قفل درب ورودی ، تک زبانه یا دو زبانه؟ کدام را انتخاب می کنید؟!

  • 23 / 11 / 2019
  • 2065 بازدید
قفل درب ورودی ، تک زبانه یا دو زبانه؟ کدام را انتخاب می کنید؟!

درب ورودی یک ساختمان، حرف های زیادی برای گفتن دارد و مسائل زیادی را توضیح می دهد. نمای ورودی ساختمان دقیقاً به مخاطبان و رهگذران نشان می دهد که ارزش واقعی ساختمان چقدر است. شما با انتخاب یک درب مناسب برای ساختمان خود می توانید هر جلوه ای را که تمایل دارید از طرح و رنگ گرفته تا مواد اولیه و مدل درب ها، در ورودی ساختمان به وجود آورید. از زیبایی ظاهری ورودی ساختمان که بگذریم، هرگز نباید از مسئله تامین امنیت درب ها به خصوص انتخاب و نصب قفل درب ورودی غافل شوید.

بهترین راهکار برای اینکه اطمینان حاصل کنید آیا درب ورودی ساختمان شما امنیت لازم را دارد یا خیر این است که قفل های درب را امتحان کنید. در حال حاضر، قفل های مدرن با طراحی پیشرفته در بازار وجود دارند که متناسب با نیاز ساختمان ها قابل نصب برای درب های ورودی هستند. شما می توانید از انواع قفل های فیزیکی یا قفل های دیجیتالی و الکترونیکی استفاده کنید. آنچه در این مطلب به آن می پردازیم انتخاب میان قفل درب ورودی تک زبانه و دو زبانه است.

قفل درب ورودی ، تک زبانه یا دو زبانه؟ کدام را انتخاب می کنید؟!

چه تفاوتی میان قفل درب ورودی تک زبانه و دو زبانه وجود دارد؟

توضیح دادن تفاوت میان قفل درب ورودی تک زبانه و دو زبانه کار نسبتاً ساده ای است. قفل های تک زبانه از یک طرف دارای یک شکاف برای وارد شدن کلید است؛ در حالی که از طرف دیگر، یک دستگیره به صورت چرخشی، باز و بسته کردن درب را راحت تر می کند. این دستگیره شبیه به یک اهرم ساده عمل می کند. مکانیسم قفل های تک زبانه به این شیوه از ورود سارقین به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

قفل های درب ورودی دو زبانه شامل آن دسته از قفل های امنیتی هستند که برای باز و بسته شدن به دو کلید یکی در داخل و یکی از خارج نیاز است. مکانیسم عملکرد این قفل ها نسبت به مدل تک زبانه پیچیده‌تر است. بنابراین مهمترین سوالی که در ذهن مشتریان به وجود می آید این است که برای ساختمان های مدرن، کدام یک از این دو نوع مناسب تر می باشد؟!

مزایا و معایب قفل های تک زبانه چیست؟

مزایا و معایب قفل های تک زبانه چیست؟

قفل درب ورودی تک زبانه ،رایج‌ترین و متداول ترین قفل هایی هستند که برای خانه های مسکونی نصب می شوند. این قفل ها از لحاظ کاربری، آسان تر هستند و قیمت ارزان تری دارند. باز و بسته کردن درب ها از طریق قفل های تک زبانه راحت تر است. باز کردن این قفل ها به راحتی امکان پذیر است، بنابراین یکی از معایبی که برای قفل های تک زبانه معرفی شده است، نفوذ پذیری بیشتر سارقین و دسترسی ساده آنها به ساختمان است. به عبارت ساده‌تر، قفل های تک زبانه امنیت کمتری را برای ساختمان فراهم می آورند. اگر سارقین از طریق این قفل ها به داخل ساختمان راه پیدا کنند می توانند بدون این که ساکنین خانه متوجه باشند، از ساختمان خارج شوند.

 

بیشتر بخوانید : آیا درب ورودی ساختمان شما امنیت لازم را دارد؟

 

مزایا و معایب قفل های دو زبانه چیست؟

مزایا و معایب قفل های دو زبانه چیست؟

قفل درب ورودی دو زبانه نسبت به قفل های تک زبانه، کمتر متداول است اما امنیت بیشتری را فراهم می کند. اگرچه دو زبان بودن این قفل ها باز و بسته کردن درب را اندکی سخت تر می کند اما پیشرفته تر است. احتمال نفوذ سارقین به داخل ساختمان هایی که از این قفل ها استفاده می کنند، تقریباً غیر ممکن می باشد. این قفل ها برای حفاظت از فرزندان کوچک یا حیوانات خانگی بسیار مناسب است، چرا که با کوچکترین حرکت دستگیره درب، درب ها باز نخواهند شد.

قفل هایی که به صورت دو زبانه طراحی شده اند یک محدودیت اصلی دارند؛ از آنجایی که برای بازکردن قفل ها به دو کلید همزمان نیاز است، در مواقع اضطراری نظیر حوادث و آتش سوزی در داخل خانه، شرایط خروج اضطراری افراد با کندی صورت خواهد گرفت؛ چرا که لازم است ابتدا شما هر دو کلید را در داخل قفل قرار داده و آن را باز کنید.

قفل تک زبانه یا تک زبانه؛ کدام یک بهتر است؟

قفل تک زبانه یا تک زبانه؛ کدام یک بهتر است؟

قفل های تک زبانه و دو زبانه، هر دو برای درب ورودی ساختمان در دسترس هستند. هیچ پاسخ واضح و شفافی وجود ندارد که توضیح دهد کدام یک از این قفل ها نسبت به دیگری برتری دارند؛ چرا که هر یک از آن ‌ها مزایا و معایبی داشته و انتخاب آنها بستگی به نیاز صاحبان خانه، انجام می گیرد. اگر مسئله امنیت ساختمان مسکونی اهمیت زیادی داشته باشد، لزوماً قفل درب ورودی دو زبانه، انتخاب اول خواهد بود. برای ساختمان هایی که در معرض حوادث هستند بهتر است قفل های تک زبانه نصب شوند.

برای آن دسته از ساکنین خانه که عادت دارند درب ورودی را با سرعت باز و بسته کنند، قفل های تک زبانه، گزینه مناسب خواهد بود؛ اما برای آنهایی که تمایل به مراقبت از کودکان خود دارند، قفل های دو زبانه مناسب تر است. به طور کلی، انتخاب یکی از این دو نوع قفل برای ورودی ساختمان، متناسب با نیازهای شخصی و نیازهای خانوادگی و نیازهای ساختمانی انجام می گیرد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
neque. dolor at leo. risus amet, odio diam eget consectetur