نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

دسته بندی : مقالات
1398/07/22

اگر به دنبال تعمیر یا تعویض درب های ساختمانی هستید، نکاتی را در این مطلب بیان می‌کنیم که برای شما قطعاً مفید خواهد بود؛ تا پایان مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد انواع درب، چهارچوب و نکات مهم در نصب آن ها به دست بیاورید…

اولین ایده که برای تعویض درب های یک ساختمان در یک قسمت مشخص به ذهن فرد می رسد این است که لنگه درب را از چهارچوب خارج کند، قسمت های فرسوده شده را دور بیندازد و تجهیزات جدید را جایگزین کند؛ این مسئله شاید در نگاه اول، ساده باشد اما اگر در هنگام نصب درب های ساختمانی به نکات فنی و بسیار دقیق توجه نشود، عملیات نصب با شکست روبرو خواهد شد. در حال حاضر انواع درب ساختمانی در بازار وجود دارند که از جنس های مختلف و در ابعاد متفاوت تولید می شوند؛ کوچکترین اشتباه در خرید تجهیزات یا درب برای نصب در ساختمان، نه تنها هزینه و بودجه مالی را به هدر می‌دهد، بلکه موجب نقص در نصب درب ها خواهد شد. به همین دلیل، توجه به مهمترین نکات که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود، ضرورت دارد.

نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

ظریف ترین نکات برای نصب درب ساختمان

نصب انواع درب از لحاظ نصب درب های جدید و تعویض درب های قدیمی مورد توجه قرار می گیرند.

نصب درب ساختمانی جدید

نصب درب ساختمانی جدید برای مواردی که برای اولین بار قرار است یک درب در محل نصب شود، تعریف می شود. در هنگام انتخاب یک درب مناسب برای ساختمان در قسمت ورودی یا قسمت های داخلی ساختمان، ابتدا ابعاد و اندازه های چهارچوب درب، اندازه گیری شده و سپس جنس درب بر اساس سلیقه مشتری و نظر فروشنده انتخاب می شود. خرید درب برای نصب در قسمت ورودی ساختمان از نظر امنیت و زیبایی حائز اهمیت است؛ اما درب هایی که در قسمت های داخل ساختمان نصب می شوند، بیشتر جنبه دکوراتیو و تزئینی داشته و باید با هارمونی داخل ساختمان هماهنگ باشند.

نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

تعویض درب های قدیمی

زمانی که مدت زیادی از کارکرد درب های ساختمانی در ساختمان می‌گذرد ممکن است برخی از قسمت ها دچار تخریب شده و یا ظاهر نامناسب داشته باشند، به این ترتیب، زمانی که رنگ آمیزی درب نتواند جلوه مناسبی برای ساختمان ایجاد کند باید نسبت به تعویض درب ها و نصب درب جدید اقدام کرد. برای این کار، نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرند شامل اندازه گیری چارچوب ها، اندازه گیری مکان دقیق قرار گرفتن لولای درب، فاصله درب از پایین چهارچوب نزدیک به زمین، نحوه باز و بسته شدن درب در چهارچوب قدیمی و ارتفاع درب می باشند.

نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

[on]

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب و تعویض درب قدیمی با درب های فلزی جدید

[off]

 

*** نکته مهمی که در هر دو مورد نصب درب های ساختمانی باید مورد توجه قرار گیرد این است که اگر نصب درب های جدید مورد نظر باشد، هنوز چهار چوب به طور کامل در محل ثابت نشده است؛ بنابراین امکان تغییر آن در راستای تغییر درب ها وجود دارد؛ اما در حالتی که قرار است درب ساختمانی تعویض شود، چهارچوب قبلاً در مکان نصب شده است، بنابراین درب جدید باید از نظر جنس ابعاد و اندازه با چهارچوب هماهنگ باشد؛ در غیر این صورت در باز و بسته شدن درب، اختلال ایجاد خواهد شد.

نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید

فرآیند نصب درب های ساختمانی و تعمیر درب های قدیمی تر با توجه به مدل درب متفاوت است. انواع درب های کشویی، درب های لولایی، درب های تاشو، درب اتوماتیک، درب اتوماتیک پارکینگ و درب های چوبی داخل ساختمان به شیوه متفاوت در محل نصب می شوند. هر یک از این درب ها تجهیزات و لوازم خاصی را نیاز دارند بنابراین توجه به ریزترین جزئیات هنگام نصب انواع درب های ساختمانی اهمیت دارد.

تجهیزات و لوازمی که برای نصب درب های ریلی یا کشویی استفاده می شود با تجهیزات مورد نیاز برای نصب درب های ریموت دار متفاوت است و این عوامل در قیمت درب ساختمانی نیز تاثیرگذار می ‌باشد.

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نکاتی مهم که در مورد نصب و تعویض درب های ساختمانی باید بدانید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.