راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

دسته بندی : مقالات
1398/02/14

فرفورژه یك اصطلاح فرانسوی است و به معنای آهن كوبیده شده می باشد. صنعت تولید محصولات فرفورژه ساختمان، یک صنعت جدید و جذاب است. تولید انواع مدل درب فرفورژه ساختمان و فرفورژه نرده و گل با مدل های مختلف با استفاده از فلزات ریخته گری شده، بهترین محصول برای افرادی است که می‌خواهند نمای بیرونی ساختمان خود را متحول کنند. صنعتگران با استفاده از تحلیل بازار و به‌کارگیری فناوری‌های جدید تشخیص دادند که این صنعت را به قسمت های دیگری از ساختمان ارائه کنند.

تاریخ استفاده از تکنیک فرفورژه در صنایع فلزی و ریخته گری و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی ساختمان ها به سال‌ها قبل باز می گردد. در آن زمان، تکنیک فرفورژه برای تولید مبلمان لوکس منزل با ظاهری زیبا و نمای خیره کننده و همچنین لوازم اتاق خواب استفاده می شد. به یاد می آورید که بازار مبلمان فرفورژه در آن زمان ها تا چه میزان از استقبال بی نظیر برخوردار شده بود.

عکس جدید مدل درب های فرفورژه

صنعتگران با استفاده از تحلیل بازار و به‌کارگیری فناوری‌های جدید تشخیص دادند که صنعت فرفروژه را به قسمت های دیگری از ساختمان ارائه کنند به طوری که بتوانند محصولات با دوام لوکس و چشم نواز را ارائه دهند. به این ترتیب، کارشناسان و طراحانی که در حوزه ساخت و تولید درب ورودی ساختمان فعالیت می کنند به این فکر افتادند که از تکنیک فرفورژه برای زیباسازی نمای ورودی استفاده کنند. این صنعت اگرچه هنوز یک صنعت نوپا و مدرن محسوب می‌شود اما در همین مدت کوتاه توانسته است محصولاتی بی رقیب و بسیار زیبا وارد بازار نماید.

بیشتر بخوانید : ۲۰ طرح و نمونه جذاب درب فرفورژه ساختمان ؛ درب فلزی کلاسیک

 

نسل جدید درب های فرفورژه

یکی از مسائل مهمی که در صنعت فرفورژه مطرح می شود قیمت نهایی این محصولات برای استفاده در ساختمان است.

اگر نگاه دقیقی به نمای دربهای منزل بیاندازید به راحتی متوجه می شوید که این درها از لنگه های آهنی با وزن سنگین ساخته شده‌اند؛ تزئینات فلزی با طرح های مختلف بر روی آنها جوشکاری شده است، به این ترتیب، علاوه بر وزن لنگه های فلزی، شامل وزن گل‌نرده ها نیز می باشد. در نتیجه، در مدل های مختلف دربهای جدید که در صنعت ساختمان به بازار معرفی شده اند، وزن بیشتری دارد؛ بنابراین، قیمت بالاتری را نیز برای مشتری ایجاد می کنند.

انواع درب فرفورژه شیک و جذاب ورودی منزل

در توجه به مسئله قیمت شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که میزان فروش این نوع محصولات در صنعت ساختمان، چه بازخوردی در جامعه خواهد داشت؟

دربهای ساختمان که در ورودی ویلاها نصب می شوند قطعاً ابعاد بزرگتری داشته و گران قیمت می باشند؛ با این اوصاف آیا قیمت بالای این دربها، تاثیری در کاهش و افزایش فروش آن خواهد داشت؟

مسئله دیگر در خصوص مدل درب ورودی ساختمان، هماهنگی آنها با پنجره ها است. شرکت های خلاق در این حوزه علاوه بر تولید درب ورودی، حفاظ پنجره ها با نمای فرفورژه که با نمای ورودی ساختمان هماهنگ و سازگار هستند را نیز به مشتری ارائه می دهند. به این ترتیب به عنوان مشتری خرید درب، آیا تصور نمی کنید هارمونی نمای ورودی ساختمان و پنجره ها، نمایشی چنان جذاب و خیره کننده را برای شما به وجود آورد که هزینه کردن برای خرید و نصب آنها ارزش بالایی داشته باشد؟!

مدل گل فرفورژه درب ورودی منزل

چه عواملی در قیمت درب فرفورژه ساختمان تاثیر دارند؟

تمام عواملی که صنعت تولید درب های منزل را تحت تاثیر قرار می دهند در قیمت این محصولات تاثیر دارند. اولین عامل تاثیرگذار در قیمت دربهای ساختمانی، ابعاد و اندازه های درب ورودی است که بسته به ابعاد و  اندازه درب متفاوت میباشد. اگر قرار باشد دربی برای ورودی باغ و ویلا استفاده شود ابعاد آن بزرگتر بوده و قیمت بالاتری دارند. در مقابل، درب های تک لنگه برای ورودی آپارتمان ها که  ابعاد کوچکتری دارند به نسبت ارزان تر تمام می شود.

عامل مهم دیگر که تعیین کننده قیمت درب منزل محسوب می شود، نوع تزئینات و رنگ آمیزی درب است. درب فرفورژه ساده، ارزان تر از درب های فرفورژه لوکس و فانتزی است.

مدل‌های مختلف از گل‌نرده برای نصب بر روی درب های ساختمانی در کارخانه و کارگاه ها تولید می شوند. این مدل ها یا از الگوهای پیش ساخته تهیه می شوند و یا پس از طراحی الگوی سفارشی بر روی آهن ریخته گری شده اجرا می گردند.

انواع درب فرفورژه شیک و جذاب ورودی منزل

آنچه مهم است، زیبایی و یکتایی فرفورژه ها بر روی درب ورودی می باشد. مسئله رنگ آمیزی دربهای ساده، عامل دیگری است که در قیمت این درب ها تاثیرگذار است. قطعات ریخته گری شده با استفاده از رنگ های با دوام و مقاوم در برابر تغییرات شرایط محیطی و همچنین حرارت رنگ آمیزی می شوند. رنگ های الکترواستاتیک، متداول ترین رنگ ها برای رنگ آمیزی طرح های درب می باشند. رنگ آمیزی و تزیینات درب های فلزی، در کارخانه‌ها و با رعایت استانداردهای لازم توضیحات کارکنان مجرب اجرا می گردد. بنابراین انتظار می‌رود کیفیت بالا، تضمین کننده محصولات بوده و قیمت این درب ها را توجیه کند.

نسل جدید درب های فرفورژه

انواع محصولات فرفورژه چیست؟

درب های فرفورژه در مدل ها و طرح های مختلف به بازار عرضه می شوند. این درب ها را می توان به دسته بندی های کلی به صورت زیر فهرست کرد:

  • درب های باغ و ویلا
  • درب های پارکینگ
  • درب های آپارتمان یا ساختمان
  • درب های تزیینی
  • نرده
  • حفاظ پنجره
مدل گل سیمرغ درب فرفورژه

درب های گل‌نرده باغ و ویلا به درب هایی اطلاق می گردد که از میله های فلزی مستحکم که به بهترین از زیباترین مدل ها شکل داده شده اند ساخته شده و نمای جذابی برای باغ و ویلا به وجود می‌آورند. برای ورودی باغ و ویلا و ساختمان هایی که پارکینگ وسیع تری دارند از مدل تزئینی نیز می توان استفاده کرد. درب های فرفورژه تزئینی به درب هایی گفته می شود که فرفورژه های لوکس با رنگ آمیزی زیبا بر روی لنگه های فلزی درب، جوشکاری شده اند.

راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

انواع و اقسام مدل ها برای ساخت درب های تزیینی برای نصب در باغ و ویلا به کار می‌روند. برخی از مدل ها آن چنان خیره کننده است که بیننده، لحظه ای در شک فرو می رود که آیا این درب توسط دست انسان ساخته شده است یا زاییده طبیعت است!!

در تولید محصولات فرفورژه از چه مدل هایی الهام گرفته می شود؟

تولید گل‌نرده در صنعت به این صورت است که میله های فلزی در کوره های ریخته گری در دمای بالا گداخته می‌شوند و تا دمای نرم شدگی حرارت می بینند؛ پس از آن از طریق دستگاه پرس و قالب گیری به اشکال مورد نظر در می آیند. استفاده از دستگاه های مدرن که بتواند میله های فلزی را به اشکال دلخواه شکل دهد در این صنعت یک ضرورت محسوب می‌شود. البته در این زمینه شرکت هایی موفق تر خواهند بود که از فناوری های پیشرفته تر با طرح های مدرن و جذاب استفاده کنند. اغلب طرح های که بر روی انواع درب ساده ارائه می شود اغلب به شکل حرف S انگلیسی یا تلفیقی از دو حرف S با پیچ و تاب های دنباله دار است.

راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

برخی از این تولیدکنندگان از طرح های اسلیمی و گرافیک سنتی برای ساخت و طراحی گل‌نرده و نصب روی درب های ورودی ساختمان، پارکینگ و ویلاها استفاده می کنند.

برای درب های فرفورژه تزئینی به ویژه آنهایی که در ورودی باغ و ویلا نصب می شوند، طرح های منحصر به فرد باید ارائه گردد. یکی از مدل هایی که می‌توان در این صنعت به آنها توجه داشت، مدل بال پرندگان است. شاید تعجب کنید، اما الهام گرفتن از طبیعت برای تولید درب های فرفورژه مدرن و چشم نواز می تواند شرکت های تولید کننده درب فلزی را به موفقیت بیشتری نزدیک کند.

راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

مزایای خرید و نصب انواع درب های فرفورژه در چیست؟

اگر هزینه بیشتری برای خرید محصولات فرفورژه اختصاص می دهید، در عوض، زیبایی، امنیت، نوآوری و تکنولوژی را در یک زمان در اختیار خواهید داشت. بسیاری از مشتریان در مورد قیمت درب حیاط فرفورژه با این چالش مواجه هستند که آیا درب های فرفورژه، ایمنی ورودی ساختمان را تضمین می‌کنند یا خیر؟!

یکی از اهدافی که صنعتگران تولید انواع درب های فرفورژه و درب فلزی ساختمان دنبال می‌کنند، تولید محصولات مرغوب و با ایمنی بالا است. تصور عاقلانه ای نیست اگر بگوییم درب های فرفورژه ایمن نیستند؛ زیرا از بهترین تکنولوژی برای تولید آنها استفاده شده است. همچنین مرغوب ترین فلزات، چهار چوب، قفل فلزی، رنگ های پایدار، و لنگه های محکم درب برای تولید انواع درب های فرفورژه در صنعت به کار می روند؛ همچنین از بهترین رنگ ها و بادوام ترین پوشش الکترواستاتیک برای محافظت درب استفاده می شود. کیفیت این درب ها مطابق با استانداردها صنعتی می باشد؛ بنابراین خالی از لطف است که این محصولات را با ابهام در مسئله ایمنی ارزیابی کنید.

راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

انتخاب رنگ درب ورودی ساختمان 

متداول ترین رنگ هایی که مشتریان برای درب می‌پسندند رنگ‌های مشکی، قهوه ای سوخته، طلایی، قرمز آجری، قرمز اخرایی و یا ترکیبی از رنگ های فوق بر روی لنگه های درب است.

بسته به اینکه از چه مصالح و سنگ هایی برای طراحی نمای بیرونی ساختمان استفاده شده باشد می توان مدل رنگ درب را انتخاب کرد. درب مشکی رنگ با تزیینات طلایی، هماهنگی جذابی با سنگ های روشن به رنگ کرمی یا قهوه ای روشن ایجاد می کند.

راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها

نسل جدید درب های فرفورژه

نمونه های دیگر درب های فرفورژه جدید، درب های هستند که در قسمت بالایی درب به صورت منحنی و گنبدی شکل ساخته شده باشد. نمای بالای این درب ها مانند یک تاج پادشاهی در قسمت ورودی ساختمان از دور خودنمایی می کند.

به طور کلی طرح های هندسی متقارن، طرح های برگرفته از طبیعت و همچنین طرح های ترکیبی فرفورژه با شیشه، ایده های جدیدی هستند که در حال حاضر در صنعت تولید انواع درب های فرفورژه ساختمانی در بازار ارائه شده اند. هرچه فرفورژه های اعمال شده بر روی نمونه‌های درب، پیچیده‌تر باشد جذاب تر به نظر می آیند. به همین دلیل پیش بینی می کنیم میزان استقبال از طرح های شگفت‌انگیز و غیر متداول در سال های اخیر بسیار بیشتر باشد.

در تولید محصولات فرفورژه از چه مدل هایی الهام گرفته می شود؟

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای خرید انواع مدل درب فرفورژه لوکس و مدرن برای ورودی ساختمان ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.