معماری های شگفت انگیز جهان؛ تلفیقی از هنر، خلاقیت و دانش تخصصی

معماری های شگفت انگیز جهان؛ تلفیقی از هنر، خلاقیت و دانش تخصصی

دسته بندی : صنعت ساختمان
1398/03/23

ساختمان هایی با معماری های شگفت انگیز، طرح ها و مدل هایی را به نمایش می گذارند که در اوج خلاقیت و هنر، شگفتی بیننده را برمی‌انگیزد. مهندسان، طراحان ساختمان و معماران معروف از سراسر جهان در حوزه طراحی معماری انواع بناهای ساختمانی فعالیت می کنند اما تنها تعداد محدودی از آنها قادرند طرح‌ها و ایده‌های جذاب از معماری های شگفت انگیز را برای پروژه های ساخت و ساز ارائه دهند.

یک معماری منحصر به فرد و حیرت انگیز که با هنر و خلاقیت، طراحی و اجرا شده باشد در حقیقت، مرزها و قانون های موجود در دانش معماری را در هم می شکند و موجب می گردد طرح هایی به مرحله ساخت مبدل شوند که مانند آنها قبلاً هرگز وجود نداشته است.

معماری های شگفت انگیز جهان؛ تلفیقی از هنر، خلاقیت و دانش تخصصی

معماری های شگفت انگیز در جهان باستان

شاید تاکنون نامی از آثار تاریخی و باستانی در سراسر جهان نظیر اهرام مصر، برج ایفل، برج پیزا، خانه اپرای سیدنی،آمفی تئاتر کولوسئوم و یا شهر باستانی اِفِسوس شنیده باشید! این بناها تنها تعداد انگشت شماری از معماری های خاص در جهان باستان هستند. در این میان، اهرام مصر، منحصر به فردترین معماری سازه های سنگی را به خود اختصاص داده است. درک این مسئله که در زمان بسیار دور، چگونه تخته سنگ های عظیم بدون هیچ وسیله ای، چنان ماهرانه این بناهای اسرارآمیز را به وجود آورده‌اند، بسیار دشوار است! معماران دوران بی شک، مهارت های ویژه ای داشتند.

معماری های شگفت انگیز در جهان باستان

این معماری ها در جهان باستان تنها به دوران پادشاهان محدود نمی شود؛ این ساختمان ها تا دوران معاصر نیز کشیده شده است. دلیل این ادعای ما، معماری جذاب و شگفت انگیز از معبدهای کشور چین است. بسیاری از سازه‌های جهان که ارزش زیارتگاه را دارد، نمونه هایی از معماری های خاص در جهان معاصر است. ساختمان های معابد و کلیساهای جهان به ویژه کلیساهای قرون وسطی، طراحی هایی از ساختمان سازی هستند که چشم بیننده را به خود خیره می سازند.

ردپای معماری های شگفت انگیز در جهان معاصر، در دین اسلام نیز مشاهده می شود. دلیل آن، ساختمان مساجد با طراحی بی نظیر و بی همتا در برخی از کشورهای جهان است؛ مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، مسجد شیخ لطف الله، بنای تاج محل، هر کدام در نوع خود، دارای معماری منحصر به فرد هستند.

معماری های شگفت انگیز در جهان باستان

[on]

بیشتر بخوانید: سازه های پیش ساخته، فناوری نوین در دنیای معماری

[off]

 

معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن

بناهایی با معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن، کمتر به سمت ساخت و ساز کلیسا یا مسجد پیش می رود. افرادی که در حوزه معماری و طراحی ساختمان فعالیت می کنند، طرح های نوین و بی مانند خود را برای انواع ساختمان های مسکونی و مراکز تجاری به کار می بندند. در سراسر جهان، نمونه های مختلفی از معماری های شگفت انگیز را می توانید تماشا کنید.

معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن

جالب است بدانید برای طراحی و ساخت طرح هایی از معماری های شگفت انگیز در جهان از تمام پتانسیل های عملی در طراحی استفاده می شود. از سازه های منحنی و بی نظم گرفته تا استفاده از طرح ها و اشکال هندسی، زاویه ها، اصول ریاضیات و …، همه به نوعی در معماری های مدرن امروزی دیده می شوند.

ممکن است برخی از ساختمان ها را تماشا کنید که از بیرون، شبیه به جعبه های بسته بندی شده نمایان هستند و در حقیقت برای بیننده بسیار دشوار است که حدس بزنند داخل این ساختمان چگونه خواهد بود.

معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن

مصالح مختلف نظیر کامپوزیت ها، بتن، آجر، شیشه و انواع سازه های کاذب به کمک طراحان ساختمان ها آمده است تا بتوانند زیباترین طرح ها را اجرا کنند.

معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن

در این میان، ساختمان هایی از نظر ظاهری جذاب تر خواهد بود که در ظاهر، عجیب تر به نظر آیند. در حقیقت، مخاطبان به ساختمان ها و طرح هایی که بدون رعایت قانون و قاعده خاصی طراحی شده اند علاقه زیادی دارند. معماری هایی که طرح های قدیمی و کلاسیک را کنار می گذارند، در کوتاه مدت می توانند نظر همگان را به خود جلب کنند. نمونه هایی از برترین و معروف ترین معماری های شگفت انگیز جهان را در شکل های زیر مشاهده کنید.
معماری های شگفت انگیز در جهان مدرنمعماری های شگفت انگیز در جهان مدرن

معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن معماری های شگفت انگیز در جهان مدرن

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معماری های شگفت انگیز جهان؛ تلفیقی از هنر، خلاقیت و دانش تخصصی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.