طراحی دکوراسیون داخلی خلاقانه با نصب قفسه های دیواری

طراحی دکوراسیون داخلی خلاقانه با نصب قفسه های دیواری

دسته بندی : دکوراسیون
1398/06/26

یکی از جذاب ترین فاکتورهای تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون داخلی هر مکان، استفاده از قفسه های دیواری است. تزئین محوطه داخل یک ساختمان با کاربری مسکونی یا اداری با استفاده از قفسه های فلزی یا چوبی که به سبک ها و طرح های مختلف ساخته شده است، جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی خواهد بخشید. طراحی قفسه یک عامل مجزا در طراحی نمای داخلی ساختمان است. در همین راستا عواملی که مکمل زیبایی قفسه ها در داخل ساختمان می شوند شامل استفاده از ابزارها و وسایل دکوری تزیینی می باشند. باعث شگفتی خواهد بود اگر بگوییم تنها با استفاده از چند کتاب در قفسه ها می توانید نما و زیبایی دکوراسیون داخلی خانه مسکونی یا آپارتمان خود را به نحو زیبا تغییر دهید.

نکات مهم در استفاده از قفسه ها در دکوراسیون

نکات مهم در استفاده از قفسه ها در دکوراسیون

طراحی و ساخت قفسه ها و سپس نصب آنها بر روی دیوار کار بسیار آسانی است. در مدت کمتر از یک ساعت می توانید قفسه های دلخواه خود را در داخل ساختمان نصب کنید؛ اما مسئله طراحی دکوراسیون با استفاده از قفسه ها به بررسی های بیشتر نیاز دارد. هنر و خلاقیت در کنار یکدیگر، دکوراسیون داخلی آپارتمان با استفاده از نصب قفسه های تزیینی را زیباتر جلوه می دهد.

در همین راستا نکته های ظریف و مهمی وجود دارد که هنگام استفاده از قفسه ها در طراحی داخلی باید به آن توجه نمود. این نکات به صورت زیر معرفی می‌شوند:

نکات مهم در استفاده از قفسه ها در دکوراسیون
 • هنگام استفاده از قفسه ها بر روی دیوار، به ترکیب رنگی قفسه و رنگ دیوار یا کاغذ دیواری دقت کنید.
 • قبل از نصب قفسه ها از یک الگوی ایده آل و استاندارد استفاده کنید.
 • تمام قفسه ها را در یک سمت اتاق یا سالن نصب نکنید.
 • نمای قفسه ها را به صورت هماهنگ با نمای دکوراسیون داخلی محوطه مورد نظر انتخاب کنید. به طور مثال اگر دکوراسیون اتاق نشیمن شما در رنگ های تیره است، می توانید قفسه‌ هایی را انتخاب کنید که از چوب قهوه ای یا مشکی ساخته شده ‌اند.
 • اگر قصد دارید نصب قفسه را صرفاً برای یک مجموعه کتاب انجام دهید، به ابعاد و اندازه های کتاب ها دقت داشته باشید. در این حالت باید کتاب های بزرگتر و کتاب های کوچکتر را از یکدیگر جدا کنید. همچنین مجله ها و ژورنال ها را در یک قسمت مجزا در قفسه ها بچینید.
 • برای زیباتر شدن نمای قفسه و دکوراسیون داخلی، از مجسمه های کوچک تر یا لامپ های تزیینی استفاده کنید.
 • برای دکوراسیون اتاق کودک یا اتاق نوجوانان از قفسه های رنگی می توانید استفاده کنید. همچنین قفسه هایی که از اشکال هندسی نامنتظم ساخته شده اند برای این مکان ها بسیار جذاب می باشند.
 • طرح هایی به شکل مستطیل، مربع یا به شکل کندوی عسل، متداول ترین مدل های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی هستند.
 • اگر لازم است قفس ها را مطابق با میل خود رنگ آمیزی کنید.
 • هنگام نصب قفسه ها بر روی دیوار به مسیر عبور سیم و کابل برق داشته باشید.
 • برای نصب قفسه ها در محوطه داخل آشپزخانه باید از ابزار محکم کننده قفسه بر روی دیوار استفاده کنید. سعی کنید در قفسه ها تمام وسایل و ابزارها را دسته بندی کنید.

[on]

بیشتر بخوانید : ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری

[off]

 

زیباترین ایده های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی

زیباترین ایده های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی
 • برخی از ایده های ساخت قفسه برای دکوراسیون داخلی به صورت استندهای ایستاده هستند که در کنار دیوار قرار می گیرند. این قفسه ها در شکل های مشخص و عموماً به صورت مستطیل شکل طراحی می شوند.
 • برخی دیگر از قفسه های دیواری به صورت مجزا، بدون چهارچوب بر روی دیوار نصب می شوند. دسته دیگری از قفسه ها را نیز می توان به صورت یک دکور متحرک در مکان های مختلف داخل آپارتمان جا به جا کرد.
 • به طور کلی استفاده از زیباترین ایده های قفسه برای دکوراسیون داخلی ساختمان با هدف ایجاد یک کتابخانه کوچک یا مجموعه دکوری تزیینی به کار می رود. چیدمان داخل قفسه ها متناسب با سلیقه افراد انجام می شود.
زیباترین ایده های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی زیباترین ایده های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی زیباترین ایده های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی زیباترین ایده های قفسه دیواری برای دکوراسیون داخلی

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طراحی دکوراسیون داخلی خلاقانه با نصب قفسه های دیواری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید