هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

دسته بندی : مقالات
1397/10/13

درب ورودی ساختمان و نمای بیرونی ساختمان، اولین مکانهایی هستند که در ذهن بینندگان جلوه می کنند. درب ورودی ساختمان، صرف نظر از اینکه بنای مورد نظر، ویلایی باشد یا آپارتمانی، نقش بسیار مهمی در جلب توجه مخاطبان دارد.

طراحی زیبای درب ها عاملی که بر روی جذابیت نمای کلی ساختمان تأثیر می گذارد تا جایی که قادر خواهد بود میزان احتمال فروش ملک، مجتمع مسکونی یا ویلا را تضمین کند. علاوه بر زیبایی ظاهری، کیفیت و دوام درب ساختمان نیز حائز اهمیت هستند.

با توجه به مواردی که در فوق ذکر شدند، سوال مهمی در ذهن ایجاد می شود و آن پرسش این است که آیا می توان از یک نوع درب ساختمان برای تمام مدل های بنا استفاده کرد؟ و آیا مدل درب ورودی با نوع معماری ساختمان در ارتباط است؟ پاسخ این پرسش ها در بررسی نوع معماری بناها و همچنین طراحی و تولید انواع درب ساختمان نهفته است.

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

به عبارت دیگر اگر دقیقاً بدانیم برای پروژه های ساختمانی در یک منطقه خاص از چه سبک معماری استفاده شده است می توان حدس زد که کدام نوع و مدل تجهیزات نظیر درب ساختمان برای آن ها مناسب هستند.

در حال حاضر، شرکت های زیادی در سطح جهانی در حوزه طراحی و تولید انواع درب ساختمان مشغول به فعالیت هستند.

برخی از این شرکت ها به طور عمومی، مدل های متنوعی از درب ساختمان های آپارتمانی و برج های مسکونی را تولید می کنند و برخی دیگر صرفاً یک مدل از درب ها را مانند درب حیاط برای ساختمان های ویلایی طراحی کرده و می سازند.

تولید درب فلزی کارخانه ای

به نظر می رسد عاملی که موفقیت شرکت های تولید کننده درب حیاط ، درب ساختمان و درب پارکینگ را تضمین می کند، هماهنگی آن ها با فعالیت های مهندسان و پیمانکاران ساختمانی است. به این مفهوم که طراحی و معماری نمای داخل و خارج ساختمان بر عهده پیمانکار و طراحی و تولید درب ها بر عهده کارخانه سازنده می باشد.

لزوم همکاری میان این دو حرفه، تعامل و تبادل نظر میان کارشناسان و طراحان است؛ به ویژه اگر مسئله ساخت پروژه های ساختمانی بسیار لوکس و مدرن در میان باشد، طراحی درب ساختمان با مدل هایی بی نظیر و منحصر به فرد، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

کدام مدل درب ساختمان برای کدام نمای ساختمان مناسب است؟

 بهتر است به این موضوع با دیدگاه هنری نگاه کنیم. فرض کنیم قصد دارید درب های ساختمانی را انتخاب کنید که برای نصب در ساختمان هایی باید به کار روند که در مناطق مرطوب و معتدل ساخته شده اند (مانند آنچه در شمال کشور، شاهد آن هستیم)؛ قطعاً معماری ویلاهای این منطقه، سبک ساختمان ها، رنگ و هارمونی نمای بیرونی ساختمان به شما کمک خواهد کرد که بهترین طرحها را برای انتخاب و یا ساخت درب حیاط و درب ساختمان ارائه دهید.

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

هماهنگی درب ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

اگر قصد دارید درب ساختمان را برای بناهای مناطق گرم و خشک انتخاب کنید، به نظر می رسد سبک معماری باستانی و قدیمی برای این کار به شما کمک خواهد کرد. معمولاً ساختمان هایی که در این مدل شرایط آب و هوایی ساخته می شوند به سبک مدرن، آمیخته با هنر باستان هستند (مانند آنچه در قلعه ها و بناهای تاریخی دیده ایم).

هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

هماهنگی درب ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

لازم است کل ساختمان از خارج تا داخل از یک سبک پیروی کند. دربی که انتخاب می کنید لازم است با نما و هارمونی نمای ساختمان مطابقت داشته باشد.فراموش نکنید که زیبایی همیشه در سادگی است.

آنچه موجب تمایز محصولات یک شرکت سازنده انواع درب ساختمانی می شود، توجه به جزئیات بناها و ساختمان ها است.

در این بازار حرفه ای، شرکتی موفق خواهد شد که بتواند درب هایی تولید کند که به ساختمان خاصی محدود نشود و بتوان از مدل های مختلف آن در ساختمان های مختلف استفاده کرد؛ دسترسی به این هدف جز با الهام گرفتن از الگوهای طبیعت و نقش و نگاره های هنری و سنتی میسر نخواهد بود.

[on]

بیشتر بخوانید : طراحی در صنعت؛ تلفیق آهن با طبیعت

[off]

هماهنگی درب ساختمان با هارمونی نمای ساختمان؛ تلفیق هنر، صنعت و معماری

شاید تا به حال در مورد واژه “فنگ شویی” شنیده باشید! تعجب می کنید اگر بگوییم در منطقه ای از شهر ونکوور در کانادا، معماری ساختمان ها و انتخاب طراحی فضای سبز، مسیرهای عبور و مرور و حتی انتخاب تجهیزات ساختمان ها مانند درب پارکینگ، درب ساختمان و درب حیاط، مطابق با اصول فنگ شویی طراحی و اجرا شده اند!

فنگ شویی، واژه ای است که ریشه در فرهنگ تائو دارد و از کشور چین برخاسته است.

هماهنگی درب ساختمان با هارمونی نمای ساختمان؛ تلفیق هنر، صنعت و معماری

[on]

بیشتر بخوانید : فنگ شویی درب ورودی منزل شما را متحول می کند

[off]

طبق این قوانین، مردم می توانند با طراحی دکوراسیون و انتخاب مناسب برای وسایل و لوازم، فضا را به گونه ای بچینند که حداکثر انرژی را به آن ها منتقل کند. این دقیقاً همان چیزی است که با گردش در طبیعت می توانیم آن را تجربه کنیم.

جالب است بدانید فنگ شویی در انتخاب درب ساختمان که با نمای بیرونی ساختمان هماهنگ باشد نیز به کار می رود.

به طور مثال، اگر نمای بیرونی ساختمان با آجرهای رنگی، سنگ های برجسته طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد، معمولاً درب هایی برای این مکان ها استفاده می شود که تک لنگه بوده و نقش و نگاره های زیبا داشته باشد. ارتفاع این نوع درب ها به ارتفاع مدخل ورودی بستگی دارد.

هارمونی درب ساختمان؛ تلفیق هنر، صنعت و معماری

هماهنگی درب ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

اگر معماری ساختمان به گونه ای است که فضای کافی در اختیار دارید و یا فضای سبز در محوطه بیرونی قرار دارد، درب های دو لنگه با نگاره های هنری پیچیده – مانند طرح های اسلیمی – مناسب هستند. اغلب این درب ها برای ویلاها و خانه های حیاط دار بزرگ به کار می روند. برخی ترجیح می دهند قسمت فوقانی درب ساختمان به حالت نیم دایره یا منحنی ساخته شود. این سبک کاری مانند درب های قدیمی به نظر می رسد و برای ویلاها و آپارتمان های شخصی مناسب است.

هارمونی درب ساختمان؛ تلفیق هنر، صنعت و معماری

هماهنگی درب ساختمان با هارمونی نمای ساختمان

به عنوان سخن پایانی باید خاطر نشان کرد که برای اجرای یک پروژه ساختمانی متفاوت باید از طرح و تجهیزات متفاوت نیز استفاده کرد. نسل جدید و خلاقانه درب های ساختمانی، مدل هایی هستند که علاوه بر هماهنگی با هارمونی نمای ساختمان، از مدل های طبیعی الهام گرفته شده اند و می توان آن ها را نمادی از هنر تلفیقی فلز با طبیعت دانست.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.