راهنمای انتخاب و خرید کاشی مناسب حمام

راهنمای انتخاب و خرید کاشی مناسب حمام

دسته بندی : دکوراسیون
1398/09/04

برای انتخاب کاشی حمام که در قسمت های دیوار و کف حمام نصب شوند، توجه به رنگ، الگوی کاشی، زیبایی، ظاهر طبیعی، براق بودن و البته قیمت کاشی ها اهمیت دارد. اگر شما هم قصد دارید در مورد تعویض کاشی های حمام برنامه ریزی کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. در این بحث، پیرامون شیوه های کاربردی برای انتخاب کاشی مناسب برای نصب در حمام صحبت خواهیم کرد.

عموماً کاشی هایی که برای حمام انتخاب می شوند در قسمت دیواره ها و کف با یکدیگر تفاوت دارند. هم از نظر بافت کاشی و هم از نظر زیبایی ظاهری، طرح و مدل، این کاشی ها به صورت متنوع و متفاوت انتخاب می‌شوند. قطعاً مهمترین ویژگی که کاشی مناسب برای حمام در قسمت کف حمام باید داشته باشد، جلوگیری از سر خوردن افراد در حمام است. بافت کاشی هایی که برای کف انتخاب می ‌شوند، معمولاً باید دارای تخلخل کافی و سطح ناهموار باشند تا از لغزنده بودن حمام جلوگیری کنند.

راهنمای انتخاب و خرید کاشی مناسب حمام

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

اولین و مهمترین عاملی که در خرید کاشی مناسب برای نصب در حمام اهمیت دارد، توجه به مرغوب بودن جنس کاشی ها، دوام و استحکام آنها در طولانی مدت است. کاشی هایی که برای نصب در حمام انتخاب می شوند باید در برابر نفوذ آب و رطوبت زیاد، مقاومت بالایی داشته باشند و در طولانی مدت، دچار فرسایش یا ترک خوردگی نشوند.

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

دومین عاملی که در خرید کاشی حمام اهمیت دارد، فضای موجود در حمام است که قرار است از کاشی ها برای پوشش دهی آن قسمت استفاده شود. کاشی های دیوار و کف با هم تفاوت دارند. قبل از خرید کاشی حمام لازم است متراژ حمام در قسمت دیوارها و کف ها را به دقت اندازه گیری کرده و سپس با ابعاد و اندازه های کاشی هایی که انتخاب می کنید آن را پوشش دهید.

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

سومین عامل مهم در خرید کاشی حمام، توجه به قیمت این مصالح است. خرید و فروش کاشی حمام معمولاً به ازای هر متر مربع محاسبه می شود. هر یک از انواع کاشی ها قیمت های متفاوتی دارند. کاشی های لوکس و گران قیمت، هزینه نهایی اجرای کاشی مناسب برای حمام را افزایش خواهند داد.
چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟
کاشی هایی که با منشأ سنگ های طبیعی ساخته شده‌اند نمای جذاب و زیبایی را در حمام به وجود می‌آورند و از دوام و استحکام بالاتری برخوردارند. اولین و مهم ترین سنگ طبیعی که برای کاشی حمام استفاده می شود سنگ های مرمر با رگه های رنگارنگ می باشد. هنگام نصب کاشی های مرمر در حمام، محدودیت ‌هایی وجود دارد که قبل از خرید این کاشی ها لازم است از آنها اطلاع داشته باشید؛ به طور مثال، اتصال بین دو کاشی مرمر باید به طور کامل آب بندی شود و همواره سطح کاشی ها تمیز شود تا آثار لکه بر روی سطح باقی نماند.

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

یکی دیگر از کاشی های مناسب برای نصب در حمام، کاشی های تراورتن هستند. کاشی های تراورتن معمولاً بافت متخلخل دارند و بهترین مصالح برای کف و دیوارهای حمام محسوب می شوند اما در هنگام نصب کاشی تراورتن نیز باید آن را به طور کامل آب بندی نمود.

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

یکی دیگر از انواع کاشی های مناسب برای حمام به ویژه برای نصب در کف حمام، اسلیت ها هستند. این کاشی ها نمای تیره تر به حمام می بخشند و در برابر لغزش بسیار مقاومت هستند. این کاشی ها نیز نیاز به آب بندی کامل دارند.

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

دسته دیگری از کاشی های مناسب برای حمام، کاشی های سرامیکی می باشند. مقرون به صرفه ترین و ایده آل ترین کاشی های حمام، همین مصالح سرامیکی هستند. طرح ها و رنگ های متنوع از کاشی سرامیکی در بازار وجود دارد که مطابق با سلیقه افراد می توان آنها را در حمام نصب کرد.

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟ چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟ چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟ چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟ چگونه می توان کاشی مناسب برای حمام انتخاب کرد؟

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای انتخاب و خرید کاشی مناسب حمام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید