلیت تنوع رنگ، مناسب ترین درب ها برای نصب در ساختمان ها هستند. پوشش های مناسب که برای این دربها در بازار وجود دارد با برندهای خارجی یا تولید ایران برای ساخت به کار می روند.

درب HDF، زیباترین انتخاب برای ساختمان

در سال‌های اخیر، فناوری های جدید برای تولید کامپوزیت های سبک تر و مقاوم تر برای روکش درب اچ دی اف به بازار عرضه شده است. روکش های PVC یک نمونه از این مواد اولیه می باشد. به عنوان متخصصان تولید درب فلزی به شما پیشنهاد می کنیم درب اچ دی اف را برای تامین زیبایی ظاهری ساختمان و افزایش دوام و مقاومت در محل مورد نظر خود انتخاب کنید.

درب HDF، زیباترین انتخاب برای ساختمان

درب HDF، زیباترین انتخاب برای ساختمان

درب HDF، زیباترین انتخاب برای ساختمان

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
ultricies et, venenatis, venenatis pulvinar commodo sem, vulputate, justo consectetur ut porta.