ساده ترین راه و روش ها برای تمیز کردن دیوار منزل

ساده ترین راه و روش ها برای تمیز کردن دیوار منزل

دسته بندی : دکوراسیون
1398/05/12

تمیز کردن دیوارهای ساختمان به خصوص دیوارهای رنگ شده به عنوان یک مراقبت محسوب می‌شود. مراقبت های دوره ای و تمیز کردن سطوح دیوارها در قسمت های مختلف خانه از افزایش هزینه های تعمیرات و نگهداری دیوارها و یا رنگ آمیزی مجدد جلوگیری می کند. ساده ترین روش های تمیز کاری را می توانید برای دیوارهای خانه استفاده کنید.

ساده ترین راه و روش ها برای تمیز کردن دیوار منزل

هنگامی که به صورت روزانه یا دوره ای کف ساختمان، مبلمان و اسباب و وسایل، فرش ها، پرده ها و سایر تجهیزات داخل خانه را تمیز می کنید، قطعا نیاز دارید که به تمیز کردن دیوارها نیز به همان اندازه اهمیت بدهید. سطوح دیوارهای مختلف ساختمان همانند اسباب و وسایل نیاز به تمیز شدن دارند. تمیز کردن صحیح آنها یک مهارت خانه داری محسوب می شود. اگر دیوارهای رنگ شده در ساختمان دارید، بسته به نوع رنگی که برای آن به کار رفته باید از یک نوع روش تمیز کاری استفاده کنید. مطالبی که در این قسمت مطرح می شود راهگشای مناسبی برای تمیز کردن دیوارهای ساختمان با خصوصیات مختلف می باشد.

چگونه از کثیف شدن دیوارها جلوگیری کنیم؟

تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ لاتکس

یکی از فنون تمیز کردن دیوارها این است که هر روز یا هر هفته بسته به تمایل شخصی، یک نگاه سطحی به دیوارهای خانه بیندازید؛ آثار لکه و گرد و غبار را به طور کامل پاک کنی؛ این کار به عنوان یک اقدام اساسی محسوب می شود تا زمان کمتری برای تمیز کردن دیوارها صرف کنید و همچنین در طولانی مدت نیاز به هزینه های تعمیرات و نگهداری یا رنگ کاری برای دیوارها را تا حد زیادی کاهش دهید.

 

[on]

بیشتر بخوانید : راهنمای اصول فنگ شویی برای طراحی اتاق نشیمن

[off]

 

تمیز کردن دیوارهای ساختمان به صورت سطحی با قلم موی خشک بزرگ یا جاروبرقی که یک پارچه نرم بر روی آن قرار داده شده است امکان پذیر است. گرد و غبار را با استفاده از خواص الکترواستاتیک به راحتی می توانید از روی دیوار حذف کنید. تمام لکه های موجود، اثر انگشت یا هر گونه کثیفی را از روی دیوار برطرف سازید. در تمیز کردن دیوارها به خصوص دیوارهای رنگ شده، از به کار بردن حجم زیادی از آب جلوگیری کنید.

تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ لاتکس

روش های تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ های روغنی

بهترین روش برای تمیز کردن دیوارهایی که با رنگ لاتکس رنگ آمیزی شده اند ،استفاده از آب گرم و یک پاک کننده قوی می باشد. اسفنج تمیز را در آب گرم فرو کرده و به آرامی بر روی سطح دیوار حرکت دهید. در هنگام تمیز کردن سطح دیوار به مکان اطراف پریزها و کلیدهای برق دقت خاصی داشته باشید. پس از آنکه کارتان تمام شد، اسفنج دیگری را با آب تمیز آغشته کنید و مجدداً سطح دیوار را شستشو دهید. اگر لکه های قوی و اثر انگشت بر روی سطح دیوار را مشاهده کردید، محلولی از جوش شیرین و آب تهیه کنید. این محلول را از طریق ابر غیر ساینده نانو بر روی محل مورد نظر گذاشته و آن را به خوبی تمیز نمایید.

روش های تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ های روغنی

روش های تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ های روغنی

تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ های روغنی ساده تر است. یک محلول شوینده معمولی شامل آب و سرکه سفید یا پودر شوینده تهیه کنید و با اسفنج معمولی یا پارچه نخی به صورت مرطوب بر روی دیوار بکشید. بافت های رنگ روغنی بر روی دیوار، محلول شوینده را جذب کرده و به راحتی تمیز می شود. این روش به راحتی، گرد و غبار را از سطح دیوارها برطرف می‌کند. تهیه محلول بوراکس برای تمیز کردن دیوارهای رنگ شده با رنگ روغنی نیز توصیه می گردد.

راهکار کلی برای تمیز کردن دیوارها

 

[on]

بیشتر بخوانید : جذاب ترین مدل های میز برای دکوراسیون راهروی ورودی ساختمان

[off]

 

راهکار کلی برای تمیز کردن دیوارها

راهکار کلی برای تمیز کردن دیوارها

یک راهکار عالی برای تمیز کردن دیوارهایی که لکه های شدیدتری بر روی آنها وجود دارد این است که از یک شوینده قوی تر استفاده شود. محلول های شوینده سبک تر برای دیوارهایی که با رنگ روغنی رنگ آمیزی شده اند به کار می رود اما برای برطرف کردن لکه ها می توان به صورت زیر یک محلول شوینده تهیه کرد:

یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک چهارم پیمانه آب گرم مخلوط کنید؛ سپس یک چهارم قاشق چای خوری به آن سرکه سفید بیافزایید؛ سپس اجازه دهید 10 دقیقه باقی بماند و سپس روش های تمیز کردن دیوار را برای آن اجرا کنید.

 

 

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ساده ترین راه و روش ها برای تمیز کردن دیوار منزل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید