نکات کاربردی برای تعمیرات و نگهداری انواع درب پارکینگ و انبار

نکات کاربردی برای تعمیرات و نگهداری انواع درب پارکینگ و انبار

دسته بندی : مقالات
1398/07/08

اگر ساختمان شما دارای انباری و پارکینگ است قطعاً نیاز دارید با نکات کاربردی برای تعمیرات و نگهداری از درب پارکینگ و انبار آشنایی پیدا کنید. این مطلب پیرامون همین موضوع تهیه شده است…

انواع ساختمان ها به ویژه مجتمع های مسکونی بزرگ و ساختمان های اداری، مجهز به پارکینگ هستند. بسیاری از این پارکینگ ها دارای درب پارکینگ به صورت ریموت دار و اتوماتیک می باشند. با توجه به ساختار درب اتوماتیک و نحوه باز و بسته شدن آن، قطعاً ممکن است مشکلات و چالش های زیادی برای کنترل درب ها و نحوه عملکرد آن اتفاق بیفتد. درب های پارکینگ باید به آرامی باز و بسته شوند؛ همچنین در هنگام باز و بسته شدن نباید صدای زیادی تولید کنند. اگر در عملکرد هر یک از قسمت های درب های پارکینگی اختلال ایجاد شود، نیاز به خدمات تعمیرات و نگهداری از درب ضرورت دارد.

درب های پارکینگ موجب می‌شوند محیط داخل ساختمان از محوطه بیرون مجزا شود؛ بنابراین این درب ها نیز مانند انواع درب های ساختمانی به منزله ابزار حفظ حریم خصوصی ساختمان تلقی می شوند. اگر درب های پارکینگ و انبار به خصوص آنهایی که به صورت ریموت دار و اتوماتیک کار می کنند دچار نقص شوند، قطعاً ساختمان در معرض نفوذ سارقین قرار خواهد گرفت.

نکات مهم در تعمیرات درب پارکینگ 

نکات مهم در تعمیرات درب پارکینگ 

اگر درب اتوماتیک پارکینگ شما به درستی کار نمی کند یا اگر فکر می کنید خراب شده است، توجه داشته باشید که هرگز نسبت به تعمیرات درب به صورت انفرادی اقدام نکنید.

تعمیرات درب های اتوماتیک پارکینگ باید از طریق کارشناسان و متخصصان با تجربه انجام شود.

اگر به صورت شخصی این درب ها را تعمیر کنید جز اینکه به قسمت های حساس درب آسیب وارد می کنید نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت. این کار هزینه های شما را افزایش می دهد.

برای اینکه درب اتوماتیک پارکینگ به درستی باز و بسته شود می توانید غلتک ها و قسمت های متحرک را به خوبی تمیز کنید.

در هنگام تعمیرات درب دقت داشته باشید که مسیر باز و بسته شدن درب و حرکت غلتک ها را بررسی کنید. مطمئن شوید که هیچ مانعی در مسیر حرکت لنگه های درب بر روی ریل ها وجود ندارد.

تعمیرات درب های پارکینگ در مدل های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. به طور مثال درب های پارکینگ که به صورت عمودی باز و بسته می شوند نیاز به نگهداری قوی‌ تری دارند. برخی از درب ها نیز به صورت افقی باز و بسته می شوند. در این صورت حرکت لنگه های درب بر روی ریل ها باید بازرسی شود.

 

[on]

بیشتر بخوانید : راهنمای کاربردی برای خرید درب ورودی حیاط و ساختمان – پارکینگ

[off]

 

نکات مهم در تعمیرات درب پارکینگ 

آن قسمت از درب های اتوماتیک که به صورت چرخشی حرکت می کند ممکن است به مرور زمان دچار استهلاک شوند. با استفاده از اندکی روغن صنعتی یا گریس می توانید به چرخ دنده ها کمک کنید تا حرکت آرام تر و روان تری داشته باشند.

برای روغن کاری قسمت های مختلف درب پارکینگ حتماً از قلمو یا یک ابزار نرم استفاده کنید.

هرگز با اشیای تیز، قسمت ‌های الکترونیکی یا سایر قسمت های درب ها را باز نکنید. از ابزارها و آچارهای مناسب برای باز و بسته کردن قسمت های درب استفاده کنید.

اگر درب های اتوماتیک یا درب های مکانیکی به سختی باز و بسته می شوند، حتماً قسمت اتصالات پیچ و مهره ها را بازرسی کنید. یک پیچ گوشتی ساده برای این کار کافی است. اطمینان حاصل کنید که قسمت های اتصالات به درستی به یکدیگر متصل شده است.

هنگام تعمیرات انواع درب های اتوماتیک پارکینگ به حرکت غلتک ها و مکان قرار گیری آنها دقت داشته باشید. عمده ترین مشکلاتی که در باز و بسته شدن درب های پارکینگ یا انبار به وجود می‌آید مربوط به حرکت نامناسب غلتک ها می باشد.

در صورتی که مشکلات باز و بسته شدن درب های اتوماتیک پارکینگ مرتفع نشود، حتماً با نمایندگی فروش درب ساختمانی تماس بگیرید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نکات کاربردی برای تعمیرات و نگهداری انواع درب پارکینگ و انبار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.