طراحی صنعتی، راهکار ایده آل برای تلفیق هنر و صنعت

طراحی در صنعت؛ تلفیق آهن با طبیعت

دسته بندی : مقالات
1397/10/09

طراحی در صنعت، شاخه ای از علم است که به صورت تلفیقی از هنر طراحی و علم صنعتی نمایان می شود. اگرچه این حرفه تا کنون آن طور که باید و شاید مورد توجه و اهمیت قرار نگرفته است اما در سال های اخیر، شاهد آن هستیم که مدیران و افراد باتجربه که در حوزه تولید محصولات مختلف صنعتی در حال فعالیت هستند، بیش از پیش به طراحی در صنعت محصولات خود اهمیت می دهند. رد پای این تخصص را می توان در تمام محصولات صنعتی و تولید کارخانه ها در سراسر جهان مشاهده کرد.

طراحی در صنعت مدرن

طراحی در صنعت، اولین و مهم ترین عامل در موفقیت محصولات یک مجموعه خواهد بود. به عبارت ساده تر، اگر محصول خاص از یک شرکت خاص، از نظر زیبایی ظاهری، کیفیت و قیمت بتواند طیف وسیعی از مخاطبان را به سمت خود جلب کند، موفقیت آن مجموعه حتمی خواهد بود.

در کنار حرفه طراحی در صنعت، ذوق و استعداد زیبایی شناسی و هنری نیز در تولید محصولات صنعتی زیبا و منحصر به فرد نقش مهمی دارند. در حقیقت، با استفاده از روش های مدرن که در دنیای متنوع طراحی محصولات صنعتی ارائه شده است به خوبی می توان گوی سبقت را از سایر رقبا ربود. اهمیت این موضوع، جایی پر رنگ تر می شود که طراحان یک مجموعه بتوانند طرح هایی را ارائه دهند که برگرفته از ذهن خلاق و یا الهام گرفته از طبیعت باشند. جهت بررسی این موضوع تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

طبیعت، بهترین مدل برای خلق آثاری نو در حرفه طراحی صنعتی

طبیعت، بهترین مدل طراحی برای خلق آثاری نو در صنعت

شاید بارها و بارها از کنار گیاهان و درختان عبور کرده ایم اما به ریشه ها و شاخه های در هم تنیده و انبوه آن ها توجه نکرده ایم! بی شک تاکنون هزاران مرتبه امواج آب را نظاره کرده و به مدل های متوازن حلقه های آب دقت نداشته ایم! شاید هم هر روز از مسیرهای مختلف شهر عبور کرده ایم بدون آنکه به اشکال هندسی یا زاویه های مسیر، دقت کرده باشیم! همه این موارد برای تک تک ما اتفاق افتاده است و جالب است بدانید که طراحان یک مجموعه صنعتی حرفه ای دقیقاً افرادی هستند که به تمام جزئیات پیرامون محیط اطرافشان دقت دارند و اهمیت می دهند.

طبیعت، بهترین مدل برای خلق آثاری نو در حرفه طراحی صنعتی

اشکال هندسی، خطوط منحنی، امواج، زاویه ها، خطوط شکسته، گل ها و گیاهان و بسیاری موارد دیگر، دقیقاً طرح های معمولی و رایجی هستند که اگر بتوانیم به دقت و به طرز ماهرانه ای از آن ها استفاده کنیم، قادر خواهیم بود بهترین طراحی را برای تولید محصولات زیباتر ارائه دهیم.

طراحی در صنعت، راهکار ایده آل برای تلفیق هنر و صنعت

اجازه دهید مفاهیم فوق را در قالب ذکر مثال هایی شرح دهیم. فرض کنید یک شرکت در تولید محصولات فلزی مانند درب حیاط و پارکینگ و … فعالیت دارد. این شرکت می تواند به جای اینکه محصولات خود را در قالب طرح های ساده و یکنواخت تولید کند، از روش های مدرن طراحی در صنعت استفاده کرده و زیباترین طرح ها را ارائه دهد.

طراحی در صنعت، راهکار ایده آل برای تلفیق هنر و صنعت

درب های مشبکی که با خطوط منحنی و با تلفیقی از فلز با طبیعت به شیوه ای بسیار زیبا و مدرن ساخته می شوند در مقایسه با سایر مدل های ساده، جذابیت بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید : 10 مدل درب حیاط ، ساختمان و پارکینگ؛ ساده، شیک و جذاب

طراحی در صنعت، راهکار ایده آل برای تلفیق هنر و صنعت

طراحی در صنعت، راهکار ایده آل برای تلفیق هنر و صنعت

فردی که در جایگاه طراحی صنعتی در یک مجموعه فعالیت دارد باید علاوه بر دانش تخصصی، مهارت و هنر کافی را برای ارائه طرح های منحصر به فرد و جدید داشته باشد. طراحی در صنعت، بدون توجه به نوع و جنس محصول، برای تولید تمام محصولاتی که در صنایع تولید می شوند کاربرد دارد. صندلی، خودرو، دستگاه های هوشمند، اَبَرسازه ها، آسمان خراش ها، بسته بندی های محصولات، قطعات کوچک و بزرگ و …، همه و همه از هنر تلفیق فلز با طبیعت می توانند بهره بگیرند.

طراحی صنعتی، راهکار ایده آل برای تلفیق هنر و صنعت

صنعت تولید محصولات درب فلزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تصور اینکه نوعی درب را برای پروژه های ساختمانی انتخاب کنید که حتی از فاصله های دور نیز چشم عابرین را به سمت خود خیره سازد، لذت بخش است. مدل هایی که در طبیعت وجود دارند و یا اشکال هندسی که اکثر آن ها در هنر طراحی سنتی به کار می روند، الگوهای مناسبی برای خلق طرح های بی بدیل می باشند. برای موفقیت در طراحی در صنعت، در کنار تخصص، ذوق هنری و خلاقیت، مهم ترین عامل می باشد.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طراحی در صنعت؛ تلفیق آهن با طبیعت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید