عناصر فنگ شویی

رنگ درب ورودی تان را با فنگ شویی انتخاب کنید

دسته بندی : دکوراسیون
1397/10/17

رنگ درب ورودی تان را با فنگ شویی انتخاب کنید

جهت ها در فنگ شویی هر کدام صاحب یکی از عناصر آتش، خاک، فلز، آب و چوب هستند. این عناصر در چرخه فنگ شویی طوری قرار می گیرند که یکدیگر را تقویت می کنند. در انتخاب رنگ مناسب برای درب ورودی، می توانید از رنگ مخصوص همان عنصر یا عنصر تشکیل دهنده و حمایت کننده آن استفاده کنید.

در فنگ شویی کلاسیک بهترین رنگ درب ورودی را جهت جغرافیایی درب مشخص میکند. برای هر جهت شما با یک عنصر مواجه اید و باید از طیف خاصی از رنگها استفاده کنید.

نمودار جهت ها و عناصر فنگ شویی

هر رنگی که انتخاب میکنیم در علم فنگ شویی متناسب با یک عنصر است. برای مثال جهت شرق، چوب است و رنگ چوب سبز و قهوه ای است.

چرخه عناصر فنگی شویی

اولویت بعدی برای هر عنصر، عنصر قبلی آن طبق تصویر بالاست. در واقع عناصر تولیدی برای چوب مربوط به عناصر آب هستند که شامل رنگ سیاه، آبی و بنفش است. پس در هنگامی که نمیتوانیم از رنگ های مربوط به عنصر چوب استفاده کنیم باید سعی کنیم از رنگ های مربوط به عنصر آب برای ورودی استفاده کنیم .

رنگ درب ورودی تان را با فنگ شویی انتخاب کنید

برای تعیین جهت ورودی میتوانید از یک قطب نما استفاده کنید. امروزه اکثر گوشی های هوشمند یک قطب نما دارند. که عدد صفر نشان دهنده جهت شمال و عدد 180 نشان دهنده جنوب است.

[on]

بیشتر بخوانید : فنگ شویی درب ورودی منزل شما را متحول می کند

[off]

 

عنصرفنگ شویی در شرق

شرق

عنصرفنگ شویی در شرق چوب است.  بنابراین اگر درب ورودی شما در بازه ی 67.5 تا 112.5 درجه قرار داشت، بهترین رنگ برای شما رنگ عناصر چوب است. شامل رنگ های قهوه ای، سبز، تن های گرم و نزدیک به رنگ چوب، اگر هیچ کدام از این رنگ ها برای ورودی شما مناسب نبود اولویت بعدی عنصر آب است شامل رنگ های: سیاه، آبی و رنگ بنفش…

عنصرفنگ شویی در جنوب شرقی

جنوب شرقی

جنوب شرقی از 112.5 تا 157.5 درجه است. انتخاب رنگ برای درب ورودی در جنوب شرقی شما شبیه به درب شرقی است زیرا آنها دارای یک عنصر فنگ شویی مشابه هستند و میتوان از همان عنصر چوب و رنگ های هماهنگ که در ابتدای مقاله ذکر شد استفاده کرد.

عناصر آب و زمین همچنین انرژی خوبی برای این منطقه به ارمغان می آورد. جهت جنوب شرقی با انرژی ، با فنگ شویی پول و ثروت همراه است که توسط آب تغذیه می شود. بنابراین، دیگر رنگ های سودمند برای درب های جنوب شرقی،آبی، سیاه ، زرد بسیار کمرنگ و رنگ های خاکستری و شنی است.

عنصرفنگ شویی در جنوب

جنوب

جهت جنوب تنها جهت هماهنگ با عنصر آتش است. بنابراین بهترین رنگ فنگ شویی برای سمت جنوب (جهت قطب نما از 157.5 تا 202.5 درجه) رنگ قرمز است، البته! دیگر رنگ های متناسب با این عنصر شامل رنگ زرد،بنفش،نارنجی ،صورتی،ارغوانی و مرجانی را نیز میتوان به کار برد. الویت بعدی برای جنوب رنگ های مربوط به عنصر چوب است.

عنصرفنگ شویی در جنوب غربی

جنوب غربی

در جهت جنوب غربی (جهت قطب نما 202.5 تا 247.5 درجه) عنصر زمین وجود دارد. این جهت دارای یک انرژی، مادرانه است و تاکید بر عشق و ازدواج دارد. رنگ های این عنصر شامل: زرد کمرنگ ، رنگ بژ و خاکستری است. اولویت بعدی برای این قسمت رنگ های مربوط به عنصر زمین است،که در بالا به آن اشاره شد.

عنصرفنگ شویی در غرب

غرب

برای درب هایی که در جهت غرب (از 247.5 به 292.5 درجه) قراردارند. باید به سراغ رنگ های مربوط به عنصر فلز برویم. این رنگ ها شامل رنگ های سفید،خاکستری،رنگ های مربوط به فلز است. اولویت بعدی برای فلز عنصر زمین است که در بالا به رنگ های مربوط به این عنصر اشاره شده است.

[on]

بیشتر بخوانید : هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

[off]

 

عنصرفنگ شویی در شمالغرب

شمال غربی

در جهت شمال غربی از 292.5 تا 337.5 بهترین رنگ های قابل استفاده رنگ های مربوط به عنصر فلز است که شامل سفید ،خاکستری و رنگ های مرتبط با فلز میباشد. در این قسمت شما میتوانید از درب فلزی استفاده کنید. اولویت بعدی برای این قسمت نیز همان طور که دربالا ذکر شد عنصر زمین است.

عنصرفنگ شویی در شمال

شمال

شمال دارای جهت قطب نما از 337.5 تا 22.5 درجه است و تنها جهت عنصر فنگ شویی آب است، بنابراین بهترین انتخاب برای درب شمال رنگ عناصر آب شامل سیاه و آبی است.

از آنجا که آب توسط فلز تولید می شود و در مرحله ی بعدی آن قراردارد ، رنگ های فلزی نیز انتخاب خوبی برای این بخش هستند، پس میتوان از درب های فلزی یا درب سفید و خاکستری نیز برای این بخش استفاده کرد.

عنصرفنگ شویی در شمال شرقی

شمال شرقی

درب ورودی در شمال شرقی برای انرژی رشد و پرورش معنوی است. جهت آن نیز از 22.5 تا 67.5 درجه است و عنصر فنگ شویی آن زمین است.به غیر از تمام تن ها و سایه های رنگ های خاکستری، شما همچنین می توانید از رنگ عنصر فنگ شویی آتش نیز برای این بخش استفاده کنید.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “رنگ درب ورودی تان را با فنگ شویی انتخاب کنید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید