کفپوش اپوکسی یکی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها

کفپوش اپوکسی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها

دسته بندی : دکوراسیون
1398/03/09

کفپوش اپوکسی یکی از جدیدترین و مدرن ترین مصالح قابل استفاده در کف ساختمان های تجاری، صنعتی و مسکونی است که به تازگی جای خود را در دنیای ساختمان‌ سازی باز کرده است. پوشش های اپوکسی عموماً بر روی کف ساختمان ساخته شده از بتن اجرا می شوند و در نهایت، یک سطح با دوام بالا و بسیار زیبا به وجود می‌آید که مقاومت بالایی در برابر وزن زیاد و خراشیدگی داشته و تا سال‌های طولانی بدون تغییر در ساختمان باقی می ماند. استفاده از انواع کفپوش اپوکسی برای محوطه های صنعتی، انبارها، ساختمان های تجاری و کف ساختمان های مسکونی در قسمت های مختلف، یک زیبایی متفاوتی را در نظر بیننده به وجود می آورد.

کفپوش اپوکسی یکی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها

مزایای اجرای کفپوش اپوکسی برای ساختمان ها

واژه “کفپوش اپوکسی” به نوعی از کفپوش های صنعتی گفته می شود که برای اجرای آن از ماده شیمیایی اولیه با نام رزین اپوکسی و هاردنر استفاده شده است. برای آماده سازی مخلوط اولیه این مدل ها، مقدار مشخصی از رزین اپوکسی با مقدار مشخصی از ترکیب شیمیایی هاردنر یا سخت کننده مخلوط می شود و سپس با ابزارهای خاص بر روی سطوح گسترده می گردد.

آنچه در کف ورزشگاه ها، بیمارستان ها، انبارها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیر مشاهده کرده اید و از نظر براق بودن و صیقلی بودن نظر شما را به خود جلب می کند، در حقیقت، نوعی از انواع کفپوش اپوکسی به شمار می‌رود.

مزایای اجرای کفپوش اپوکسی برای ساختمان ها
در حال حاضر، انواع رزین اپوکسیها و هاردنر در بازار برای اجرای کفپوش وجود دارند که به نسبت مختلف با یکدیگر مخلوط می شوند و جلوه متفاوتی را برای کف ایجاد می کنند. آموزش و اجرای این مدل کفپوش های زیبا و به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد، چرا که هنگامی که رزین اپوکسی و هاردنر با یکدیگر محسوب می شود، در مدت زمان خاصی، به سرعت، سخت و محکم می گردد؛ بنابراین، کارگران باید به سرعت کار اجرای کفپوش را به پایان برسانند.

مزایای اجرای کفپوش اپوکسی برای ساختمان ها

 

[on]

بیشتر بخوانید : سرامیک کف و دیوار حمام با دکوراسیون زیبا و مدرن

[off]

 

مزایای اجرای کفپوش اپوکسی برای ساختمان ها

در اجرای کفپوش اپوکسی علاوه بر مزایای زیادی که وجود دارد، یک محدودیت بسیار بارز در حین اجرای آن به چشم می‌خورد و آن هم ایجاد حباب های زیاد در سطح کف پوش است. شرکت هایی که خدمات نصب کفپوش های اپوکسی دکوراتیو را انجام می دهند به فنون و روش های تخصصی برای رفع این محدودیت آشنا هستند.

کفپوش اپوکسی یکی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها
برخی از مهمترین ویژگی ها و مزایای کفپوش اپوکسی به صورت زیر معرفی می شوند:

 • محبوبیت زیاد کفپوش های اپوکسی در مقایسه سایر کفپوش های صنعتی
 • ایجاد سطح براق و صاف و صیقلی در محوطه ساختمان ها
 • مقاوم در برابر بار اضافی
 • عدم باقی ماندن آثار لکه و آلودگی بر روی کفپوش ها
 • ایده آل برای محوطه های انبار انبارها و صنایع
 • مقاوم در برابر لکه های چربی روغن
 •  قابلیت اجرا به صورت رنگ های مختلف و جذاب
 •  محافظت از ستون بتنی در برابر تخریب
 •  اجرای ساده
 • نیاز به تعمیرات و نگهداری بسیار اندک
 •  پایداری در برابر مواد شیمیایی

کفپوش اپوکسی سه بعدی، دکوراتیو، مناسب برای ساختمان های مسکونی

یکی از مدل های بسیار جذاب، زیبا و خیره کننده از کفپوش اپوکسی، کفپوش هایی هستند که به صورت دکوراتیو با طرح ها و مدل های مختلف در کف ساختمان های مسکونی خودنمایی می کنند. برای اجرای کفپوش دکوراتیو سه بعدی با استفاده از رزین اپوکسی، پس از آماده سازی کف برای اجرای کفپوش ها، مواد اولیه به عنوان لایه کف، روی سطح اجرا می شود؛ در مرحله بعدی، پارچه مناسب و براق با قابلیت ضد آب و ضد اسید در محل نصب می شود و سپس لایه رزین و هاردنر روی آن با ابزارهای مختلف پهن می گردد.

کفپوش اپوکسی سه بعدی، دکوراتیو، مناسب برای ساختمان های مسکونی

کفپوش اپوکسی سه بعدی، دکوراتیو، مناسب برای ساختمان های مسکونی

استفاده از کفپوش اپوکسی سه بعدی برای کف سالن پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کودکان، سرویس های بهداشتی و حمام، آشپزخانه و … بسیار مناسب است. شگفت انگیز ترین طرح های سه بعدی را می توانید در انواع کفپوش های سه بعدی با رزین اپوکسی اجرا کنید. در حال حاضر این نوع کفپوش ها محبوبیت زیادی در بازار دارند و اگر شرکت ها بتوانند مدل هایی از این ها را برای مشتری اجرا کنند، قطعاً در کوتاهترین زمان به شهرت خواهند رسید.

کفپوش اپوکسی یکی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها

[on]

بیشتر بخوانید : جذاب ترین مدل های میز برای دکوراسیون راهروی ورودی ساختمان

[off]

البته لازم است یادآوری کنیم، در اجرای کفپوش سه بعدی دکوراتیو، توجه به مساحت قابل اجرا برای کفپوش و قیمت خرید رزین اپوکسی و هاردنر به ازای هر کیلوگرم و نوع برند تولیدکننده آن اهمیت زیادی دارد.

کفپوش اپوکسی یکی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها کفپوش اپوکسی یکی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کفپوش اپوکسی از ایده های جذاب برای طراحی کف ساختمان ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به مشاوره دارید؟

فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با توجه به بازسازی کارخانه تا اطلاع بعدی ثبت سفارش انجام نمی گیرد. برای تماس ضروری لطفا از طریق ایمیل در ارتباط باشید