برش لیزری
۱۲
مرداد

برش لیزری

برش لیزری

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که برش لیزری چیست و چگونه عمل می کند؟ فناوری برش لیزر، فناوري است كه از اشعه لیزر برای برش اجسام با هر جنسی استفاده مي‌ کند و کاربردهای فراوانی در زمینه صنعت دارد.

برش ليزری چگونه عمل می کند ؟

اشعه ليزر توسط دستگاهی که اشعه قوی تولید می کند بر روي قسمتی از جسم مورد نظر كه قرار است بريده شود می تابد و آن قسمت بسته به جنس متریال مورد استفاده آب مي‌شود، مي‌سوزد يا تصعيد مي‌شود و توسط فشار گاز از روي جسم پاك مي‌شود . حاصل کار سطحی بریده شده با کیفیت و دقت بالاست.
برش لیزر با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و بی نظیر شما را قادر می سازد تا با حذف محدودیتهای شیوه های سنتی برشکاری قطعات، طرح ها و ایده های پیچیده پروژه های صنعتی خود را با سرعت هر چه تمام تر و با کیفیتی بالا اجرایی کنید.

برش لیزری
برش لیزری

برش لیزری در چه صنایعی کاربرد دارد؟

تابلو برق، تزیینات داخلی و دکوراسیون، درب و پنجره سازی، لوستر سازی و روشنایی، آسانسور سازی، صنایع نظامی،کشتی سازی، تابلو و حروف سازی، صنایع ساختمانی، برق و الکترونیک، صنایع هوایی، واشر سازی، ساخت کیس ماشین آلات، مدل سازی، ماکت سازی و بسیاری صنایع دیگر.

مزیت های برش لیزری نسبت به شیوه های سنتی :

  • در برش لیزر شما نیازی به شیوه های سنتی (قالبسازی و پرسکاری) نداشته و قطعات بعد از برش لیزر نیاز به ماشینکاری نخواهند داشت.
  • در برش لیزر هیچگونه سوختگی بر روی سطح کار و پلیسه پشت کار مشاهده نمی شود.
  • در برش توسط اشعه ليزر، از آنجا که اشعه به صورت کانونی می تابد، قطعات قبل و بعد از برش تغییر دمای نامحسوسی دارند در نتیجه خواص مكانيكي و فيزيكي متریال مورد استفاده حفظ می گردد.
  • با توجه به توان بالاي منبع تولیدکننده ليزر دستگاه هاي ليزر سرعت بالایی براي برش ليزري قطعات دارند.
  • در تكنولوژي برش ليزر فلزات، طرح های پيچيده و نقشه های دو بعدی و هر نقشه طراحی شده توسط ابزاری مثل اتوکد و… به راحتی قابل پیاده سازی می باشند.
  • در برش ليزر فلزات بر روي قطعه ای که برش میخورد هیچگونه فشار فیزیکی اعمال نمی شود و در نتیجه شاهد له شدگی در لبه های قطعات نخواهیم بود .
  • فلزات با دقت بسيار بالایی بریده می شوند که این دقت برحسب ضخامت قطعه متفاوت می باشد .

چه موادی می توانند توسط لیزر برش شوند؟

ورقهای آهن روغنی و سیاه ، ورقهای استیل ، ورقهای گالوانیزه ، آلومینیوم و برنج است.