چگونه از رنگ سال ۲۰۱۹ (رنگ مرجانی) در دکوراسیون منزل استفاده نماییم؟

چگونه از رنگ سال ۲۰۱۹ (رنگ مرجانی) در دکوراسیون منزل استفاده نماییم؟

هر ساله از سراسر دنیا شرکتهای بزرگ منتظر انتخاب شدن رنگ سال هستند تا صنعت خود را به سمت این رنگ شوق دهند و برای تولیدات سال جدید با برنامه ریزی تمام پیش بروند. امسال هم مانند سال های قبل یک رنگ منحصر به فرد شناخته شده است که با نام مرجانی معروف شده است و این رنگ بسیار شبیه به رنگ گلبهی است که میشناسیم. در مبحث دکوراسیون نیز انتخاب رنگ از موارد مهم در دکوراسیون تلقی میشود.

استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل

طیف رنگ های روشن همواره از بهترین و مناسبترین رنگ ها در وسایل خانه و دکور آن بوده است و امسال با رنگ مرجانی این زیبایی چندین برابر شده است. ترکیب این رنگ در کنار رنگ های سرد، من جمله طوسی، آبی یا فیروزه ای یک محیطی گرما بخش ایجاد خواهد کرد و جذابیت بصری در دکوراسیون به وجود خواهد آورد.

استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل

چرا از رنگ مرجانی استفاده کنیم؟

با استفاده از مرجان رنگی در یک اتاق فورا گرما، انرژی و ارتعاش را به دکور اضافه می کنید. مرجان ترکیبی از نارنجی، صورتی و قرمز است. این رنگ کاملا با طرح های رنگی ساحل یا اقیانوس متناسب می باشد و می تواند به عنوان یک ترکیب رنگی یا حتی یکی از رنگ های اصلی به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل

رنگ مرجانی در وسایل خانه

امروزه شاهد تضاد رنگ ها در بین مبل ها هستیم و معمولا رنگ مبل سه نفره رنگی روشن و مابقی مبل ها از رنگی تیره تر و تضاد با رنگ روشن میباشد. مرجانی هم از دسته رنگ هایی است که در دکوراسیون میتواند در مبل های سه نفره نمود بهتری پیدا کند. مزیت استفاده از رنگ زیبای مرجانی در وسایل بزرگتر این است که تاثیر عظیمی بر روی وسایل های کوچکتر دارد و در دکوراسیون خانه نمایان تر هستند. در برابر یک پس زمینه خنثی، یک کاناپه با رنگ گرم مرجانی ، یک درخشش زیبا به فضای سرد اضافه می کند و دکوراسیون خانه را گرم تر نشان میدهد.

رنگ مرجانی در وسایل خانه

رنگ مرجانی در وسایل خانه

رنگ کردن دیوار

یک طرف از فضای اتاق اگر با مرجانی مزین شود یک هارمونی جالب به اتاق خواهد داد که در تضاد با رنگ های سرد یک فضایی زیبا خواهید داشت. ترکیب رنگ هایی که میتوانید برای رنگ کردن با رنگ مرجانی استفاده کرد میتوان به رنگ های خاکستری، فیلی و فیروزه ای اشاره نمود. مرجانی یک انتخاب ایده آل برای اتاق دختر بچه ها میباشد که زیرا این رنگ به دلیل شباهت آن به خانواده رنگ ها صورتی بسیار مورد استقبال دختر ها خواهد بود و نشاط آور نیز میباشد.

اتاق دختر بچه ها به رنگ مرجانی و یا گلبهی

رنگ کردن دیوارهای منزل

بیشتر بخوانید : فنگ شویی درب ورودی منزل شما را متحول می کند

چه رنگ هایی را با مرجانی میتوان ترکیب کرد

۱٫ یکی از بهترین رنگ ها میتوان به رنگ آبی پاستیلی اشاره کرد به دلیل خنثی بودن رنگ آبی بهترین گزینه برای ترکیب این دو رنگ در دکوراسیون خانه میباشد. دلیل دیگر وجود هم رنگ بودن دریا با رنگ آبی و یادآوری مرجان های دریایی میباشد.

ترکیب رنگ مرجانی با آبی آسمانی

۲٫ رنگ بعدی که میتوانید برای ترکیب با مرجانی استفاده کنید، رنگ کرم یا بژ میباشد که ترکیب رنگ بسیار خوب برای فصل سرما میباشد. بژ و کرم، پس زمینه ای مناسب برای پرده های مرجانی، بالش ها و صندلی ها در اتاق میباشند.

ترکیب رنگ مرجانی با رنگهای کرمی یا بژ

 

۳٫ البته که ترکیب رنگ سفید و خاکستری همیشه مورد استقبال بوده اما این بار با اضافه کردن یک رنگ زنده مانند مرجانی به این دو رنگ خنثی، یک فضای گرم و نشاط آور خواهید داشت. در مورد ترکیب این دو رنگ مخصوصا وقتی که سفید مینیاتوری درگیر است، فضای ایجاد میکند ! در این اتاق ، ما می بینیم که چطور صندلی های خاکستری، دیواره های مرجانی روشن را تحریک کرده اند و کوسن هایی با رنگ زیبای مرجانی این فضا را زیباتر کرده اند.

ترکیب رنگ مرجانی با رنگ کرم یا بژ در دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ مرجانی در جزییات

استفاده از این رنگ در آشپزخانه یک فضای شیک و مدرن ایجاد میکند. به جای استفاده از این رنگ به عنوان منبع اصلی مانند رنگ دیوار، میتوان از آن در وسایل جزئی استفاده کرد. مثلا استفاده از یک گلدان با این رنگ در وسط میز نهار خوری یا صندلی هایی با این رنگ میتواند انتخاب خوبی باشد و به عنوان نقطه کانونی در آشپزخانه شما عمل می کند. یا در اتاق نشیمن این رنگ میتواند در آباژور ها یا کوسن ها نیز دیده شود. این جزییات نه تنها فضای خانه را زیباتر میکند بلکه یک رنگ گرم در مرکز خانه فضایی سه بعدی ایجاد خواهد کرد.

استفاده از رنگ مرجانی در جزییات

 

استفاده از رنگ مرجانی در جزییات

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[instagram-feed carouselrows=6]
مشاوره رایگان جهت خرید
dolor. risus. vulputate, luctus eget eleifend nec