معرفی انواع قفل ضد سرقت و کاربردهای هرکدام

معرفی انواع قفل ضد سرقت و کاربردهای هرکدام

نسل جدید قفل های امنیتی یا قفل ضد سرقت با قابلیت های متنوع و با استفاده از فناوری های هوشمند به بازار معرفی شده اند. قفل های الکترونیکی درب ورودی ساختمان به ساکنین این اجازه می دهد تا درب ورودی را از طریق نرم افزار، فشردن چند دکمه و یا استفاده از ریموت کنترل، باز یا بسته کنند.

انتخاب و خرید قفل برای درب ورودی ساختمان ها شاید در نگاه اول، مسئله ای بسیار کم اهمیت می باشد اما در حقیقت به منزله یک سد امنیتی برای ساختمان محسوب می‌شود؛ بنابراین لازم است در انتخاب بهترین قفل ضد سرقت در ورودی ساختمان ها حساسیت بیشتری به خرج داده شود. نسل جدید قفلهای امنیتی با قابلیت های متنوع و با استفاده از فناوری های هوشمند به بازار معرفی شده اند. قفلهای الکترونیکی درب ورودی ساختمان به ساکنین این اجازه می دهد تا درب ورودی را از طریق نرم افزار، فشردن چند دکمه و یا استفاده از ریموت کنترل، باز یا بسته کنند.

معرفی انواع قفل ضد سرقت و کاربرد هرکدام

استفاده از قفل ضد سرقت در مدل های مختلف متناسب با نیاز ساختمان و مدل درب ورودی در انواع متفاوت با فناوری الکترونیکی امکان پذیر است. در این مطلب با انواع قفل های ضد سرقت برای درب ورودی ساختمان آشنا می شوید.

چرا به قفل ضد سرقت نیاز داریم؟

استفاده از انواع قفل ضد سرقت و قفل های امنیتی برای درب ورودی ساختمان به شما کمک خواهد کرد تا نه تنها از دارایی های داخل ساختمان محافظت کنید، بلکه بهترین فناوری ها را در ساختمان خود در اختیار داشته باشید. اکثر قفل هایی که در درب ورودی در ساختمان های قدیمی استفاده می شوند به صورت فیزیکی و از طریق کلید، باز و بسته می شوند. این قفل های هنوز هم دارای نواقصی هستند.

معرفی انواع قفل و کاربردهای آنها

مدل های ابتدایی قفل ضد سرقت که با استفاده از ریموت و باتری کار می کنند، هنوز هم در خصوص کارکرد باتری، طول عمر و یا قطعات الکترونیکی دارای مشکلاتی هستند. خوشبختانه فناوری های الکترونیکی هوشمند برای تولید انواع قفل ضد سرقت با قابلیت عملکرد به صورت بیسیم این امکان را فراهم کرده است که بدون نیاز به کلید و تنها از طریق رمز های عددی یا کنترل از راه دور، بتوان درب را باز و بسته کرد. در این خصوص، قسمت بعدی را به شما ارائه می‌کنیم.

 

بیشتر بخوانید : ۳۵ مدل دستگیره درب ساختمانی جدید با طرح و شکل های بسیار شیک و متنوع

 

قفل بر اساس بلوتوث

قفل ضد سرقت که بر اساس سیستم بلوتوث باز و بسته می شود، یکی از فناوری های جدید برای انواع درب ورودی ساختمان است. فناوری بلوتوث برای این قفل های امنیتی به شما اجازه می دهد در فاصله مشخصی از درب ها بتوانید تنها با بلوتوث تلفن همراه، به صورت خودکار، درب را باز و بسته کنید. ضربه زدن بر روی کلید کنترل در تلفن‌ همراه، درب را باز یا بسته خواهد کرد. فناوری بلوتوث برای قفل ضد سرقت، دوام و طول عمر باتری تلفن همراه را افزایش خواهد داد؛ بنابراین برای قفل شدن درب نیاز به انرژی زیادی نیست.

 قفل ضد سرقت بر اساس بلوتوث

قفل براساس اطلاعات اثر انگشت

یکی از جدیدترین انواع قفل ضد سرقت براساس اطلاعات اثر انگشت کار می کنند. این قفل های امنیتی را نه تنها برای ساختمان های مسکونی، بلکه برای شرکت ها و سازمان های امنیتی با حساسیت عملکردی بالا می توان نصب کرد. قدرت تشخیص این قفل های امنیتی بسیار بالا است و در مدت زمان خاص، قابلیت شناسایی ۱۰۰ اثر انگشت را به طور کلی به صورت مجزا دارد. نصب قفل ضد سرقت اثر انگشت، گرانقیمت می‌باشد. بنابراین برای ورود به مناطق دارای اطلاعات یا تجهیزات حساس و بسیار مهم کاربرد دارد.

 قفل ضد سرقت بر اساس اطلاعات اثر انگشت

قفل بر اساس ورود کدهای عددی

یکی از ساده ترین انواع قفل ضد سرقت، قفل هایی است که بر اساس ورود کدهای عددی یا رمز ورود کار می کنند. این قفل ها را می توان بر اساس رمز مشخص برای افراد مختلف تغییر داد. بنابراین ساکنان ساختمان می توانند در هر بار، رمز ورود به خانه را تغییر دهند. این قفل های ضد سرقت، امنیت بالایی را برای ساختمان ها فراهم می کنند. قفل ضد سرقت بر اساس ورود رمز عبور به دو صورت کلیدهای فیزیکی و یا کلیدهای لمسی قابل دسترس است.

 قفل ضد سرقت بر اساس ورود کدهای عددی

 

بیشتر بخوانید : ۱۰ مدل درب حیاط ، ساختمان و پارکینگ ؛ ساده، شیک و جذاب

 

قفل بر اساس دریافت کارت ورودی

یکی از انواع قفل ضد سرقت بر اساس سیستم RFID کار می‌کند. برای عبور از درب ها، یک کارت شناسایی باید در محل قفل کشیده شود.

 قفل ضد سرقت بر اساس دریافت کارت ورودی

قفل بر اساس انواع بی سیم

یکی دیگر از انواع قفل ضد سرقت، قفل های امنیتی قفل هایی هستند که قابلیت اتصال به امواج بیسیم وای فای را دارند. بنابراین به راحتی از راه دور می توان از طریق اتصال به وای فای آن را باز و بسته کرد. در این حالت، رمز ورودی به صورت اختصاصی برای قفل مطرح می شود.

قفل ضد سرقت بر اساس انواع بی سیم

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
ipsum lectus ipsum Praesent dolor. at id