طراحی درب ورودی برای ساختمان های کوچک

طراحی درب ورودی برای ساختمان های کوچک

یکی از چالش های مهم برای افرادی که در ساختمان های کوچک زندگی می کنند این است که درب ورودی ساختمان خود را چگونه تعیین کنند که هم برای آنها مقرون به صرفه باشد و هم نمای جذاب و زیبایی را در بیرون از ساختمان ایجاد کند. پروژه های طراحی دکوراسیون خارجی ساختمان با ایده های الهام بخش و طرح های جذاب در دسترس هستند.

اگرچه بسیاری از ایده های طراحی درب ورودی ساختمان برای مکان های بزرگتر و درب های لوکس ارائه شده است اما ساختمان هایی که ورودی کوچک دارند نیز می توانند از ایده ها به شیوه های متفاوت بهره مند شوند. طرح های کلاسیک، طرح های مدرن، طراحی درب ورودی به شیوه درب های قدیمی، درب های روستایی یا مناطق ساحلی با اندکی خلاقیت قابل اجرا برای ساختمان های کوچک هستند. با یک نگاه مختصر به نمای بیرون ساختمان و بررسی طرح های موجود به راحتی می توانید درب ورودی ساختمان خود را هرچند کوچک، طراحی کنید.

نکاتی در مورد طراحی درب ورودی ساختمان های کوچک

طراحی درب ورودی برای ساختمان های کوچک

  • برای ساختمان هایی که درب ورودی کوچک تر دارند یک ایده جذاب این است که دیوارهای اطراف درب را با سنگ های دکوراتیو تزیین کنید.
  • برای ورودی ساختمان های کوچک می توانید از مواد مقاوم مانند فلزات، آلیاژهای فولادی و یا ترکیبی از این دو استفاده کنید.
  • برای ساختمان هایی که نمای بیرونی به یک ساختمان دو طبقه شباهت دارد از عناصری استفاده کنید که در طبقه همکف و طبقه اول با یکدیگر سازگار باشند.
  • برای درب ورودی ساختمان های کوچک می توانید از پلکان های کوتاه تر با شیب مناسب استفاده کنید.

اگر فضای کافی در دسترس دارید اما عرض درب های ساختمانی در قسمت ورودی کوچک تر است می توانید دکوراسیون و ساخت درب را به صورت عمودی و در ارتفاع مشخص افزایش دهید. دیوار چوبی که تا ارتفاع مشخص بالا رفته است برای درب های کوچک می تواند جذاب باشد.

طراحی درب ورودی برای ساختمان های کوچک

بیشتر بخوانید : تزیین درب ورودی ساختمان؛ ایده هایی که شما را شگفت زده می کنند

برای زیبا سازی درب ورودی ساختمان از یک باغچه کوچک استفاده کنید. اگر چه درب ساختمانی، اندازه کوچکی دارد اما یک فضای سبز، دلنشین و زیبا می تواند احساس فوق ‌العاده ‌ای در بیننده ایجاد کند. اگر امکان دارد می توانید یک آبنمای کوچک و جذاب با سنگ ریزه های رنگی نیز در فضای سبز در جلوی خانه استفاده کنید.

اگر فضای کافی برای طراحی یک فضای سبز در ورودی ساختمان در اختیار ندارید می توانید این فضای سبز را به صورت گلدان های گل به صورت عمودی اجرا کنید. برای این کار استفاده از استند گل به صورت عمودی یا دیوارکوب ها یا قفسه های چوبی به صورت عمودی که بر روی دیوار نصب کرده اید امکان پذیر است. در اجرای این مدل طراحی درب ورودی ساختمان، تنوع رنگ می تواند نمای بیرونی ساختمان را دوچندان کند.

طراحی درب ورودی برای ساختمان های کوچک

اگر به فضای سبز، گلها و گیاهان علاقه‌ای ندارید از سایر عناصر طراحی نمای خارجی ساختمان برای زیباسازی درب ورودی می توانید استفاده کنید. یک سایه بان که برای ورودی یک ساختمان قرار می دهید، بسیار زیبا خواهد بود. در این حالت می توانید از یک پادری زیبا نیز استفاده کنید.

ترکیب فلز و سنگ برای درب ورودی ساختمان ها یک ایده جذاب و مدرن است. سنگ های دکوراتیو در رنگ های مختلف در دسترس هستند و فلزات نیز با مقاومت بالا قابل نصب در نمای خارجی ساختمان هستند. ترکیب این دو مورد، یک ایده جذاب شیک و چشم نواز است.

اگر نمای خارجی ساختمان به رنگ روشن یا سفید طراحی شده است، برای درب ورودی ساختمان از رنگ های تیره استفاده کنید.

برخی از افراد تمایل دارند درب های ورودی ساختمان خود را رنگ آمیزی کنند. سعی کنید رنگ درب با دیوارهای اطراف آن هماهنگ باشد.

طراحی درب ورودی برای ساختمان های کوچک

اگر برای شما امکان پذیر است از آبنمای داخل دیوار در نزدیکی درب ورودی ساختمان استفاده کنید. در این مورد پیشنهاد می کنیم به نورپردازی توجه بیشتری داشته باشید.

از تمام عناصر طراحی دکوراسیون نظیر اکسسوری، گلدان ها، چمن مصنوعی، نورپردازی، سنگ های رنگی و غیره می توانید برای زیباتر شدن این قسمت بهره بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
ipsum Curabitur leo adipiscing eleifend felis lectus Lorem tempus venenatis,