معجزه فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی

معجزه فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی

دسته بندی : دکوراسیون
1398/07/10

با فنون فنگ شویی می توانید دکوراسیون محل زندگی خود را به صورت آرامش بخش و تسکین دهنده، طراحی کنید..

در میان شلوغی ها و ازدحام و دل مشغولی های زندگی، داشتن یک خانه سرشار از آرامش با محیط آرام و تسکین دهنده، احساس متفاوتی را در فرد ایجاد می کند. چقدر لذت بخش خواهد بود اگر در محیط آرام خانه بتوان چند نفس عمیق بکشید و ذهن سرگردان و خسته خود را آرام کنید…

در چند دهه اخیر استفاده از فنون فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه در تمام قسمت ها رواج پیدا کرده است. قرن های طولانی است که مفهوم فنگ شویی به نوعی در چیدمان محوطه داخل خانه مورد استفاده قرار می گیرد. فنگ شویی از مشرق زمین برخاسته است و به معنای ایجاد جریان مثبت از انرژی و تأثیر آرامش در ذهن و روح است. اصول فنگ شویی می گوید در تمام قسمت های خانه با به کارگیری ابزار و لوازم ساده می توان آرامش را در فضا به وجود آورد.

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

انتخاب رنگ و نور مناسب

شاید تا به حال برای طراحی دکوراسیون داخل خانه در اتاق ها، سالن نشیمن، آشپزخانه و غیره اقدام کرده اید و پس از چیدمان مکان، آرامش خاصی در شما به وجود آمده است؛ اما دقیقاً اطلاع نداشته اید که تکنیکی که شما برای طراحی به کار گرفته اید بر اساس فنگ شویی بوده است! طبق اصول و قواعد فنگ شویی، انتخاب رنگ های آرامش بخش برای دکوراسیون، خستگی و مشغله های ذهنی را از روح و ذهن افراد بیرون می آورد. بهتر است انتخاب رنگ و نورپردازی، مطابق با احساس و سلیقه شخصی افراد انجام شود.

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

استفاده صحیح از مبلمان

طبق اصول فنگ شویی لازم است به مکان قرارگیری مبلمان و میزها دقت شود. هنگام چیدمان دکوراسیون، توجه داشته باشید که حتی الامکان، مبلمان ساده با رنگ های آرامش بخش انتخاب کنید. حتی اگر لازم است مبلمان اضافی را در سایر قسمت ‌های ساختمان پخش کنید. تجمع تعداد زیادی مبلمان در یک قسمت، حس شلوغی را در فرد ایجاد می کند.

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

صندلی های اتاق نشیمن به صورت گروهی

یکی از تکنیک های فنگ شویی برای چیدمان مبلمان، صندلی های اتاق نشیمن است. در این ایده، یک میز ساده و کوچک در میانه سالن قرار می گیرد و سایر مبلمان و صندلی ها، بسته به تعداد و اندازه آنها در اطراف میز قرار داده می شود. برای سالن های نشیمن با وسعت کمتر، صندلی های کوچک تر مناسب تر است. این حالت چیدمان و طراحی دکوراسیون، احساس صمیمانه تری را در فضا برای افراد ایجاد می کند. اگر لازم است در اتاق کتابخانه نیز همین چیدمان را به وجود آورید.

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

 

[on]

بیشتر بخوانید : روانشناسی رنگ ها در چیدمان فضای داخلی منزل

[off]

 

دکوراسیون ساده و شفاف

بر اساس تکنیک فنگ شویی، هر چه فضای دکوراسیون، ساده تر و شفاف تر باشد، آرامش بیشتری ایجاد می کند. از هر ابزار که احساس رضایت بخشی در فرد ایجاد کند، می توان در این روش استفاده کرد. در اجرای دکوراسیون ساده و شفاف، تصور نکنید هر اندازه ابزارهای دکوراسیون نظیر مبلمان، میز، دیوارکوب و هر عامل دیگری بیشتر باشد، فضای شما زیباتر است؛ درست برعکس این قضیه در فنگ ‌شویی مورد تاکید قرار گرفته است.

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

گیاهان و طراحی دکوراسیون

یکی دیگر از مواردی که در فنگ شویی و دکوراسیون خانه به آن اشاره شده است، استفاده از انواع گل ها و گیاهان در داخل خانه است گیاهان می توانند انرژی منفی را جذب کنند و موجب آرامش ساکنین خانه شوند. اگر در داخل خانه، پنجره ها، جایگاه مناسبی برای قرار دادن گلدان ها دارند، حتماً از این فرصت استفاده کنید. همچنین برای کنار دیوارها یا زاویه ها در داخل خانه می توانید از آویزهای گلدان استفاده کنید.

اصول طراحی دکوراسیون خانه با فنگ شویی

سایر تکنیک های فنگ شویی در دکوراسیون

  • طراحی دکوراسیون قسمت های مختلف خانه متناسب با هدف – منظور از دکوراسیون محل کار، آشپزخانه، اتاق مطالعه، اتاق بازی کودکان، تراس و غیره می باشد.
  • استفاده از عناصر دلخواه در دکوراسیون – استفاده از گیاهان، شمع، مجسمه ها و غیره.
  • توجه به ترکیب رنگ در قسمت های مختلف خانه

نمونه های فنگ شویی برای دکوراسیون

نمونه های فنگ شویی برای دکوراسیون نمونه های فنگ شویی برای دکوراسیون نمونه های فنگ شویی برای دکوراسیون نمونه های فنگ شویی برای دکوراسیون نمونه های فنگ شویی برای دکوراسیون

 

 

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “معجزه فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید