نگاهی بر بازار خرید و فروش درب های ساختمانی در سال 2018 و پیش بینی ها تا سال 2026

نگاهی بر بازار خرید و فروش درب های ساختمانی در سال 2018 و پیش بینی ها تا سال 2026

دسته بندی : مقالات
1398/09/27

نگاهی بر بازار خرید و فروش درب های ساختمانی در سطح بین المللی در سال 2018 و پیش بینی ها تا سال 2026

درب های ساختمانی که در محل ورودی ساختمان نصب می شوند به عنوان نقطه کانونی نمای بیرونی ساختمان ها در نظر گرفته می شوند. درب های ورودی به منزله یک مانع و دروازه تلقی می‌شوند و به گونه ای طراحی شده اند که بسیار جذاب بوده و به راحتی قابل دسترسی توسط افراد خانه قرار داشته باشند. از مواد و مصالح اولیه مختلف برای ایجاد طرح های خلاقانه و جذاب در تولید انواع درب های ورودی استفاده شده است، به گونه‌ای که بتواند جذابیت بصری ساختمان را حفظ کند.

نگاهی بر بازار خرید و فروش درب های ساختمانی در سال 2018 و پیش بینی ها تا سال 2026

متداول ترین مصالح اولیه که برای ساخت درب های ساختمانی به کار می روند شامل فلزات، چوب، شیشه، انواع فیبر، فایبرگلاس، وینیل می‌باشد. چوب یکی از مواد اولیه رایج برای ساخت درب های ورودی ساختمان است؛ به ویژه این مصالح در آپارتمان های مسکونی با طرح های لوکس مورد توجه قرار گرفته ‌اند.

در راستای افزایش فعالیت های جدید ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی و همچنین افزایش هزینه های نوسازی منازل، خرید و فروش درب های ساختمانی در چند سال اخیر رونق بیشتری داشته است. نتایج بازار نشان داده که تقاضا برای خرید درب های کشویی و لولایی بسیار بیشتر بوده و پیش‌بینی می‌شود تا سال های آینده نیز این بازار مورد توجه بیشتری از سوی مهندسان و فعالان حوزه ساختمان سازی قرار گیرد.

درب های ساختمانی، طرح های مقرون به صرفه

درب های ساختمانی، طرح های مقرون به صرفه

توسعه سریع اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری در سال های اخیر موجب شده است بازار خرید، فروش و صادرات درب های ساختمانی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. افزایش ساخت و ساز پروژه های مرتبط با گردشگری نظیر ساخت هتل ها، رستوران ها و سوپرمارکت ها، مراکز خرید و مکان های اقامتی و نظایر این ها موجب گشته میزان تقاضا برای خرید درب ورودی ساختمانی بیشتر شود.

پیش بینی می شود اگر کشورهای برتر تولید کننده درب های ساختمانی، سرمایه گذاری بیشتری در این خصوص اختصاص دهند بتوانند بازار را تقویت کنند. در حال حاضر مشتریان، بیشتر به سمت محصولات پیشرفته تر، زیباتر و ایمن تر در حوزه درب ساختمانی گرایش پیدا کرده ‌اند.

در همین راستا مسئله نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی نیز به نوبه خود، نقش موثری در افزایش میزان فروش درب های ساختمانی داشته است.

درب های ساختمانی، طرح های مقرون به صرفه

تولید کنندگان انواع درب ساختمانی تمرکز خود را بر روی پروژه های ساخت و ساز جدید متمرکز کرده اند. به این ترتیب همواره سعی می‌کنند هر ساله محصولاتی را بهتر و جذابتر به بازار ارائه نمایند؛ محصولاتی که هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت، مورد پسند مشتریان قرار گیرند. اقتصادهای رو به رشد جهان نظیر کشور چین و هندوستان در این بازار، رشد قابل توجهی داشته و پیش ‌بینی می‌شود در سال های آینده نیز عوامل محرک قوی را به بازار جهانی درب های ساختمانی وارد کنند.

عوامل موثر بر بازار صادرات درب ساختمانی

بازار بین المللی خرید، فروش و صادرات درب ساختمانی متأثر از چندین فاکتور خارجی و داخلی خواهد بود؛ نوع مواد اولیه برای ساخت درب ها و شیوه های بازاریابی، تنظیم بازار هدف، تمرکز محصولات بر یک بازار خاص، مسائل اقتصادی و سیاسی، نوسانات قیمت ارز و… همگی بر قیمت درب های ساختمانی و در نهایت بر بازار بین المللی تاثیر می گذارند.

عوامل موثر بر بازار صادرات درب ساختمانی

علاوه بر عوامل فوق، یکی دیگر از مهمترین عواملی که موجب می شود مشتریان از یک سری از محصولات استقبال بیشتری داشته باشند، جذابیت، زیبایی و تنوع طرح و مدل درب ها است. درب های کشویی و تاشو اغلب مورد توجه قرار می‌گیرند اما به شرطی که امنیت ساختمان را نیز تامین کنند.

بازارهای هدف برای صادرات درب ساختمانی به مناطق حوزه آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی، آسیایی و حاشیه اقیانوس آرام، کشورهای خاورمیانه، کشورهای آفریقایی و کشورهای حوزه آمریکای جنوبی تقسیم بندی می شود. آن دسته از شرکت‌ هایی که در این حوزه فعالیت می کنند با جمع آوری میزان عرضه و تقاضای درب ساختمانی در بازار، بررسی فرصت ها و چالش ها و تجزیه تحلیل وضعیت بازار می توانند به راحتی محصولات خود را در یک سطح قابل توجه در بازارهای بین المللی ارائه دهند.

 

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نگاهی بر بازار خرید و فروش درب های ساختمانی در سال 2018 و پیش بینی ها تا سال 2026”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.