آپارتمان مسکونی سایه پود

ساختمان مسکونی سایه پود نوگرا ترین ساختمان آجری تهران

دسته بندی : دکوراسیون
1397/11/04

ساختمان مسکونی سایه پود دارای 5 طبقه و 10 واحد بوده و در منطقه متوسطی در تهران واقع شده است، گروه معماری تچرا به سرپرستی فائزه هادیان توانسته اند با ایجاد نمای آجر پوش منحصر به فرد جلوه ی گیرا و خاصی را در کنار رفع نیاز کارفرما برای این آپارتمان مسکونی مدرن بوجود آورند؛ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بخش های مختلف این خانه منحصر به فرد از زبان معمار پروژه آشنا کنیم.

آپارتمان مسکونی سایه پود

[qon]

آپارتمان مسکونی سایه پود دارای 5 طبقه و 10 واحد بوده و در منطقه متوسطی در تهران واقع شده است که توسط گروه معماری تچرا به سرپرستی فائزه هادیان ساخته شده است.

[qoff]

مشخصات عمومی پروژه آپارتمان مسکونی سایه پود

نام پروژه: آپارتمان سایه پود

موقعیت: بهار شمالی، تهران،ایران

دفتر معماری: دفتر طراحی تچرا

معمار مسئول: فائزه هادیان

مساحت: 1340 متر مربع

سال پروژه: 1395

سازنده: برترسازان، وینتچ، آگور

تیم طراحی: شبنم رضایی

طراحی سازه: امیر شرافتمند، سیاوش کریمی

مشاور مکانیکی و الکتریکی: مهر سازه پویش

اجرا: دفتر طراحی تچرا

نظارت: رضا علوی نژاد، محسن علوی نژاد، فائزه هادیان

ارائه: شبنم رضایی

عکاس پروژه: پرهام تقی اف، منیره تفرشی

آپارتمان مسکونی سایه پود

خانه های امروزی همچون سلول های مشابه و یکسان در سرتاسر ایران گسترش یافته است خانه هایی بی هویت و یک دست که نشان از ضعف کنونی ما در معماری دارد .کشوری با پیشینه ای کهن و باشکوه در عرصه ی معماری که امروزه شاهد رشد بیش از پیش نماهای رومی و بیگانه است.در این میان بعضی از ساختمان ها باخلاقیت و توانمندی معماران جوان به درستی طراحی و اجراشده است.

آپارتمان مسکونی سایه پود

این ساختمان یک ساختمان 5 طبقه ی ده واحدی است که در منطقه ای متوسط از شهر تهران طراحی شده است. چالش ما در طراحی این ساختمان وجود محدودیت هایی برای اجرای ایده هایمان بود.

آپارتمان مسکونی سایه پود

طراحی و ایجاد برخی از جزییات با موارد مربوط به سازه ساختمان یک چالش ایجاد میکرد که سعی کردیم در حین انجام پروژه بین تیم طراحی و سازه و هم چنین خواسته ی کارفرما به یک تعادل برسیم . در این بین بحث ها روز به روز گسترش یافته و هرروز کامل تر میشد.

[on]

بیشتر بخوانید: پارکت های موجی شکل، هارمونی زیبا با درب ورودی آپارتمان ها

[off]

 

آپارتمان مسکونی سایه پود

هر طبقه دارای دو واحد میباشد که پس از فیلتر ورودی وارد پذیرایی و در کناره ها آشپزخانه میشود .هر طبقه دارای دو اتاق خواب میباشد.

در این پروژه سعی کردیم بین همه اجزای طراحی و خطوط در نما و پلان هماهنگی بوجود بیاوریم.

آپارتمان مسکونی سایه پود

در نمای این پروژه از معماری سنتی ایران و بازی با رنگ و نور الهام گرفتیم.  برای این منظور از متریال ارزان و سنتی آجر استفاده کردیم که به صورت هندسی آن را در نما به کار بردیم .

آپارتمان مسکونی سایه پود

به علت وجود بیشترین آلودگی بصری در منطقه متوسط تهران برای طراحی نما سعی کردیم گره های اصلی را پیدا کنیم و باتوجه به موقعیت هر طبقه طرح را از آن قسمت بسط دهیم.

آپارتمان مسکونی سایه پود

پوسته ی آجری نما با فضای داخلی در ارتباط است به طوری که ورود نور به فضای داخل را کنترل کرده و و به صورت فیلتر شده نور را به داخل روانه میکند همچنین به حفظ حریم خصوصی در داخل بنا نیز کمک میکند.

آپارتمان مسکونی سایه پود

برای حل کاهش نور ناشی از پوسته ما بازشو ها را در اندازه های متفاوتی طراحی کردیم ، قاب های طراحی شده برای پنجره از ویژگی های منحصر به فرد این ساختمان است که تصویر جدیدی ازشهر به مخاطب ارایه میدهد.

آپارتمان مسکونی سایه پود

با توجه به پیچیدگی های طراحی نما ما مدل های زیادی را با شبیه سازی بررسی کردیم و پس از بررسی های فراوان این مدل را طراحی و پیاده سازی کردیم و برای اجرا و نصب از رشته های فولادی استفاده کردیم .

آپارتمان مسکونی سایه پود

شکل هندسی آجرها و تقسیم بار اضافی آن ،با ترکیب درست در میان طبقات و ایجاد تعادل ،این ساختمان را از سایر ساختمان های آجری متمایز میکند.

آپارتمان مسکونی سایه پود

آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود آپارتمان مسکونی سایه پود

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ساختمان مسکونی سایه پود نوگرا ترین ساختمان آجری تهران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.