ویژگی ها و مقایسه درب فلزی برش لیزری ساختمان با سایر انواع درب ورودی

  • 13 / 02 / 2019
  • 6260 بازدید
ویژگی ها و مقایسه درب فلزی برش لیزری ساختمان با سایر انواع درب ورودی

درب فلزی، یک محصول ساختمانی است که در طرح ها و مدل های متنوع، از جنس های مختلف و توسط تولیدکنندگان و صنایع گوناگون طراحی و به بازار ارائه می شود. درب های فلزی بسته به اینکه چه ابعاد و اندازه ای دارند، از چه مواد اولیه در ساخت آن ها استفاده شده است و نوع کاربری آن ها چیست، قیمت های متفاوتی دارند.

درب فلزی ساختمان به عنوان درب حیاط، درب پارکینگ ، درب ورودی مجتمع های مسکونی یا آپارتمان ها معمولاً به کار می رود. در حال حاضر تنوع مدل هایی که از درب حیاط یا درب ورودی ساختمان در بازار وجود دارند، گسترده است. انتخاب و خرید درب فلزی مقوله ای است که کاملاً سلیقه ای بوده و خریداران بر اساس نوع درب هایی که می پسندند، آن ها را خریداری می کنند. در میان این بازار، شرکت هایی موفق هستند که بتوانند محصولات خود را بر اساس نیاز و سازگار با تمام سلیقه های مشتریان تولید کنند.

اگر تا به حال برای خرید درب فلزی ساختمان به فروشگاه های درب مراجعه کرده باشید حتماً علاوه بر تنوع، طرح ها و رنگ های جدید توجه شما را به خود جلب کرده اند. درب فلزی ساختمان، یک نوع از این درب ها است. البته درب های ورودی از جنس های مختلف نظیر چوب و فایبرگلاس نیز ساخته می شوند. هر یک از این درب ها دارای یک سری ویژگی ها، مزایا و معایب هستند. در این مطلب به بررسی مقایسه کامل میان انواع درب فلزی ساختمان و سایر درب ورودی ساختمان می پردازیم.

بیشتر بخوانید : راهنمای کاربردی برای خرید درب ورودی حیاط و ساختمان – پارکینگ

مقایسه درب فلزی ساختمان با سایر انواع درب ورودی

مقایسه درب فلزی ساختمان با سایر انواع درب ورودی

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب فلزی ساختمان

اولین چیزی که در نظر بینندگان نمای بیرونی ساختمان جلوه می کند، طرح و مدل درب فلزی ساختمان است. درب فلزی صرف نظر از اینکه در محل پارکینگ یا حیاط یا ورودی مجتمع مسکونی یا اداری نصب شود، نقش بسزایی در زیبایی نمای بیرونی یک ساختمان ایفا می کند. اگر خود را به جای مخاطبان قرار دهید خواهید دید که زیبایی درب حیاط، اهمیت زیادی دارد.

بسیاری از مشتریان درب فلزی ساختمان ترجیح می دهند نوعی از درب را خریداری کنند که علاوه بر حفظ زیبایی نمای بیرونی، امنیت، دوام، طول عمر و استحکام در برابر شرایط آب و هوایی را برای آن ها تضمین کند. انواع درب حیاط و درب فلزی ساختمان با فناوری های مدرن و طرح های زیبا سازگار با معماری های امروزی ساخته می شوند. اکثر تولید کنندگان درب فلزی ساختمان سعی دارند انتظارات مشتریان را از محصولات مرغوب برآورده سازند.

یکی از مزیت های خرید درب فلزی ساختمان و نصب آن در محل ورودی درب حیاط یا درب پارکینگ، سفارشی سازی مطابق با سلیقه مشتریان است. این اقدام دقیقاً همان فرآیندی است که در شرکت آذر فلز پایون برای مشتریان انجام می گیرد. انواع درب های ساختمانی که در این مجموعه صنعتی تولید می شوند متنوع بوده و طبق مدل درخواستی و سلیقه مشتریان، به صورت کاملاً سفارشی تولید می شوند. محصولات درب فلزی ساختمان آذر فلز پایون از نظر دوام، استحکام، کارایی و امنیت در رتبه بالا قرار دارند.

انواع درب فلزی ساختمان، ویژگی های مثبت بسیاری دارد و کار بسیار دشواری است اگر بخواهیم برای درب ورودی ساختمان، معایبی را بیان کنیم. در همین راستا می توان به دو مورد اصلی به عنوان چالش در مورد انواع درب فلزی ساختمانی اشاره کرد؛ البته این چالش ها، معایب این درب ها نمی باشند بلکه مسائلی هستند که برای خریداران اهمیت دارند.

مقایسه درب فلزی ساختمان با سایر انواع درب ورودی

مقایسه درب فلزی ساختمان با سایر انواع درب ورودی

قیمت درب فلزی ساختمان و نصب درب ساختمانی ، دو چالش بزرگ در این زمینه هستند. قیمت انواع درب فلزی ساختمان در مقایسه با درب های ورودی که از جنس چوب ساخته شده اند، گران تر است. وزن درب فلزی حیاط یا درب ورودی ساختمان در مقایسه با درب های چوبی، سنگین تر است به همین دلیل نصب این درب ها به نیروی کار حرفه ای و متخصص نیاز دارد. با خرید محصولات شرکت آذر فلز پایون، خدمات حمل و نقل درب تا محل پروژه و مراحل نصب آن در ورودی ساختمان، همه توسط کادر مجرب این شرکت به مشتریان ارائه می گردد.

بیشتر بخوانید : طرح و نمونه های درب فلزی ساختمان ؛ درب های مدرن ورودی ساختمان

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس چوب

درب های ورودی ساختمان که از جنس چوب ساخته می شوند ساده ترین درب های ورودی هستند و در مدل ها و رنگ های متنوع تولید می گردند. این درب ها از درب های کلاسیک به شمار می روند. درب های چوبی امروزه در محل ورودی درب حیاط یا پارکینگ نصب نمی شوند زیرا دوام و استحکام درب فلزی ساختمان را ندارند. از انواع درب چوبی ساختمان که از چوب های مرغوب و بادوام ساخته می شوند معمولاً در محل ورودی آپارتمان ها و دفاتر کار اداری و تجاری استفاده می شود.

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس چوب

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس چوب

یکی از مهمترین مزیت های درب چوبی ساختمان، هماهنگی آن با انواع معماری و دکوراسیون است. این نوع درب ها به راحتی نیازهای زیبایی شناختی نمای بیرونی ساختمان را در آپارتمان ها فراهم می سازند. انواع چوب های مدرن با طرح ها و رنگ های جذاب در حال حاضر برای تولید این نوع درب ها در بازار استفاده می شوند. اگر می خواهید یک درب انحصاری و فوق العاده زیبا داشته باشید، درب های چوبی بهترین انتخاب هستند.

انواع درب چوبی ساختمان از نظر طرح و رنگ، شیک و چشم نواز هستند و استحکام لازم را برای ورودی ساختمان تأمین می کنند. درب چوبی به عنوان یک عایق صدا و حرارت در ورودی ساختمان عمل می کند. این نوع درب ها با تمام سلیقه ها سازگاری دارند و تمام این موارد، مزایای درب چوبی ورودی ساختمان ها محسوب می شوند.

اگر بخواهیم مواردی را به عنوان معایب درب های چوبی بیان کنیم، استحکام و امنیت کمتر نسبت به درب فلزی ساختمانی است؛ البته تأکید می کنیم این مورد صرفاً به نصب درب چوبی در محل ورودی درب حیاط و پارکینگ اشاره دارد؛ کَما اینکه نصب انواع درب چوبی مقاوم برای آپارتمان ها ضد سرقت بوده و از بهترین متریال تهیه می شوند. لطفاً در خرید درب ساختمان به این دو موضوع دقت داشته باشید. مشاوره با کارشناسان متخصص درب ساختمانی در شرکت آذر فلز پایون می تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد.

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس چوب

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس چوب

بیشتر بخوانید : درب ورودی منزل ، جذابیت و زیبایی در عین سادگی

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس

یکی از گزینه هایی که در حوزه خرید درب ساختمانی، مشتریان با آن رو به رو هستند خرید درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس است. این درب ها در ظاهر به درب های چوبی شباهت دارند اما استحکام آن ها در مقایسه با درب چوبی و درب فلزی ساختمان بسیار کمتر است. مهم ترین مزیتی که برای انواع درب ورودی ساختمان فایبرگلاس می توان مطرح کرد، گستردگی موارد کاربردی آن است.

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس

علی رغم اینکه درب های فایبرگلاس در موارد بسیاری کاربرد دارند اما معایبی نیز برای آن ها مطرح می شود؛ موادی که در تهیه درب ساختمانی فایبرگلاس استفاده می شوند به مرور زمان دچار شکاف شده و این عامل باعث می شود به تدریج، هوا، آلاینده های هوا و رطوبت به محیط داخل ساختمان راه پیدا کند. این درب ها از زنگ زدگی در امان هستند اما استحکام کمتری نسبت به درب فلزی ساختمانی دارند.

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس

ویژگی ها ، مزایا و معایب درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس

یکی از مزیت های انواع درب ساختمانی فایبرگلاس، انعطاف پذیری آن در طرح و رنگ است. این درب ها نمای بسیار زیبایی در ورودی ساختمان ها ایجاد می کنند. در حال حاضر نسل جدیدی از درب های فایبرگلاس به بازار معرفی شده است که معایب انواع قدیمی را مرتفع ساخته اند. تلفیق فایبرگلاس با متریال شیشه، زیبایی ظاهری درب ورودی ساختمان از جنس فایبرگلاس را چند برابر نموده است. انواع درب ساختمانی فایبرگلاس در برابر حرارت و تغییرات دمایی، مقاوم هستند.

به عنوان سخن پایانی، آنچه در بیان تفاوت میان انواع درب فلزی ساختمان و سایر درب های ورودی مطرح می شود، مسأله دوام، مقاومت، استحکام و امنیت درب ها است. درب های چوبی به تعمیرات، رنگ آمیزی و مراقبت های دوره ای نیاز دارند اما درب های فلزی به صورت دائم از ثبات و پایداری برخوردار هستند. تولید محصولات مرغوب که بتواند با سایر درب های موجود در بازار رقابت داشته باشد، شعار اصلی شرکت آذر فلز پایون است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
Donec Phasellus at id, commodo lectus tristique mi, massa porta.